Lis: PiS zainfekowało Polskę pogardą. Poradzenie sobie z nią potrwa lata

Wprowadzenie pogardy to zdaniem Tomasza Lisa najgorsza cecha rządów PiS.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

- Najważniejszą cechą epoki rządów PiS jest zainfekowanie Polski pogardą - pisze w najnowszym "Newsweeku" Tomasz Lis. Wylicza cechy aktualnej władzy. Są to arogancja, buta, ostentacja, bezceremonialność. - Ale przebija je pogarda - dla prawa dla faktów, dla logiki, dla przyzwoitości i estetyki - pisze naczelny tygodnika.

- Katalog ekscesów obecnej władzy, jej występków przeciw prawu, moralności i zwykłej przyzwoitości jest długi i zawstydzający, ale i różnorodny. Wszystkie jednak mają rys wspólny - pogardę - uważa Tomasz Lis.

- Gdy z pogardą dla kompetencji i profesjonalizmu toleruje się inwazję miernot na najważniejsze i mniej ważne stanowiska nie jest tylko dzieleniem łupów wśród zwycięzców. Jest to tworzenie armii ludzi, którzy są skazani na łaskę i niełaskę wodza i zawsze będą partyjnymi żołnierzami - czytamy w "Newsweeku".

Zdaniem Lisa walka z dziedzictwem czasu pogardy będzie walką o dusze narodu. I będzie trwało długo.

Cały komentarz w najnowszym "Newsweeku">>

Więcej o:

Dostęp Premium TOK FM

Komentarze (166)
Lis: PiS zainfekowało Polskę pogardą. Poradzenie sobie z nią potrwa lata
Zaloguj się
 • c.t.k

  Oceniono 62 razy 32

  PIS wespół z klechami podzieliło Polskę na dwa przeciwstawne obozy i niewielkie centrum.Tak się łatwiej rządzi,ale niedościgłymi mistrzami na tym polu są czarni

 • getz54

  Oceniono 56 razy 26

  Sądzę panie redaktorze, ze inwazja miernot na najwyzsze stanowiska w tym kraju nie wynika z pogardy dla kompetencji i profesjonalizmu, tylko z chronicznego braku takich ludzi w elektoracie tej partii. Po horrorze IV RP, zaden autentyczny profesjonalista z doświadczeniem, nie zechce kandydowac na etat sutenera w rządzie Szydło. Te wspaniałe czasy, gdy do Polski wracali z zagranicy mądrzy ludzie, zeby pracowac w rządzie pana Mazowieckiego juz się nie powtórzą. Ten entuzjazm budowania, tworzenia, ten fenomen bezgranicznego poparcia społecznego dla przemian, miał miejsce wbrew temu co chcieli zrobic z tym krajem ludzie pokroju pana Kornela Morawieckiego, Leszka Moczulskiego, Bolesława Tejkowskiego, Zygmunta Wrzodaka. W PiS obowiązują wzajemne rozliczenia barterowe, podobne do tych jakie obowiązywały w RWPG. Dam ci ślepego psa, za twoje dwa parchate koty o.k ? Dziwi mnie ze na ten barter nabrała się pani Ania Sterzyńska i pan Morawiecki. Zdarza się. ..... Tylko koni zal.

 • endrju1521

  Oceniono 42 razy 10

  Podział na MY i ONI, był w Polsce od zawsze.

  Obecne faszystowskie władze dorzuciły jeszcze

  LEPSZY SORT, GORSZY SORT i NAJGORSZY SORT

  oraz PRAWDZIWI i NIEPRAWDZIWI.

  ...jak ta mieszanka wybuchnie,

  to bękart traktatu wersalskiego i paw narodów

  przestanie istnieć.

 • homo-homini-lupus

  Oceniono 9 razy 3

  "Lis: PiS zainfekowało Polskę pogardą"... do Lisa.
  Poradzenie sobie z nią potrwa lata.
  No to chwała Bogu!

 • checho-fil

  Oceniono 5 razy 3

  Każdy kto popiera tę formacje jest zwykłym DZIKUSEM.

 • jnd

  Oceniono 9 razy 3

  A może dziennikarze ulegajaz poprzedniej władzy PO,PSL i zamiast informować uprawiali propagandę anty PIS przymilając się władzy.

 • westgreg

  Oceniono 5 razy 3

  "Gdy z pogardą dla kompetencji i profesjonalizmu toleruje się inwazję miernot na najważniejsze i mniej ważne stanowiska nie jest tylko dzieleniem łupów wśród zwycięzców. Jest to tworzenie armii ludzi, którzy są skazani na łaskę i niełaskę wodza i zawsze będą partyjnymi żołnierzami."

  Świetna charakterystyka wodzowskiego systemu politycznego, który rozpanoszył się w Polsce (mniej więcej) od '93 roku. Rozwiązanie jest dość proste - bardziej powiązać wybrańców obywateli z wyborcami niż z wodzami. Ale już nawet Kukizy chyba to zaniechały...

 • sailor2016

  Oceniono 21 razy 3

  Dziel i rządź. To jest strategia piSSlamistów. Najpierw podzielić społeczeństwo, a potem rozgrywać jednych przeciw drugim tak się nie mogli dogadać. Jedyna nadzieja w tym, że część ludzi wyjdzie z mgły smoleńskiej.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX