Belka nie będzie szefem EBOiR. "To już pozamiatane"

- Trzeba mieć realistyczny stosunek do świata. Jak duży kraj coś weźmie, to nie odda - tak Marek Belka rozwiał w TOK FM nadzieje na objęcie stanowiska szefa EBOiR. Kandydaturę prezesa NBP oficjalnie zgłosił polski rząd.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

Jak mówił Marek Belka, "nic nie wyjdzie" z jego kandydowania. - To już pozamiatane. 

Szefem Europejskiego Banku Odbudowy i Rozwoju będzie więc obecny prezes - Brytyjczyk Suma Chakrabarti. Głosowanie zaplanowano na 11 maja.

Kadencja Marka Belki na stanowisku prezesa Narodowego Banku Polskiego kończy się w czerwcu. Jak zapewniał w TOK FM, mimo braku szans na stanowisko szefa EBOiR, nie ma zamiaru wracać do polityki.

Więcej o:

Dostęp Premium TOK FM

Serwis informacyjny

Komentarze (24)
Belka nie będzie szefem EBOiR. "To już pozamiatane"
Zaloguj się
 • kloszu

  Oceniono 4 razy 2

  Słuchając tego wywiadu wiedziałem, że nie będą mieli o czym napisać, bo wypowiedzi były apolityczne, czysto merytoryczne. Pani Dominika Wielowieyska "ciągneła" go za język ale bez skutku. Belka powiedział znacznie więcej min.
  - że nie widzi zagrożeń dla gospodarki związanych z konfliktem w TK
  - gospodarka rozwija się dobrze, nie widzi potrzeby wspomagania rozwoju gospodarki poprzez działania banku centralnego
  - jest spokojny o deficyt budżetowy
  - zagrożenie dla gospodarki jakie widzi to niestabilność systemu bankowego w przypadku realizacji ustawy frankowej w formie zaproponowanej przez prezydenta
  - trzeźwo ocenił kto poniesie koszty podatku bankowego i od marketów
  - na program Morawieckiego są pieniądze a kluczowe jest w jaki sposób zostaną wydane tzn. czy zostaną przygotowane sensowne przepisy prawa i rozporządzenia
  Pan profesor wykazał pełen profesjonalizm. Swoją rolę prezesa banku centralnego wypełnia bardzo dobrze. Polecam posłuchać całego wywiadu.

 • wuetend

  Oceniono 6 razy 2

  Nieprawda, głównym wątkiem tej rozmowy była usilna chęć wepchnięcia przez Red-aktorkę swego rozmówcy w wir politycznej walki. Nie udało się to - brawa dla Prezesa Belki - więc powstał artykuł z dupy.

 • tegepe

  Oceniono 2 razy -2

  "To już pozamiatane" - co za prostacki język!

 • szpung

  Oceniono 14 razy -4

  Jako pisior musze przyznac iz Belka unikal w swojej profesorskiej karierze jawnego bredzenia. Ma pewne cechy jak wstrzemiezliwosc i moderacje jednoznavzego wypowiadania na temat ekonomii i jej prawd objawionych w tym sensie zasluguje na tytul profesora w przeciwienstwie do 90% kadry profesorskiej. Jest rowniez praktykiem wiec ma papiery na zarzadzanie instytucjami bankowymi. Choc to nie moja opcja to nie jest toksyczna postac nie do zniesienia jak inne pajace w rodzaju balcerowicz petru.

 • wasserski

  Oceniono 5 razy -5

  liczę,ze Belka nie będzie się ubiegał o nastepną kadencję,do Bartka Sienkiewicza,jestem hojnie obdarzony przez naturę.

 • aaron.goldstein

  Oceniono 12 razy -8

  Mimo zamachów w Brukseli uspokoiłem się.
  W tvnie powiedzieli, że:
  - kiedyś były dużo wieksze zamachy;
  - tych z Brukseli absolutnie nie można wiazać z islamem i uchodźcami.
  - pokój i rozwój w Europie można zapewnic jedynie stawiając na dotychczasowe władze (domyślnie lewackie - z Angela i nacpanymi politykami z Belgii i Holandii).
  Czyli wszystko po staremu.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX