Rotfeld: W Europie polski Sejm to symbol kłótliwości i pieniactwa

- Głównym problemem jest to, co dzieje się w kraju - powiedział Adam Rotfeld w Poranku Radia TOK FM. - Na zewnątrz jest to postrzegane jako przejaw, który utrwalił się w pewnym stereotypie polskiego Sejmu, funkcjonującym od ponad 250 lat - dodał polityk.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

- Polityka zagraniczna Polski powinna ustalić priorytety, które umacniałyby nasze bezpieczeństwo - zaznaczył Adam Rotfeld w Poranku Radia TOK FM. Były minister spraw zagranicznych stwierdził, że "żyjemy wyłącznie sprawami wewnętrznymi, polityka zagraniczna stała się dla nas czymś nieznaczącym, nieistniejącym".

- Głównym problemem jest to, co dzieje się w kraju - powiedział Rotfeld. - Na zewnątrz jest to postrzegane jako przejaw, który utrwalił się w pewnym stereotypie - dodał. Jego zdaniem, od ponad 250 lat w Europie funkcjonuje stereotyp polskiego Sejmu jako symbolu "kłótliwości i pieniactwa".

- Kiedy byłem w Szwecji, na łamach głównego dziennika pojawił się napis "polski Riksdag" - opowiadał polityk. - Myślałem, że coś stało się w Polsce, a okazuje się, że to była krytyka szwedzkiego Riksdagu, który zachowywał się w taki sposób... - ciągnął. - Jak przywykliśmy, jak zachowywały się polskie sejmy - wtrąciła Janina Paradowska.

Zobacz także
 • Premier Beata Szydło Szydło o rezolucji PE: "Sami powinniśmy rozwiązywać nasze sprawy". A za chwilę...
 • Jarosław Kaczyński podczas odsłonięcia tablicy pamiątkowej poświęconej bratu "Jako profesor socjologii mam poważny problem ze zrozumieniem procesu, który pozwolił PiS zbudować akceptację dla mitu smoleńskiego"
Komentarze (69)
Rotfeld: W Europie polski Sejm to symbol kłótliwości i pieniactwa
Zaloguj się
 • xymeon_x

  Oceniono 33 razy 19

  a co się pan Rotdfeld dziwi, jak w sejmie same buraki z awansu społecznego, to jak mają wyglądać obrady? taka Pawłowicz, Kuchciński, Piotrowicz, Kempa, Wasserman, Gosiewska i inne barachło w poprzednim pokoleniu to szcz... za stodołę chodziło.

 • arvelli_net

  Oceniono 31 razy 17

  ... robi się jak na Ukrainie, Rosji jak najbardziej na rekę i co tu dużo gadać! pan kaczyński ze swoimi sfrustrowanymi kolesiami z piusu oraz byłymi aparatczykami pzpr-owskimi robią robotę dla putina!

 • lubiedobrze

  Oceniono 30 razy 16

  Polish joke też nie wzięło się z kosmosu. To efekt reakcji Amerykanów na zbyt wielką ofensywę uchodźców z Podkarpacia.

 • koles751

  Oceniono 15 razy 5

  Pan Adam Rotfeld jest dla mnie wzorem Polaka.
  "Polish parliament" jest niestety taki jak nasz Naród. W swojej sporej części niedouczony, zacofany, zabobonny, zakompleksiony i kołtuniarski. W sumie tak jak wszędzie. Dałoby się żyć, gdyby nie to, że znalazł się pełen nienawiści człowiek z przegranym życiem, który skrzyknął ten motłoch i teraz rozpieprza kraj ku radości sfrustrowanej gawiedzi.

 • homo-homini-lupus

  Oceniono 6 razy 4

  "Rotfeld: W Europie polski Sejm to symbol kłótliwości i pieniactwa"... ale w stosunku do Rosji i Ukrainy polski sejm ma znamiona europejskości.
  Bo Polak czyli Kacap Zachodni jest w stosunku do swych wschodnich pobratymców nieco przyczesany.
  "Polacy boją się swego podobieństwa do Rosjan i nie lubią siebie za to, a potem tę niechęć przenoszą na sąsiada" [ Krzysztof Zanussi].

  Górny Śląsk przez kupę kamieni pozdrawia polskość - najbardziej europejską odmianę kacapii: ‹^›_‹(•_•)›_‹^›

 • miikz

  Oceniono 14 razy 4

  to straszne że od 25 lat ciągle w większości wybieramy idiotów z mandatem do rządzenia nami...... przecież kreatury pokroju kłamczyńskiego, szmacerewicza i i wielu, wielu innych od lat powinni być na śmietnisku historii a oni co?! ciągle przy korycie i ciągle TKM......

 • 66kropek

  Oceniono 3 razy 3

  Chciałabym wiedzieć jak tam się miewa polsko- rosyjska komisja do spraw trudnych czy jakoś tak, której pan Rotfeld był aktywnym uczestnikiem? Jak widzę Rotfeld postanowił teraz walczyć o polskie sprawy na Zachodzie...

 • cob22

  Oceniono 9 razy 3

  Wystarczy zobaczyc ile marginesu intelektualnego, ilu karierowiczow i ludzi bez charakteru w tym Sejmie siedzi.
  Krol jest krolem na i nie na tronie
  Swinia swinia nawet i w koronie....taka prawda

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Serwis informacyjny

DOSTĘP PREMIUM

Polecamy