"Z czym do gościa? Nie wymagaj od polskich polityków, żeby mówili o TTIP"

Piotr Kraśko krytykuje polskich polityków, za unikanie ważnych tematów, takich jak negocjacje ws. TTIP. - Rozumiem, że jak ktoś powie TTIP, to mu oglądalność spadnie. Ale od tego ma się dar w polityce, żeby mówić o skomplikowanych sprawach prostym językiem - mówił gospodarz "Poranka Radia TOK FM".

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

Ale zdaniem Grzegorza Sroczyńskiego, żeby mówić o umowie o wolnym handlu między UE i USA trzeba się na tej sprawie znać. A polscy politycy odpowiedniej wiedzy nie mają.

- Ryszard Petru powinien się na tym znać. Na Boga, po to płacimy politykom, żeby mieli wiedzę na różne tematy - odpowiadał Kraśko.

- Ale wiesz jakiej jakości prawo wychodzi z Sejmu... Z czym do gościa? Trzeba mieć jakieś rozsądne wymagania wobec tych, których wybieramy - nie wymagaj od nich, żeby mówili o TTIP - stwierdził Sroczyński.Więcej o:

Dostęp Premium TOK FM

Serwis informacyjny

Komentarze (41)
"Z czym do gościa? Nie wymagaj od polskich polityków, żeby mówili o TTIP"
Zaloguj się
 • kowalska-kowalska

  Oceniono 24 razy 16

  No, to nie jest tak, że polscy politycy nie wiedzą co to jest TTIP.

  I tak, delfin posła Kaczyńskiego, bankster, wicepremier Morawiecki podczas występu w Amerykańskiej Izbie Handlowej zażądał nawet mocniejszej wersji TTIP i ma w tym mniej lub bardziej czytelne poparcie neoliberałów z PO i Kropki Nowoczesnej.
  Oczywistą oczywistością jest również i to, że poseł Kaczyński jest zachwycony TTIP, przecież inaczej jego delfin nie mówił by tego co mówił.
  Reszta politykierstwa rzeczywiście milczy na ten temat.

  Najgorsze jest to, że dziennikarze nie mają pojęcia O TTIP i nie pytają polityków o ten zamach korporacji na cały świat . Mimo, że całe tabuny politykierów przewalają się codziennie przez studia.
  Z tym, że trzeba pamiętać, że wielu dziennikarzy, to najemni pracownicy różnych korporacji medialnych.

 • szpung

  Oceniono 20 razy 16

  Zrobi to za nas Francja, ktorej akurt co jak co zywnosc zawsze lezala na sercu i juz zapowiedzieli iz nie wpuszcza amerykanskiego szitu na rynek europejski. Niektore zapisy umowy to przyklad jak pogardliwie koncerny USA traktuja Europe i kaza sie zastanowic nad sensowniejsza alternatywa dla sojuzu transatlantyckiego.

 • blackbolt

  Oceniono 14 razy 14

  zanim zaczną się "czepiać polityków" niech najpierw sami uderzą się w pierś. To dziennikarze nadają ton rozmowom, bo to oni pytają o określone tematy. Oni są jak inkasent w "Misiu". Kiedyś to człowiek (dziennikarz) musiał się znać, teraz wystarczy, że białe zęby i botox, żeby nie straszyć ludzi. Dziennikarze (no może specjalistami od gospodarki) to DNO. Nie są przygotowani na takie tematy, bo łatwiej zapytać o tweet na temat innego tweetu dotyczącego wypowiedzi Pawłowicz lub Niesiołowskiego, niż o TTIP czy inne istotne gospodarczo czy prawnie rzeczy. Część polityków która się zajmuje daną dziedziną zna się na tym i takich można znaleźć, ale oni nie są zapraszani bo nie mają nic ciekawego do powiedzenia na temat fryzury posłanki Kempy, alimentów Kijowskiego czy nocnych tweetów Dudy.

  TO WY (Dziennikarze) Doprowadziliście do tabloidalizacji (debilizacji) polskiego społeczeństwa!!! Zamiast kształtować odbiorcę, stawiać mu wyższe wymagania intelektualne, a nie równać do poziomu najgłupszego odbiorcy, który nie zrozumie co to jest rating, TTIP czy deprecjacja natomiast świetnie dociera do niego kto był agentem i kto kogo obraził.

 • clamcay

  Oceniono 11 razy 9

  dlaczego ten Sroczyński nie ma jeszcze poranka w tok fm?

  trzymacie tam Kraśkę, którego w tvn rozjechał byle Wipler i nawet ks. Sowa nie pomógł... dzisiaj rano dodatkowo walcem po Kraście przejechał Jan Maria Jackowski (tematem oczywiście: opublikujcie / nie opublikujemy)... Tyle że Sroczyński ma jakieś poglądy, więc pewnie programu nie dostanie...

 • w12121

  Oceniono 19 razy 9

  PiS z kosciolem sa zajeci napuszczaniem moherowych Hutu na prodemokratycznych Tutsi i wprowadzaniem nowego rezimu. Opozycja kombinuje jak tu przetrwac w calosci do wyborow... A jakies umowy miedzy USA i EU ? A kogo to ...?!

 • realistas

  Oceniono 16 razy 6

  W programie też nie powiedzieli o TTIP. Polski rząd to sługi USA, które pracują w interesie USA.

 • gogo_drinkwater

  Oceniono 6 razy 2

  "Ale wiesz jakiej jakości prawo wychodzi z Sejmu... Z czym do gościa? Trzeba mieć jakieś rozsądne wymagania wobec tych, których wybieramy"

  Brawo, panie Sroczyński. Jest ch*jowo, ale stabilnie. Nie o to właśnie mieli pretensje pisowcy?

 • panzerfaust39

  Oceniono 13 razy 1

  Ryszard Petru powinien się na tym znać

  Póki co petruń przekracza rubikoń obchodzi święto sześciu króli albo bredzi że PiS niszczy konstytucję która ma 225 lat BUUUUUUHAHAHAHA

 • malpa-z-paryza

  Oceniono 6 razy 0

  to raczej Razem jest zorientowana niz Petru!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX