"Smuci mnie postawa Episkopatu. Znów będziemy mieli konflikt, który przesłoni inne problemy" - Halicki o aborcji

- Mamy problem nie tylko samego zakazu aborcji, ale rozszerzenia katalogu kar na kobiety. To one byłby ofiarami pewnych dramatycznych sytuacji - mówił w TOK FM Andrzej Halicki. Poseł PO przypomniał, że w 2007 roku, kiedy mieliśmy ostatni poważny spór o aborcję, ówczesny prezydent Lech Kaczyński ostro przeciwstawił się zaostrzeniu przepisów.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

 - Zastanawiam się, kto jest źródłem tego pomysłu Znowu będziemy mieli konflikt, który przesłoni inne problemy, zogniskuje uwagę na rzeczy, która budzi emocje - mówił Andrzej Halicki w "Poranku Radia TOK FM".

Polityk PO przyznał, że jest "zasmucony" postawę Episkopatu, który szybko zaangażował się w sprawę zaostrzenia przepisów antyaborcyjnych. W niedzielę w parafiach odczytano specjalny list Episkopaty, w sprawie ochrony życia poczętego.

Więcej o:

Dostęp Premium TOK FM

Serwis informacyjny

Komentarze (24)
"Smuci mnie postawa Episkopatu. Znów będziemy mieli konflikt, który przesłoni inne problemy" - Halicki o aborcji
Zaloguj się
 • 66kropek

  Oceniono 8 razy 2

  "Ofiarami dramatycznej sytuacji "to kobiety są od wprowadzenia obecnego prawa, które jest, które jest restrykcyjne, obłudne i korzystne dla wielkiego lobby półlegalnych skrobaczy i które nagle, na zasadzie dowcipu z kozą , okazuje się czymś wartym obrony I za to możemy podziękować wszystkim rządom od 89!! I panu tez łaskawco!!!

 • westgreg

  Oceniono 14 razy 2

  A do kogóż Pan Poseł ma pretensje? Przecież środowiska proaborcyjne świetnie temat podchwyciły. Widocznie obie strony teraz właśnie potrzebowały tego sporu. W czym wiec problem?

 • jezierskiadam

  Oceniono 16 razy 2

  Zygota to nie jest człowiek

  Plany architektoniczne to nie jest budynek.

  Zniszczenie planów architektonicznych to nie jest zburzenie Bazyliki w Licheniu.

  Podobnie: Nie jest katedrą wykop. do którego złożono kamień węgielny.

  Nie należy mylić projektu z jego realizacją, a jeżeli komuś to się myli, nie należy nazywać bełkotu wiedzą naukową.

  Jest bardzo istotna analogia pomiędzy planami architektonicznymi i DNA. - DNA to jest projekt powstania żywego organizmu. Rośliny, zwierzęcia albo człowieka.

  Projekt, który może, lecz nie musi zostać zrealizowany. Zygota może być porównywana do wykopu pod fundamenty. Zasypanie wykopu to także nie jest zniszczenie budynku.

  Analogie idą znacznie głębiej. DNA nie zawiera kompletu informacji o organizmie, który mógłby powstać. Część informacji dziedziczona jest w inny sposób. Podobnie jak projekt architektoniczny nie zawiera wszystkich informacji. Część decyzji zostanie podjęta przez wykonawców w trakcie budowy.

  Wiele danych uzyskali embriolodzy.

  Danych stanowiących dowody, że zapłodniona komórka bardzo często nie staje się człowiekiem z przyczyn całkowicie naturalnych. Jedną z tych przyczyn jest to, że organizm kobiety po zapłodnieniu przeprowadza selekcję, i odrzuca (zabija, morduje) zygoty posiadające błędy genetyczne.

  Przyjście na świat zdeformowanego płodu-potwora czyli tak zwanego „chazana”, jest efektem błędu mechanizmu naturalnej selekcji. Nazwa „chazan” pochodzi od nazwiska polskiego zbrodniarza posiadającego dyplom lekarski.

  Komórka jajowa może być też pobudzona do podziału po wymianie materiału genetycznego (DNA). Tak dzieje się w przypadku klonowania. Życie klona rozpoczyna się bez poczęcia.

  Zygota nie jest człowiekiem, tak jak jajko nie jest kurą, ani tym bardziej kaczorem, a program destabilizacji rosyjskiej elektrowni atomowej przygotowany przez US Army nie jest drugim Czarnobylem.

  Przeczytaj również: >>> Nobel z medycyny 2012

  Adam Jezierski.

 • albo-albo

  Oceniono 1 raz 1

  Historia papiestwa to historia mafii religijnej, ktorej komorki rozsiedlily sie w postaci episkopatow w krajach nawroconych. I tak zostalo. Od czasu kiedy cesarze i krolowie padli na kolana przed papiezem ideologia katolica stala sie jedynie nakazem dla maluczkich.
  Zycie hierarchow kosciola natomiast stalo sie zaprzeczeniem nauk Chrystusa.
  Polskie "co wolno wojewodzie to nie tobie smrodzie" zakorzenilo sie na zawsze. A wojewoda to rowniez
  wikary, proboszcz, biskup, arcy..., kardynal i dalej. Gosc w sutannie to wyrocznia i oswiecenie. Z ambony leca nakazy i grozby a "ciemny lud musi to kupic" bo bez rozgrzeszenia bedzie pieklo po zakonczeniu zywota.

  W probostwach i kuriach panie gospodynie podaja do stolu a nawet i do lozka. A jesli z przyjec i libacji trafi sie cos niechcianego.... to nie sprawa proboszcza czy biskupa. Zycie powstalo nie w probostwie czy kurii ale w lonie matki. A to jej katolicki obowiazek utrzymac to zycie wbrew cierpieniom wlasnym i urodzonego niedorozwinietego plodu. Kardynal, biskup, proboszcz maja to z glowy.
  Po co matka stala sie matka i to jeszcze nieprzypominajacego czlowieka tworu.
  Niech cierpi !!! Bog tak chcial !!!

  Cos niechcianego trafia sie nie tylko w parafiach ale i wsrod maluczkich, ktorym nie usluguja gosposie
  i ktorym nie latwo jest zwiazac koniec z koncem i nie chcielaby aby powstalo zycie ktoremu one nie zapewnia minimum koniecznego do ludzkiego rozwoju.
  Episkopat: "Bog tak chcial".
  APEL:
  niech Episkopat stworzy, NA SWOICH WLOSCIACH, ABSOLUTNIE DLA WSZYSTKICH NIECHCIANYCH rozwoj i egzystencje na poziomie na ktorym sami egzystuja.
  Z "BOG TAK CHCIAL"

 • niezapominajka03

  Oceniono 1 raz 1

  O dawna postawa polskiego KK budzi mój wewnetrzny sprzeciw.
  Głos hierarchów naszego kościoła to przyklaskiwanie wszystkiemu co ogłosi prawica w wydaniu pisu.Polski KK z premedytacją nie zauważa szerzenia mowy nienawiści i pogardy wobec drugiego człowieka ( myślącego inaczej i nie pochwalającego TEJ dobrej zmiany) ze strony prawicy (pisowców i onr) i przemilcza te przejawy, nie staje w jego obronie- wymownie milczy. KK oddalił się całkowicie od wiernych, liczy sie wyłącznie interes. Taki kosciół do niczego mi nie jest potrzebny. Zgodnie z dziesięcioma przykazaniami mogę żyć poza nim. I również, żeby się pomodlić, nie muszę iść do kościoła. Żyję zgodnie ze swoim sumieniem i nie potrzebuję do do tego ( propisowskich) księży...

 • anagl

  Oceniono 1 raz 1

  Panie Halicki, jest pan bezwstydnym hipokrytą! Przedstawię niżej Czytelnikom dokument, świadczący o tym, jaką służalczą postawę przyjął pan wobec hierarchów, gdy ci wezwali konstytucyjnych ministrów rządu - w tym pana - do siebie na dywanik. Zobowiązał się pan do wywarcia nacisku na sędziów NSA, aby zaprzestali orzekania niekorzystnego dla Krk, w sprawie bezprawnego przetwarzania danych osobowych osób nienależących do Krk przez proboszczów parafii chrztu. Podobną służalczością wykazał się z-ca GIODO, Andrzej Lewiński.
  Dotrzymał pan słowa danego hierarchom - kolejne wyroki, wydane w lutym br. zostały zmienione o 180° - NACISK ZADZIAŁAŁ!!!
  Jest pan zbyt przebiegły, by nie zdawać sobie sprawy, jak tragiczne w skutkach dla Polski, jest oszustwo kleru o 95% wiernych.

  Protokół z posiedzenia - Strona archiwalna Ministerstwa ...
  mac.gov.pl...protokół z dnia 17 grudnia 2014 r. wersja podpisana
  Protokół z posiedzenia Komisji Wspólnej Przedstawicieli Rządu Rzeczypospolitej ... Warszawa, 17 grudnia 2014 r., Sekretariat Konferencji Episkopatu Polski.

 • iglicznia

  Oceniono 1 raz 1

  Bestialstwo wobec kobiet jest zasłoną dymną niekompetencji władz naszego kraju.

 • j_p_salomonczyk

  Oceniono 2 razy 0

  Jeśli kościelni politrucy widzą potrzebę wprowadzenia pełnego zakazu aborcji to dają dowód na to, że Polska nie jest krajem katolickim i obywatele mają "w d... czyli z tyłu" przykazania religijne. Ponadto zwracam uwagę, że w Polsce podobno jest rozdział kościoła od Państwa i żyje w nim wielu ludzi uważających religię za obrazę dla swego rozumu i wiedzy. I w takim razie to co mówią kościelni politrucy ich osobiście obraża. Ponadto nie wiadomo dlaczego kościelni politrucy roszczą sobie prawo do narzucania swych poglądów i wartości innym. Już w tej chwili to co bajdurzą pracownicy frontu ideologicznego kościoła ma poparcie nie więcej niż trzydziestu paru procent Polaków. Reszta jak się odwinie może dać Kościołowi nie tylko "po łapach i kieszeni ale i dać w ryj".

 • endrju1521

  Oceniono 18 razy 0

  Ustawa antyaborcyjna pod auspicjami Kościoła, tfu , katolickiego,

  to nagonka na wolność kobiet, do decydowania o swoim życiu osobistym ! ! ! ! !

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX