W TVP o karze śmierci dla Tuska. Sellin: A chce pani cenzury? Stankiewicz wygłosiła radykalny pogląd. Można sobie polemizować

- Usłyszała pani radykalną opinię, pani sobie z nią polemizuje. Chce pani cenzury? - Jarosław Sellin próbował bronić mocnych słów Ewy Stankiewicz. Jego zdaniem Stankiewicz wygłosiła "radykalny pogląd" z którym można polemizować.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

- Wczoraj w TVP Info wystąpiła działaczka ruchu Solidarni 2010 i powiedziała, że trzeba przywrócić karę śmierci żeby ukarać Donalda Tuska - mówiła w Poranku Radia TOK FM Dominika Wielowieyska.

Na antenie TVP podczas programów dot. obchodów rocznicy katastrofy smoleńskiej Ewa Stankiewicz mówiła, że w jej opinii Tusk powinien ponieść "najwyższą karę, specjalnie przywróconą".

- Czego pani ode mnie oczekuje? - odpowiedział Jarosław Sellin, wiceminister kultury.

- Oczekuję refleksji, że telewizja publiczna zaprasza osobę, który wygłasza takie opinie... - odpowiedziała dziennikarka.

- A pani jest za cenzurą? - wszedł Wielowieyskiej w słowo Sellin.

- Jestem za tym, by wypowiadać opinie wyważone, poparte dowodami... - odpowiedziała Wielowieyska,

- Usłyszała pani radykalną opinię, pani sobie z nią polemizuje. Ja jestem przeciwnikiem kary śmierci - próbował wykręcić się od odpowiedzi Sellin.

- Tu chodzi o nakręcanie emocji. Telewizja publiczna zaprosiła publicystkę, która wygłosiła taką opinię - dociekała Wielowieyska.

- Telewizja Publiczna powinna zapraszać osoby, które funkcjonują w życiu publicznym. Ewa Stankiewicz jest liderką ważnego środowiska społecznego, nie widzę powodu, by nie pojawiała się w telewizji - utrzymywał Sellin.

- A jak będą domagać się śmierci Jarosława Kaczyńskiego? - dopytywała Wielowieyska.

Wiceminister kultury nie odpowiedział jednoznacznie na to pytanie.Więcej o:

Dostęp Premium TOK FM

Komentarze (238)
W TVP o karze śmierci dla Tuska. Sellin: A chce pani cenzury? Stankiewicz wygłosiła radykalny pogląd. Można sobie polemizować
Zaloguj się
 • rob9965

  Oceniono 85 razy 81

  Zapraszanie do redia czy telewizji wioskowych głupków jak Selin, Sasin, Czarnecki i Kuźmuk jest tak samo mądre jak zapraszanie "krwawej" Stankiewicz. Dyskusja z nimi jest jak partia szachów gołębiem, co poprzewraca figury, narobi na szachownicę i odfrunie z miną jakby wygrał.

 • leszek.30

  Oceniono 90 razy 78

  Kara śmierci dla Kaczyńskiego i Macierewicza, za zbrodnie smoleńską... Co pan na to, Sellin ?

 • jael53

  Oceniono 79 razy 69

  Gdyby taki "radykalny pogląd" wygłosiła Dominika Wielowieyska, to jej rozmówca nazwałby go "przemysłem pogardy". jest on albowiem jednym z lepszych zawodników w wyścigu hipokryzji i kołtuństwa.

 • jezierskiadam

  Oceniono 73 razy 57

  Dziecko rozpoczęte w macicy otrzymuje duszę nieśmiertelną w chwili rozpoczęcia. Następnie jedno jajko dzieli się na dwóch jednojajecznych Kaczyńskich.
  Czy tylko jeden Kaczyński ma duszę?
  Czy obydwaj mają nowe inne dusze? Cz to nowe dusze? Jeśli tak, to co się stało z tamtą duszą jednojajeczną?

 • i-tyle

  Oceniono 62 razy 54

  O proszę, już kara śmierci na tapecie za "zamach".

  Oczywiście nie ma w tym niczego dziwnego, że grupa psychopatów nawołuje do nienawiści i wprost bredzi o karze śmierci za wyimaginowane zbrodnie.

  Ta pani powinna się leczyć.

 • okoni

  Oceniono 53 razy 43

  Umysłowa fatamorgana, chrońmy zygoty bo to ludzkie dusze, zabijmy Tuska bo uważamy że zorganizował zamach. Nie ma jak religijny beton :)

 • basiak63

  Oceniono 48 razy 40

  Pani Stankiewicz zapewne jest praktykująca katoliczką wcielającą w życie nauki JPII. Realizując posłanie miłości bliźniego, chce ukatrupić Tuska, bo on akurat jej się nie podoba. A co! Wolno jej! Wyraziła opinię, bo panuje wolność słowa. I każdemu sojusznikowi PiSu wolno wypowiedzieć najgorsze obelgi względem innych ludiz, bo przeciez tylko oni są Polakami. Wszyscy inni to "untermenschen"...hmmm.. "untermenschen".. , jakbym to już gdzieś słyszała.

 • justas32

  Oceniono 51 razy 39

  Motłoch u wladzy bardzo podoba się motłochowi ...

 • tomek693

  Oceniono 40 razy 34

  Pismo min. W. Stasiaka, które wyjaśnia kto był organizatorem wylotu do Smoleńska:
  „Warszawa, 5 marca 2010
  Pan Bronisław Komorowski
  Marszałek Sejmu RP
  Z upoważnienia Pana Prezydenta RP pragnę poinformować, że na uroczystości 70 rocznicy zbrodni katyńskiej w dniu 10.04.2010 w Katyniu Kancelaria Prezydenta RP organizuje przelot samolotu specjalnego. Obok Pana Prezydenta, w skład wchodzą przedstawiciele rodzin katyńskich, wojska, duchowieństwo, osoby zaproszone przez Pana Prezydenta. Liczba miejsc w samolocie jest ograniczona. Odpowiadając jednak na prośbę Pana Marszałka proponuje udostępnienie miejsc w samolocie dla 12 przedstawicieli parlamentu, po trzech z każdego klubu. W związku z koniecznością prowadzenia dalszych prac organizacyjnych proszę o przekazanie listy osób zgłoszonych na uroczystości.
  Władysław Stasiak”
  I jeszcze kilka cytatów:
  „Każdy kto będzie próbował zmienić miejsce lądowania prezydenckiego samolotu zostanie oskarżony o utrudnianie prezydentowi RP sprawowanie władzy.”
  Jarosław Kaczyński
  I przyszedł marzec 2010r, I w TVP pojawił się prezydent RP z wystąpieniem.
  Do sprawdzenia w archiwach TVP.
  Oto co powiedział:
  Ja i moja kancelaria przygotujemy wizytę w Smoleńsku. Tusk i rząd mają się do tej wizyty nie wtrącać.
  Lech Kaczyński.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX