Kulesza: Kaczyński rozegrał Kukiz'15 wyznaczając syna Morawieckiego na wicepremiera

Zdaniem rzecznika partii Pawła Kukiza to ?problem lojalnościowy?.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

- Jarosław Kaczyński rozegrał nas wybierając na wicepremiera Mateusza Morawieckiego, syna Kornela. I w ten sposób stworzył problem dla Kornela - problem lojalnościowy - mówił w Poranku Radia TOK FM Jakub Kulesza, rzecznik Kukiz'15.

Kulesza mówił, że Morawiecki jeszcze dwa tygodnie temu zapewniał, że bliżej mu do partii Pawła Kukiza niż do PiS.

Kornel Morawiecki w piątek wystąpił z klubu Kukiz'15. Było to wynikiem złamania prawa - poseł Kukiz'15 poprosił koleżankę Małgorzatę Zwiercan, by zagłosowała za niego. Posłanka została na tym przyłapana.

Morawiecki nie wykluczył założenia koła poselskiego.Więcej o:

Dostęp Premium TOK FM

Komentarze (93)
Kulesza: Kaczyński rozegrał Kukiz'15 wyznaczając syna Morawieckiego na wicepremiera
Zaloguj się
 • getz54

  Oceniono 48 razy 32

  Kaczyński nie miał innego wyjścia. Kogo miał wyznaczyc na wiarygodnego lidera zmian po wygranych wyborach ? Szyszkę ? Jurgiela ? Jasińskiego ? Lipińskiego ? Moze takich ,,Zombie,,
  jak Terlecki, Brudziński, Pawłowicz ? Postawił na młodego, przystojnego, dobrze wykształconego człowieka, w zadnym przypadku nie kojarzonego z PiS-em i IV RP. Tak naprawdę Kaczyński gardzi młodym Morawieckim, bo on ma pieniądze, duzo pieniędzy, a skoro je ma to skądś musi je miec ?? Komuniści informowali Zydów w Polsce, wasze są kamienice, ale za to nasze są ulice. Kaczyński mówi Morawieckiemu, pan ma pieniądze, a ja mam władzę nieograniczoną. Morawieccy wyzej pępka Kaczyńskiemu nie podskoczą, nawet jak im się to chwilowo wydaje. .... Tylko koni zal.

 • hcl222

  Oceniono 30 razy 28

  Moje przypuszczenia są takie. Po zwycięskich wyborach peany Dudy na cześć Kaczyńskiego musiały oznaczać coś więcej niż tylko zwykły zachwyt wobec zwykłej strategi przeprowadzenia kampanii wyborczej. Te zachwyty wg mnie dotyczyły wykorzystania Kukiza. W pewnym momencie postanowili wzmacniać Kukiza za jego przyzwoleniem lub bez. Głosy na Kukiza odbierały głosy innym - chodzi głównie o głosy młodych wyborców (wiadomo kto na tym stracił najwięcej). W mojej ocenie K. Morawiecki został ulokowany u Kukiza po to aby trzymać rękę na pulsie i właściwie nastawiać kolegów do najważniejszych głosowań. W ostatecznym rozrachunku stał się koniem trojańskim Pisu. Za jaką cenę to się działo to każdy sobie sam może dośpiewać.

 • strach_sie_bac

  Oceniono 35 razy 25

  "Morawiecki nie wykluczył założenia koła poselskiego. "

  A nie powinien beknąć wraz z koleżanką za złamanie prawa? Czy kodeks karny obowiązuje tylko szaraków? Szlag może trafić człowieka jak to czyta, jeszcze koło poselskie będzie sobie zakładał.

 • wieskw

  Oceniono 18 razy 16

  Ilu jeszcze takich moralistów Morawieckich jest w klubie Kukiz'15 ?. Czy to nie jest śmieszne, że taki łajdak poucza Polaków jak mają postępować.

 • sailor2016

  Oceniono 29 razy 15

  Kaczafi raczej skorzystał z okazji i wydymał Kukiza skoro ten łaskawie wypiął się do niego zadkiem.

 • sylwekc

  Oceniono 30 razy 14

  Miałem duży szacunek do Pana Kornela, ale jego postawa jako posła całkowicie niszczy ten pozytywny wizerunek. Okazuje się osobą niezdolną do budowania i pracy zespołowej. W gruncie rzeczy, wbrew temu co sam o sobie pewnie myśli, jest antypaństwowcem, żeby nie powiedzieć - robi za typowego szlachetkę - warchoła. Smutne.

 • jo1952

  Oceniono 24 razy 12

  Morawiecki jako wicepremier jest żaden.Jego plan nie jest wart więcej,niż papier na którym jest spisany.Nie zaszkodzi, bo nie może a pomóc nie musi,bo tego od niego nie wymagają.Taki malowany polityk,stworzony na potrzeby chwili.Doświadczenia w działalności propaństwowej brak więc nie będzie miał niewygodnych dla PIS pomysłów.

 • munkela

  Oceniono 23 razy 11

  Wszyscy pisza o Morawieckim i jego synu. To zrozumiale.

  Nie jest jednak dla mnie zrozumiale to, ze brak jest zrozumienia tego jak wielka szkode wyrzadzil Kornel Morawiecki.

  Tu nie chodzilo o Kukiza !

  Wyrok TK NIE zostal opublikowany i sedziowie wcaz czekaja na zlozenie przysiegi.

  Za pomoca zlamania prawa, Kaczynski nie tylko zagral na nosie Komisji Weneckiej i Parlamentowi UE ale POLSKIEMU SPOLECZENSTWU.

  Spowodowal zaaprobownie kandydatury nastepnego sedziego TK, ktory nawet nie raczyl odpowiadac na pytania komisji sejmowej .

  Kaczynski "ZABETONOWAL" Trybunal Konstytucyjny.

  Bo Zbigniew Jędrzejewski to zabetonowany, zakuty leb. I to juz trzeci z kolei, ktory zostal sedzia TK z ramienia PiS-u.

  Jedrzejewski jest kolega panny Krystyny Pawlowicz !
  Oboje doktorzy habilitowani wykladaja w Wyzszej Szkole Administracji Publicznej w Ostrołece.

  Ta prywatna uczelnia, zalozona przez Fundacje Iuris Scientia. jest jednym z centrow siania nienawisci do wszystkiego i wszystkich nie bedacych na uslugach PiS-u i Episkopatu.

  Dlatego to tak chetnie do grona wykladowcow przyjela Krystyne Pawlowicz, ktora w Warszawie nie miala juz szansy na dostanie pracy.

 • ar.co

  Oceniono 21 razy 11

  No i co, genialny elektoracie Kukiza? Jak wam się podoba takie "rozwalanie systemu" przez waszych wybrańców?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX