''Kobiety same chcą decydować o swoim ciele. Nie jesteśmy państwem wyznaniowym''

Posłanka Nowoczesnej mówiła, że będzie głosować przeciwko projektowi ustawy zaostrzającej prawo aborcyjne.
Joanna Augustynowska, posłanka Nowoczesnej, mówiła w TOK FM, że będzie głosować za odrzuceniem projektu ustawy zaostrzającej prawo aborcyjne już w pierwszym czytaniu. - To jest absolutnie niedopuszczalne, że zabiera się prawo decydowania o sobie kobietom. Nie jesteśmy państwem wyznaniowym, tylko świeckim - mówiła posłanka Nowoczesnej.

Więcej o:

Dostęp Premium TOK FM

Komentarze (21)
''Kobiety same chcą decydować o swoim ciele. Nie jesteśmy państwem wyznaniowym''
Zaloguj się
 • plautilla

  Oceniono 2 razy 0

  Dziecko w tobie nie jest twoim ciałem. Ciało dziecka należy do niego. Twoja wolność nazi feministko kończy się tam, gdzie zaczyna się życie nowego człowieka w tobie.Wybór miałaś pieprzyć się, albo nie pieprzyć, zabezpieczyć chłopu co trzeba lub pójść na żywioł. Aborcja nie może być twoim środkiem antykoncepcyjnym, a zdrowotne racje są marginalne i najczęściej kończą się wyborem życia dziecka, gdy matka ma sumienie dobrze ukształtowane.
  Pomyśl, jak pieprzyłaś o prawach karpia do życia, ratowaniu życia piesków kotków w tym mendium i innych niemieckich polskojęzycznych gadzinówkach. Czyżby karp lub koci miot miał większe prawa do życia niż człowiek, stworzony na obraz i podobieństwo Boże ?A może zabrać prawo do życia tym, którzy odmawiają bezbronnemu małemu człowiekowi prawa do życia !

 • zdzisek1949

  0

  Po likwidacji sklepu odsprzedam 1500 wieszaków ceny konkurencyjne.

 • rosswatowski

  Oceniono 6 razy 0

  dziecko nie jest ciałem kobiety hy tak - krew z krwi, kość z kości tak, ale nie częścią tejże, tylko odrębnym ludzkim bytem

 • natasza.eu

  Oceniono 10 razy 0

  Jako Europejczycy niejednokrotnie komentujemy ciemnogród islamu. A sami?
  Tak, ucywilizowaliśmy się. Nie latamy w imię Boga Wszechmogącego z bombami nafaszerowanymi gwoździami i innymi ułamkami za pasem. Nie wysadzamy się w powietrze, ale bomba w brzuchu kobiety w postaci płodu, którego urodzenie ma ją kosztować życie jest jak najbardziej w porządku. Nie zabijamy innowierców, ale śmierć niewyznawczyni katolicyzmu w wyniku donoszenia niebezpiecznej dla jej życia ciąży jest ok. Nie torturujemy w imię naszej wiary, tylko jak nazwać zmuszanie kobiety do rodzenia nieżywego płodu? Popierającym całkowity zakaz aborcji wyjaśniam, że to horror nie tylko dla kobiet chcących mieć dzieci, ale i dla tych, których ich nie chcą. To tak, jakby ktoś żyletką przejechał po genitaliach kobiety. A jak, jeśli nie torturami, nazwać zmuszanie do porodu, nawet gdy ciąża może kosztować kobietę ślepotę, czy inny poważny uszczerbek na zdrowiu? Albo gdy jest wynikiem gwałtu? Czy wy „obrońcy życia” wiecie, czym jest gwałt dla kobiety? Życie, którego tak bronicie, to nie tylko DNA, kości, skóra, bijące serce i potrzeby fizjologiczne. To też zdrowie psychiczne, którego miejsce obejmuje w polskim kościele katolickim, po raz kolejny fanatyzm.

 • szpung

  Oceniono 6 razy 0

  Co nie znaczy iz metoda antykoncepcyjna ma byc powrot do sredniowiecznych metod sktrobania szydelkiem dzieciaka z macicy, lepiej niech powie po prostu iz matki chca samodzielnie decydowac o zyciu dziecka, bo do tego sie to sprowadza, gdybym byl w studio usmazylbym te myslicielke a na koniec dogrillowal pytaniem
  co zrobic

  z problemem iz kompromis aborcyjny wynika z braku realizacji wyroku TK z 1997 roku, który mówił, że "od momentu powstania życie ludzkie staje się wartością chronioną konstytucyjnie. Dotyczy to także fazy prenatalnej".

 • wlomat1

  Oceniono 12 razy 0

  To chyba tylko ciele nie odróżnia swojego ciała od innego - które znajduje się w tym ciele >!>!>!>

 • endrju1521

  Oceniono 5 razy -1

  Wkurza mnie to szermowanie w sprawie aborcji, argumentacją zaczerpniętą

  z etyki religijnej , "nauk episkopatu" i papieży.

  I.
  Państwo jest organizacją społeczno-polityczną,

  a nie religijną.

  II.
  W państwie obowiązuje konstytucja, a nie prawo kanoniczne.

  III.
  Konstytucja w art. 47. stanowi :

  Każdy ma prawo do ochrony prawnej życia prywatnego, rodzinnego, czci i dobrego imienia oraz do decydowania o swoim życiu osobistym. ( ! ! ! ! ! !)

  - KAŻDY ! ! ! WIĘC KOBIETA TEŻ ! ! ! !

  IV.
  Art. 40. stanowi :

  Nikt nie może być poddany torturom ani okrutnemu, nieludzkiemu lub poniżającemu traktowaniu i karaniu. Zakazuje się stosowania kar cielesnych.

  ZMUSZANIE KOBIET DO ŻYCIA Z ŚWIADOMOŚCIĄ,, ŻE ZAMIAST WYMARZONEGO DZIECKA

  JEST SIĘ ZMUSZONĄ DO URODZENIA ZAKALCA GENETYCZNEGO,

  DLA NORMALNEJ, ZDROWEJ EMOCJONALNIE KOBIETY,

  NA PEWNO JEST TORTURĄ ORAZ PONIŻAJĄCYM, OKRUTNYM

  I NIELUDZKIM TRAKTOWANIEM I KARANIEM ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! !

 • polak_nieprawdziwy

  Oceniono 7 razy -1

  Jesteśmy państwem wyznaniowym.
  Od 1993 roku (z wyłączeniem niespełna rocznego okresu liberalizacji ustawy) o swoim ciele w kwestiach ciąży nie decyduje kobieta, lecz lekarz i to nie zawsze zgodnie z prawem, utrudniając jak Chazan jego realizację.
  Skąd nagle ta wielka troska kobiet o swoje ciało?
  Trzeba było zaciekle walczyć z poprzednimi rządami, by pokazać, że dla społeczeństwa ta restrykcyjna ustawa nie jest żadnym kompromisem.
  Jeszcze rok temu wychodziła przed kamery lampucera z obficie nałożonym różem na powieki, by z matczynym uśmiechem oznajmić Polakom, że obowiązująca ustawa jest kompromisem.
  I paniusie to łykały, wiedząc, że w każdej chwili mogą pojechać do niemieckiej kliniki. O uboższe Polki się nie martwiły.
  Ale ich ulubiona partia przegrała, więc teraz drą szaty.
  Za późno.
  Ciemnogród opanował kraj.
  I wy, niepoprawne zwolenniczki PO do tego się przyczyniłyście.

 • depepoz

  Oceniono 4 razy -2

  Pani Posłanko. Porozmawiajcie na początek z waszymi mamusiami, z waszymi teściowymi. To ich uwielbienie dla kleru, ich radośnie przesyłane "datki serca" I tacowe utrzymuje przewielebnych przy władzy dającej im wraz z kolejnym rządem prawo do rządzenia waszymi macicami.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX