Kaczyński nie przebacza. Wielowieyska: Jest absolutnie owładnięty myślą o odwecie i zemście. Wikła w żałobę całą Polskę

- Mamy do czynienia z politykiem, który jest absolutnie owładnięty myślą o odwecie i zemście. Jest w nieustającej żałobie i temu podporządkowuje całe swoje życie i działalność publiczną - mówiła w Poranku Radia TOK FM Dominika Wielowieyska.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

- Prezydent, który mówił wczoraj o wybaczeniu, miał dobre intencje i próbował spełnić tę obietnicę wyborczą, że będzie próbował budować wspólnotę. Jarosław Kaczyński słuchał tego ze spuszczoną głową. Inni oficjele wyczuli i nie reagowali. Klaskała tylko Marta Kaczyńska -mówiła w Poranku Radia TOK FM Dominika Wielowieyska.

- Wieczorem Kaczyński powiedział, że Polacy wybaczali zbyt łatwo. Odpowiedzialnością (przynajmniej moralną ) za katastrofę obarczył rząd Donalda Tuska - zauważyła publicystka. - Miałam wrażenie, że mamy do czynienia z politykiem, który jest absolutnie owładnięty myślą o odwecie i zemście. Jest w nieustającej żałobie i temu podporządkowuje całe swoje życie i działalność publiczną. Jeśli chodzi o sferę prywatną, to trudno się dziwić. Ale jest to lider partii rządzącej, który pełni nieformalną władzę w tym państwie. Wikła całe państwo polskie w tę żałobę. Ma zdominować życie publiczne. To niebezpieczne, nakręca emocje. To karanie przeciwników politycznych za ich ''winy'' będzie na nas ciążyło przez następne lata - komentowała Wielowieyska.

Jej zdaniem prezydent Andrzej Duda miał inne spojrzenie i przemówienie Kaczyńskiego miało go zdyscyplinować. - Ta mowa była uderzeniem w Dudę, pokazaniem jego miejsca w szeregu - stwierdziła.

O przywódcy PiS-u przeczytasz też w książce "Jarosław. Tajemnice Kaczyńskiego. Portret niepolityczny" >>

Więcej o:

Dostęp Premium TOK FM

Komentarze (227)
Kaczyński nie przebacza. Wielowieyska: Jest absolutnie owładnięty myślą o odwecie i zemście. Wikła w żałobę całą Polskę
Zaloguj się
 • eski57

  Oceniono 96 razy 86

  Prezydent Duda powiada ; „tragedia była wielkim świadectwem bylejakości naszego państwa” Czy prezydent ma świadomość , że zwierzchnikiem wojska był prezydent Lech K. (5 -ty rok), a dowódcą lotnictwa był gen. Błasik , któremu dwa stopnie generalski (wbrew przepisom) nadał prezydent L. K . , który też się nie zgodził na dymisję generała po katastrofie Cassy ! Czyli mimo ministra z PO lotnictwo było pod władzą PiS-u !
  Prezydent : „Zjednoczmy się , bądźmy razem . Wybaczmy to sobie wszyscy wzajemnie” . Trzeba było zaapelować do prezesa J. K. żeby wycofał zarzut o „krew na rękach” i Twierdzenie o ZAMACHU , bo chyba istotnym jest co i kto komu ma wybaczać ! ?
  Ponieważ NIE wierzę w żadne „zjednoczenie” , sprawa zamachu będzie trwała …., proponuję min. Macierewiczowi wytypować osobę(y) która : spowodowała opóźnienie wylotu , zarządziła wylot mając informację o fatalnej pogodzie nad lotniskiem , zarządziła dalszy lot MIMO wiadomości z wieży , że NIE ma warunków do lądowania i dalej godziła się na podejście do lądowania ??

 • wikal

  Oceniono 102 razy 80

  Wczoraj był Dzień Polskiej Hańby!!!! Wstyd i przerażenie po prostu. Wyłączyłam telewizor, bo takiego wysypu nienawiści, dzielenia Polaków, fałszowania historii oraz zaprzeczenia podstawowym zasadom wiary chrześcijańskiej (co gorsze - w wykonaniu tych, którzy się za dobrych chrześcijan uważają!), w życiu nie widziałam. Wstyd! to był dzień hańby i końca polskiej demokracji!

 • rot.leszek

  Oceniono 91 razy 71

  No coz
  Cale zycie byl posmiewiskiem , kobiety go nieakceptowaly, meszczyzni odrzucali jego amory Tak naprawde nigdy sie nie odnalazl w zyciu ...
  Gdzies to musialo znalezc ujscie

 • inder

  Oceniono 67 razy 55

  Rzekł raz dudek do kaczora:
  "Najjaśniejszy panie kaczy,
  "Rudzik to nasz wróg - lecz pora
  "Może wreszcie mu wybaczyć?"

  Kaczor zabił więc rudzika
  Za pomocą pogrzebacza
  I rzekł: "Rudzik już nie fika,
  No to teraz mu wybaczam."

 • japka_putina

  Oceniono 55 razy 53

  Wysłanie głupiego brata na śmierć, to potężny cios dla ego kurdupla. Dlatego Kaczyński będzie wolał rozpętać krwawą wojnę domową, żeby tylko nie przyznać przed sobą i przed nami, że ukochanego brata zabiła jego dominacja oraz własna głupota i niekompetencja współpracowników.

 • zgryz3

  Oceniono 53 razy 47

  Gdzie jest, knurwa, Kościół w tym tsunami nienawiści prowadzącej do domowej wojny? Episkopaty, głuche jesteśta? Jak aborcja, duporcja, in vitro, to japa wam się nie zamyka - a teraz morda w kubeł?

 • gaja8822

  Oceniono 62 razy 46

  Tyle, że wczoraj zobaczyłam nie człowieka w żałobie, a takiego, który nią się karmi.
  Jednego jestem pewna, bo jak nie ceniłam Kaczyńskiego jako Prezydenta Warszawy i potem Polski, tak mam dziwne przekonanie, że Lech walnąłby bratu tekstem - Jarek, co ty pie...sz?

 • hana.barbara

  Oceniono 44 razy 40

  Rzeczywiście Polacy wybaczają zbyt łatwo. Zbyt łatwo wybaczyli pisowskie ekscesy w latach 2005-2007. Dali się nabrać na "dobrą zmianę".

 • wanda43

  Oceniono 49 razy 39

  Kto słuchał wczoraj uważnie wystąpienia Kaczyńskiego, dla tego powinno byc jasne, co on zamierza. On chce państwa wg własnego widzimisię, totalitarnego, tylko dla swoich. A na reszte niepokorną, inaczej myślącą pan Antoni szykuje neo ZOMO, czyli tzw, Obronę Terytorialną, 35 tysięczna armię, uzbrojoną do "ochrony porządku w państwie". Ich porządku! Oni chcą krwi Polaków płynącej ulicami, czekaja tylko na pretekst. A wszystko za przyzwoleniem biskupów i reszty kleru.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX