Schetyna: Jeżeli te absurdalne obietnice PiS będą realizowane, czeka nas katastrofa

- Przez 12 lat Komisja Wenecka nie interesowała się żadną sprawą w Polsce. Mamy pół roku rządów PiS i jest u nas już drugi raz - przypomniał Grzegorz Schetyna w rozmowie z Jackiem Żakowskim w Radiu TOK FM. Zdaniem przewodniczącego PO, decyzje podejmowane przez obecny rząd grożą nam zatrzymaniem środków europejskich.
- Przez 12 lat Komisja Wenecka nie interesowała się żadną sprawą u nas. Po 12 latach - mamy pół roku rządów PiS - i jest u nas już drugi raz. Teraz ws. ustawy o policji, tzw. inwigilacyjnej. Ona bardzo poważnie narusza wolności obywatelskie, idzie dalej niż te ustawy przyjęte przez USA po zamachach z 11 września - ocenił Grzegorz Schetyna.

Zdaniem przewodniczącego PO interwencje Komisji w naszym kraju są powodem do niepokoju i nie przejdą bez echa w UE. - Zacytuję klasyka: a co nam zrobią (Unia - red)? - zapytał Żakowski. - To, że nie będziemy mieli wpływu na politykę europejską - to już wiadomo, także jeżeli chodzi o politykę wschodnią. Ten proces już trwa. Ale to, co najtrudniejsze i najbardziej bolesne, to są pieniądze europejskie. Zadłużenie, spełnianie obietnic wyborczych, poprowadzi nas znowu w kierunku wejścia w nadmierny deficyt, co będzie skutkować zatrzymaniem środków europejskich. To jest zagrożenie - powiedział Schetyna.

I dodał: - Jeżeli te absurdalne obietnice wyborcze PiS, które dały mu zwycięstwo, ale rozprują budżet, będą realizowane, to czeka nas katastrofa.

Więcej o:

Dostęp Premium TOK FM

Serwis informacyjny

Komentarze (14)
Schetyna: Jeżeli te absurdalne obietnice PiS będą realizowane, czeka nas katastrofa
Zaloguj się
 • admcanarisfanclubpoland

  Oceniono 6 razy 4

  Katastrofa to jestes ty schetyna cwaniaczku z wroclawia :)
  Odcieli waszych ludzi od cyca budzetowego i lada moment beda wrzucac do aresztow...

 • harry_kallahan

  Oceniono 2 razy 2

  bez względu na to co zrobi PiS w przyszłości, przegra, wygra, zremisuje - jedno jest pewne tak samo jak wschód słońca na wschodzie: PO już nigdy, pod swoją nazwą, z tymi działaczami do władzy nie wróci. Trudno się ludowi dziwić w końcu za czasów PO dopieszczany był bez końca szczytowymi osiągnięciami balcerowizmu takimi jak śmiecówki czy płaca na poziomie max 400 ojro. Schetynie się natomiast też nie dziwię że walczy, ale to nie walka to powstanie warszawskie, egzekucja... siema Grzesiek

 • szpung

  Oceniono 4 razy 2

  Raczej nie sadze zeby KE zablokowala srodki dla Ferioviala Skanskiej, Strabaga, Moty, Eurovii Dragadosa czy najwiekszego papitroka polskich autostrad Bilfingera. To system naczyn polaczonych, ktore wraz z dzwignia finansowa EBS, tworzy mistycycyzm fianasow wspolczesnej bankowosci. KE/Niemcy klada glowny nacisk na budowy drog w ich bezposrednim zapleczu ekonomicznym czyli Pomorzu Zachodnim i Dolnym Slasku i wkrotce to tam bedzie pelen uklad drogowy.

 • tlen69

  Oceniono 1 raz 1

  PIS nie ma dobrego programu gospodarczego (pracy płacy najniższej, za godzinę, umowy elastyczne, reformy emerytalnej wybranych grup - górników, artystów, rolników..., kwoty wolnej od podatku) , społecznego (zapewnienia tanich przedszkoli, żłobków, opieki po lekcyjnej w szkołach podstawowych, tanich mieszkań na wynajem dla młodych rodzin, rozwoju ośrodków dla seniorów), zdrowotnej (powszechnej opieki zdrowotnej dla dzieci i młodzieży w placówkach, usprawnienie diagnostyki i rehabilitacji, upowszechnianie profilaktyki zdrowego odżywiania się oraz aktywności fizycznej), bezpieczeństwa ( zabezpieczenie profesjonalnego, nowoczesnego wojska , a nie formacje hobbysty i inwigilowanie osób bez decyzji sądu). Ważne są niezależne, profesjonalne media. Media nie mogą być polityczne, w tym zarządy także. Media są NIEZALEŻNE i KRRiT W Konstytucji ustrój polityczny to trójpodział władzy: ustawodawcza, wykonawcza dla polityków ( Na tym kończy się wpływ polityków) oraz niezawisła, niezależna władza sądownicza.

 • 66kropek

  Oceniono 3 razy 1

  Nic nie dostarcza mi więcej radosnego, niewymuszonego śmiechu jak Schetyna mówiący o katastrofach. człowieku !

 • homo-homini-lupus

  Oceniono 7 razy 1

  "Schetyna: Jeżeli te absurdalne obietnice PiS będą realizowane, czeka nas katastrofa"

  Pana to już nie dotyczy, mister Schetyna - PO ma katastrofę już za sobą i właśnie się rozwiewa jak siwy dym. Pan JESTEŚ katastrofą, zgaś pan światło :-D

 • getz54

  Oceniono 7 razy 1

  Echo dobiegające z dna, przypomina chyba głos Grześka Schetyny. Schetyna jest tak samo dla mnie wiarygodny i kompetentny jak kapitan Schettino. Jreden zatopił Costa Koncordię, drugi z kolegami PO.

 • ciemnyluddd

  Oceniono 4 razy 0

  Na razie nasze realne zarobki w euro...s p a d ł y... O około 10 procent od początku Dobrej Zmiany... Przecież większość produktów importujemy... Na szczęście pan Morawiecki znalazł już...t y s i ą c... miliardów w naszym polskim biznesie... Opracował również plan... I już niedługo będziemy sami produkowali najbardziej wyrafinowane produkty Hi Tech, Na podstawie własnych polskich...i n n o w a c j i... W ten sposób "wstaniemy z kolan" również przed zachodnimi eksporterami samochodów, smartfonów, komputerów ...i wszystkiego... Tak nam dopomóż Bóg. Amen.

 • aaron.goldstein

  Oceniono 8 razy 0

  Katastrofa to czeka pana Schetynę. I to niezależnie od tego co zrobi PiS.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX