"Póki się ostatniego wroga nie zgniecie, nie będzie wszystkich dobrych zmian"

- Mimo, że PiS ma pełnię władzy instytucjonalnej, to cały czas jest w opozycji. Na moment nie usiedli i nie zaczęli rządzić. Cały czas muszą walczyć z tabunem wrogów - oceniał w TOK FM Jerzy Baczyński. Wg szefa "Polityki", najbardziej interesujące jest to, jak długo ta taktyka będzie przynosiła PiS prowadzenie w sondażach poparcia dla partii politycznych.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

Według Baczyńskiego, w PiS panuje "napięcie rewolucyjne". Rządzący zamiast rządzić ścigają wrogów, którzy "wytrącają z rąk wszelkie instrumenty, blokują, donoszą". 

- Bo póki się ostatniego wroga nie zgniecie, to nie będzie można wprowadzać tych wszystkich dobrych zmian - mówił redaktor naczelny "Polityki" w "Poranku Radia TOK FM".

Więcej o:

Dostęp Premium TOK FM

Serwis informacyjny

Komentarze (48)
"Póki się ostatniego wroga nie zgniecie, nie będzie wszystkich dobrych zmian"
Zaloguj się
 • ciemnyluddd

  Oceniono 33 razy 19

  Bo Klasyk powiedział : "Kontrrewolucja rośnie w miarę postępu rewolucji" ... Wszędzie Janow Podlaski... A jak tu myśleć o gospodarce...Kiedy Rzepliński nie chce ...Włoźyć...Mordy W Kubeł...

 • biesczad1

  Oceniono 27 razy 15

  Spłacający kredyt we frankach serdecznie dziękują PiSowi za obecny kurs...

 • 1theguru1

  Oceniono 25 razy 9

  próżne nadzieje ... Kaczyński wzoruje się na sowietach a tam jak brakowało wrogów to się POLOWAŁO na własnych nie dość ideologicznie poprawnych

 • sar36

  Oceniono 12 razy 8

  W opozycji do zdrowego rozsądku - na pewno. I chyba tak już zostanie.

 • pinkdotr

  Oceniono 6 razy 2

  10/10

  W dodatku nie tylko sam PiS jest w opozycji ale też jego wyborcy (mimo, że niby pierwszy sort) są utrzymywani w poczuciu przegrania i poniżenia przez wrogów krajowych i zagranicznych oraz konieczności ciągłej walki bez wyznaczonego żadnego celu, który pozwoliłby tę walkę zakończyć.

  Kiedy to się skończy? Nie wcześniej niż Jarosław się skończy, bo to jest bardzo skuteczna metoda zdobywania i utrzymania betonowego elektoratu.

 • zielona-galazka

  Oceniono 16 razy 2

  PiS jako typowa partia bolszewicka szuka wrogów ludu. Przecież władza partii i prezesa jest tak doskonała, ze problemy to może być jedynie działanie trockistowców, Tuska, kułaków, odwetowców z Bonn Hupki i Czaji, kontrewolucjonistów, sabotażystów i kogo tam jeszcze sobie chcecie dopisać.

 • andrzej2310

  Oceniono 18 razy 2

  To jest demagogia bolszewicka. Brak pomysłów na dobre rządzenie Polską, za to tylko obsesyjna walka z demonami systemu.

 • palo_ma1

  Oceniono 16 razy 2

  PiS jest w opozycji do rozumu.

 • endrju1521

  Oceniono 19 razy 1

  PiS, jak Diderot:

  -ludzkość nie będzie wolna dopóty,

  dopóki ostatniego księcia, nie powiesi się

  na wnętrznościach ostatniego księdza.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX