Neumann: To, co mówił wczoraj Kaczyński, to nawoływanie do samosądów

- Trzeba apelować do Kaczyńskiego, żeby przestał używać języka nienawiści - mówił Sławomir Neumann w Radiu TOK FM. - Wczoraj, zamiast szukać jedności i wspólnoty, Kaczyński wykopał jeszcze większy rów - ocenił polityk PO.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

- Przez cztery lata będziemy mieć do czynienia z szukaniem dowodów na teorię zamachu - stwierdził Sławomir Neumann w Poranku Radia TOK FM. - Będziemy mieć co chwilę raport, nowe odkrycie podkomisji Macierewicza, ewentualnie nowych prokuratorów - ocenił. - Niestety będziemy w tym żyli - prognozował gość Dominiki Wielowieyskiej.

- Trzeba dziś apelować o opamiętanie - zaznaczył Neumann. - O to, żeby Jarosław Kaczyński zaprzestał używać języka nienawiści. To, co wczoraj usłyszeliśmy, może za chwilę mieć straszne konsekwencje - ocenił przewodniczący klubu parlamentarnego PO. - To jest nakłanianie do podziałów. Jeśli posłuchamy Kaczyńskiego, Macierewicza czy niektórych publicystów - to są nawoływania do samosądów - stwierdził.

Zdaniem polityka, pamięć o katastrofie smoleńskiej dziś wykorzystywana jest do "totalnej wojny politycznej, dzielenia Polaków". - Zamiast szukać jedności i wspólnoty, Kaczyński wykopał wczoraj jeszcze większy rów - powiedział Neumann. Jak dodał, niedługo "w każdym urzędzie wojewódzkim będziemy mieć salę im. Lecha Kaczyńskiego, będzie parcie na jego pomniki, nowe ulice z nowymi nazwami".

- To jeszcze można zrozumieć - zaznaczył Neumann. - Ale dzielenie nas jako Polaków i nawoływanie do agresji w stosunku do tych, którzy nie wierzą w teorię Macierewicza, jest niezwykle niebezpieczne - podkreślił.Więcej o:

Dostęp Premium TOK FM

Komentarze (74)
Neumann: To, co mówił wczoraj Kaczyński, to nawoływanie do samosądów
Zaloguj się
 • w12121

  Oceniono 31 razy 27

  To, ze Kaczynski razem z Kosciolem Katolickim sieja nienewisc i dziela spoleczenstwo to fakt niezaprzeczalny. Z przerazeniem dostrzegan analogie do Rwandy gdzie kosciol napuszczajac Hutu na Tutsi doprowadzil do tragedii .....

 • marudna.maruda

  Oceniono 27 razy 21

  "Trzeba apelować do Kaczyńskiego, żeby przestał używać języka nienawiści "- kto niby ma apelować? nie ma na świecie nikogo, z kim by sie prezes liczył, nikt go nie przekona, że białe jest białe

 • nemilek

  Oceniono 24 razy 20

  Przytaczam po raz kolejny słowa naszego wielkiego rodaka zza oceanu, który zrobił w polityce USA tak wielką karierę. Może choć jeden pisdziak łamiący zakaz rydzykowy, żeby nie wchodzić na tokfm przeanalizuje niezwykle mądre słowa niekwestionowanego autorytetu także na polskiej prawicy i się opamięta. Oto słowa prof. Brzezińskiego (video jest na youtube) :
  "W Polsce obecnie jak się obserwuje dialog polityczny, to nie trudno nie być przerażonym do jakiego stopnia język polityczny stał się brutalny, do jakiego stopnia gra polityczna stała się nieodpowiedzialna i która ze stron osób stojących bardzo wysoko na szczeblu politycznym właściwie wygląda na to, że zmierza do podważenia fundamentów i szacunku dla państwa, dla Polski i dla polskiej demokracji. Te ciągłe nieodpowiedzialne bzdury o jakimś zamachu smoleńskim bez wskazania kto jest za ten zamach odpowiedzialny, ale sugerując, że to jest jednocześnie i rząd Polski i może Sowieci, może i razem, to jest to coś tak wstrętnego i tak szkodliwego, że mam nadzieje, że osoby bardziej odpowiedzialne się jakoś odniosą do tego, bo to jest strasznie wredna robota, robiona widocznie przez parę osób, cierpiących jakieś psychologiczne trudności, które może z punktu widzenia ludzkiego są zrozumiałe, ale dla których nie ma miejsca w życiu politycznym; to daje Rosji okazje do pogłębienia rozdźwięku w samej Polsce, to trzeba pamiętać trochę historycznie, dlaczego Polska upadła kiedyś; Rosji zależy na tym, żeby ta sprawa dzieliła nadal Polaków i są niestety osoby na scenie politycznej, które świadomie albo podświadomie, bo są chore, dzielą społeczność i podważają wiarygodność Państwa i to jest wstrętne i to jest warte pogardy".

 • pysio62

  Oceniono 19 razy 17

  Slowa Kaczynskiego sa skandalem, zwykymi klamstwami, insynuacjami bez pokrycia w faktach. Ten osobnik po prostu jatrzy, judzi, dzieli Polakow, przemawia jezykiem nienawisci, zbrodni. Taka jest prawda, i trzeba mowic to jasno i wyraznie. Kaczynski jest wrogiem Polski, Polakow, demokracji, wolnosci i naszego dobrobytu. Im szybciej przyjdzie otrzezwienie tych otumanionych ludzi, ktorzy jednak, mimo wszystko zachowali jeszcze resztki honoru, przyzwoitosci i rozsadku, tym lepiej dla wszystkich.

 • wlodzimierz.ilycz

  Oceniono 21 razy 15

  Zanim będzie za późno, żądajmy komisyjnego zbadania Jarosława Kaczyńskiego przez komisję psychiatrów.
  Stalinizm z ZSRR w 1937 r. wraca, tym razem nazywa się "kaczyzm".
  Już są rzucane na publicznym forum urojone oskarżenia, potem będą realne procesy pokazowe na podstawie fikcyjnych "ustaleń".
  Bo wódz jest ciężko chorym, żądnym zemsty za doznane "krzywdy" paranoikiem.

 • endrju1521

  Oceniono 17 razy 13

  Macierewiczowskie die Sturmabteilunen der PiS, dostały sygnał...

 • default

  Oceniono 13 razy 11

  "Jak dodał, niedługo "w każdym urzędzie wojewódzkim będziemy mieć salę im. Lecha Kaczyńskiego, będzie parcie na jego pomniki, nowe ulice z nowymi nazwami". - To jeszcze można zrozumieć - zaznaczył Neumann"
  Nie panie Neumann, tego nie można zrozumieć, bo to jest chore. Ja nie wiem, czy to poprawność polityczna nie pozwala mówić inaczej, czy naprawdę uważa Pan, że te oszalałe plany (sale, pomniki, ulice, tablice), te comiesięczne "liturgie", te wczorajsze ponure igrzyska - że to "można zrozumieć" ?????

 • tegepe

  Oceniono 17 razy 11

  Trzeba było, panie Neumann, prowadzić taką politykę, żeby PiSS nie doszedł do władzy.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX