Mateusz Morawiecki delfinem Kaczyńskiego? Wołek: Kukiz go zakapował

- Kukiz powiedział, że Morawiecki dybie na posadę Jarosława Kaczyńskiego, chce przejąć PiS - zaznaczył Tomasz Wołek w TOK FM. Dodał jednak, że ?doradcy Kaczyńskiego pewnie pokazują, że oto zdrada czai się w przedpokoju?.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

- Gdzie dziś jesteśmy na drodze pisowskiej rewolucji? - pytał z Gdańska swoich gości w Warszawie Jacek Żakowski. - To, co wczoraj działo się w Sejmie jest drobnym przyczynkiem do polskiego dramatu - ocenił gospodarz Poranka Radia TOK FM.

- Wczorajszy dzień był ważny, pokazał rysy, pęknięcia, które nie były wcześniej tak wyraźne - powiedział Tomasz Wołek. Skomentował słowa Pawła Kukiza, które padły w programie Moniki Olejnik. - On, używając języka kolokwialnego, zakapował Mateusza Morawieckiego, że to jest człowiek, który dybie na posadę Jarosława Kaczyńskiego. Kukiz całkowicie wprost powiedział, że on chce przejąć PiS - stwierdził.

"Kaczyński jak trener Klopp z Liverpoolu"

- Krążyły słuchy, że Morawiecki jest szykowany na delfina - dodał Wołek. - Ale myślę, że nad uchem Kaczyńskiego pochylają się różni doradcy i pokazują, że oto zdrada czai się w przedpokoju - powiedział publicysta. - Nie było żadnych rewelacji - zaprotestował Tomasz Lis. - Parę tygodni temu Morawiecki senior jasno powiedział "przyszłym liderem PiS będzie mój syn" - podkreślił.

Żakowski zauważył, że na czerwcowym zjeździe PiS ma być wybranych dwóch nowych wiceprezesów, w tym Morawiecki. - To jest zasłona dymna. To jakby powiedzieć, że zastępcą trenera Kloppa w Liverpoolu jest ktoś tam. Może być sobie ze 100 zastępców, rządzi Klopp - skwitował Lis.

Więcej o:

Dostęp Premium TOK FM

Komentarze (17)
Mateusz Morawiecki delfinem Kaczyńskiego? Wołek: Kukiz go zakapował
Zaloguj się
 • ciemnyluddd

  Oceniono 21 razy 13

  Do czego zmierza Kaczyński ? Rozpętanie "Sprawy Wałęsy" to tylko fragment większej całości podobnie jak ostatnio rozpętanie przez PIS sprawy Zamachu Smoleńskiego, czy rozpętanie przez Kościół od nowa Sporu Aborcyjnego.To takie same fragmenty większej całości jak ostatni marsz Kaczyńskiego na „”Zderzenie Czołowe” z Unią ...Widać że odpowiedź na pytanie dokąd naprawdę zmierza Kaczyński nie mieści się nawet w głowach opozycji… Trudno w to uwierzyć , bo prawda jest zbyt sprzeczna z kanonem całej dotychczasowej polskiej polityki… Ale prawda jest właśnie taka, że najwyraźniej celem…s t r a t e g i c z n y m… Kaczyńskiego jest wyprowadzenie Polski z Unii Europejskiej bo prawdopodobnie nie zamierza z nikim…d z i e l i ć… władzy…Do czego nie posunął się nawet Orban. Trudno mu odmówić skuteczności w osiąganiu celów pozornie niemożliwych, (jak np. wygranie wyborów na kanwie opowieści o „Zamachu Smoleńskim” albo opowieści o „Ruinie Polski”). Wszystko wskazuje na to że przygotowywana jest nowa opowieść o Unii Europejskiej dla ciemnego ludu, jako przyczynie całego zła, jakie niewątpliwie spotka Polskę za kilka lat skutkiem kryzysu spowodowanego nieudolnością tej władzy, oraz brakiem możliwości pokrycia nierealnych obietnic wyborczych, która właśnie „rzuciła Polskę na kolana”. W czym będzie sekundował mu Kościół regularnymi „wrzutkami” o aborcji, i o deprawowaniu Polaków, czyli całym tym „złu” jakim jest „bezbożna lewacka Europa”… W tym aspekcie wszystkie bieżące i przyszłe uchwały Parlamentu i Komisji Europejskiej, protesty KOD, oraz awantury sejmowe są Kaczyńskiemu na rękę…Co zresztą widać po jego zadowolonej minie na sali sejmowej…Na dziś Polacy nie zgodzą się na wystąpienie z Unii. Ale jeszcze w tej kadencji kolejna „opowieść” o potrzebie jedności Polaków, o powstaniu z kolan, oraz o obronie „wiary ojców” może przynieść skutek w postaci wygranego r e f e r e n d u m…w tej sprawie... Zwłaszcza gdy zacznie brakować kasy i gdy się wmówi ludziom że więcej na Unię płacimy niż od niej dostajemy.…Bo zdolność do rządzenia krajem tej ekipy w warunkach ograniczeń narzucanych demokracją jak już widać jest niewielka, (bo została dobrana do zupełnie czego innego)… Jeżeli na politykę PIS-u spojrzeć z tego punktu widzenia, wiele dotąd niezrozumiałych zdarzeń okaże się częścią tego planu, od którego prawdę mówiąc cierpnie skóra.. Bo o swoim rozumieniu geopolityki „jagiellońskiej”, czy „międzymorza”, prezes już raz po raz półgębkiem napomyka…

 • arvelli_net

  Oceniono 10 razy 6

  ... wiem jedno, kto miał kiedykolwiek kontakt z pisowcami nie jest już dla mnie wiarygodnym politykiem!

 • stef0909

  Oceniono 9 razy 5

  Ryj jak durnego taty , ustawiony karierowicz ..... Jarek go wytnie i zakopie ...jak poprzedników

 • abstrakcyjny2013

  Oceniono 12 razy 4

  jedyny program który zostanie zrealizowany to 3 miliony nowych ...kościołów

 • jezierskiadam

  Oceniono 11 razy 3

  Idy marcowe?
  Nie można wykluczyć, że zamach oponowy na Dudą był opłacony przez Ziobra.

  W przedterminowych wyborach prezydenckich Ziobro byłby faworytem.
  Po śmierci Kaczyńskiego z automatu przejąłby absolutną władzę naczelnika pisiorów.

 • jezierskiadam

  Oceniono 13 razy 3

  To, co dzieje się w PiS od dawna wygląda na walkę o sukcesję.
  Noc Długich Noży przybliża się milowymi krokami.

 • abstrakcyjny2013

  Oceniono 8 razy 2

  powstaje nowa jakość opowieści : dudy_morawieckie

 • lubiedobrze

  Oceniono 14 razy 2

  Nie wierzę żeby Morawiecki był aż takim idiotą i chciał współpracować z tymi wszystkimi miernymi ale wiernymi kukiełkami prezesa. Chyba, że wymieni cały PiS. Możliwe wszakże, że poczuł wielką inspirację Donaldem Trumpem.

 • 19strzelec63

  Oceniono 5 razy 1

  Zdzisek... ..ale z ciebie skundlona menda

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX