Paradowska oczywiście o audycie: Wydarzenie bez precedensu - przegłosowano coś, czego nie było

- Wychodzili ministrowie, każdy opowiadał, co chciał, co mu w wielkim pośpiechu przygotowano - oceniała Janina Paradowska. Jej zdaniem premier swoje przemówienie czytała "bez zrozumienia", minister infrastruktury "kłamał", a szef resortu spraw zagranicznych "nie może mówić spokojnie o Radosławie Sikorskim".

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

- Mieliśmy do czynienia z wydarzeniem bezprecedensowym - powiedziała w Poranku Radia TOK FM Janina Paradowska. - Przegłosowano coś, czego nie było - mówiła o "audycie" poprzedniego rządu.

Wczoraj rząd na posiedzeniu Sejmu przedstawił "Raport o stanie spraw publicznych i instytucji państwowych na dzień zakończenia rządów koalicji PO-PSL". Raporty z audytów w poszczególnych ministerstwach prezentowali szefowie wszystkich resortów. - PO-PSL nie rządziły państwem. To było trwanie i czerpanie z władzy profitów. Od czasu do czasu, by to przykryć, wymyślaliście świecidełka, jak walka z dopalaczami czy "zielona wyspa" - mówiła Beata Szydło. - Szacujemy, że Polacy stracili przez te rządy 340 mld złotych - dodała premier. Wystąpienia ministrów, z krótkimi przerwami, potrwały blisko dziesięć godzin.

- Nikt nie dostarczył dokumentu, wychodzili ministrowie i każdy opowiadał, co chciał, co mu w wielkim pośpiechu przygotowano - oceniała publicystka. Jej zdaniem, premier "pierwszy raz czytała przemówienie, które dostała, ponieważ się bez przerwy przy tym jąkała, czytała bez zrozumienia". - Została za nie obsypana pocałunkami przez prezesa Kaczyńskiego - zauważyła Paradowska.

- Było trochę gadżeciarzy, typu minister infrastruktury, który kłamał, jeżeli idzie o ocenę budowy autostrad w Polsce - mówiła publicystka. - Widać też, że minister spraw zagranicznych nie znosi, nie cierpi i nie może mówić spokojnie o Radosławie Sikorskim. I opowiadał, jak to on wszystko naprawia w tej chwili - dodała.

Szukanie haków zamiast polityki zagranicznej

- Dzisiaj polityki zagranicznej brak - powiedziała Paradowska. Odniosła się do tekstu z dzisiejszej "Gazety Wyborczej". "Czy Polska prowadzi w ogóle politykę zagraniczną, czy polityka zagraniczna jest wyłącznie funkcją polityki wewnętrznej? - zastanawiano się w trakcie dyskusji nad raportem 'Jaka zmiana? Założenia i perspektywy polityki zagranicznej rządu PiS'" - czytała publicystka.

"Dokument opracowany przez analityków: Adama Balcera, Piotra Burasa, Grzegorza Gromadzkiego i Eugeniusza Smolara, jest pierwszą próbą oceny dotychczasowych założeń politycznych rządu PiS" - informowała "Wyborcza". - Wygląda, że tego nie ma - komentowała Paradowska.

"Nawet te elementy, które zostały sformułowane jako program pozytywny, czyli tworzenie koncepcji Międzymorza - współpraca krajów Europy Środkowej, która ma przeciwdziałać 'koncertowi wielkich' - ma charakter publicystyczny. Jak zauważył Eugeniusz Smolar, w lipcu Polska ma przejąć kierownictwo Grupy Wyszehradzkiej, a do tej pory nie ma programu prezydencji, który zwykle jest gotowy w marcu". - No ale byli zajęci szukaniem kwitów i haków na poprzedników - skwitowała prowadząca Poranek Radia TOK FM.Więcej o:

Dostęp Premium TOK FM

Komentarze (175)
Paradowska oczywiście o audycie: Wydarzenie bez precedensu - przegłosowano coś, czego nie było
Zaloguj się
 • safelogica

  Oceniono 70 razy 36

  Moim zdaniem jest jeden pozytywny aspekt farsy nazwanej "audytem". Następcy PIS wreszcie nie będą mieli rozterek i postawią przed Trybunałem Stanu obecnych rządzacych, czyli Broszkę, Dudusia, pana Zbyszka i pewnie jeszcze paru czeka tym razem TS.
  Drugim groteskowym zdarzeniem było wystąpienie Kamińskiego. Facet skazany prawomocnym wyrokiem na karę bezwzględnego więzienia za przestępstwa popełnione w związku z pełnieniem funkcji publicznej oceniał swoich poprzedników za działalność polityczną

 • racjonalizmmm

  Oceniono 34 razy 22

  Ludzie są tak zindoktrynowani, że sami proszą, żeby złodziej podszedł do nich , wyjął im wszystkie pieniądze z kieszeni, splunął im w twarz i powiedział "Och, w sumie to nic się nie wydarzyło."

 • ryszaro1

  Oceniono 46 razy 18

  Jak ktoś siedzi zamknięty w domu z kotem i ogląda rodeo to co może wiedzieć o tym co dzieje się w Polsce

 • felicjan.dulski

  Oceniono 36 razy 12

  "Nas bolsze, my prawy!" (i sprawiedliwi). Możemy przegłosować wszystko, nawet to, że 2+2=5. I co? Że świat się śmieje? Alleluja i do przodu. Tak trzymać, nie popuszczać!

 • jarr17

  Oceniono 19 razy 7

  "Zwierzęta urodzone pod znakiem panny: są zaradne,mają bardzo wrażliwe nosy, jeżeli chodzi o zapachy, nie zjedzą pokarmów z brudnej miski i doceniają kiedy się dba o ich sierść."

  * [Program Dofinansowany przez Platformę Obywatelską z Funduszy Strukturalnych Unii Europejskiej]

 • 3opi

  Oceniono 8 razy 6

  Czas sprawę potraktować poważnie i w imieniu narodu Polskiego wymagam cały audyt umieścić na stronie Rady Ministrów w Internecie,żeby był dostępny jako dokument na którym Polacy będą mogli się oprzeć a Ci których to dotyczy,zeby mogli się odwołać lub żeby winni byli ukarani czekam jako Polak o dalszy ciąg poważnego potraktowania sprawy,bo juz mieliśmy ,występów p.Ziobro z doktorem G które były bardzo głośne i się nie potwierdziły,smutne z p.Blidą która wybrała śmierć nie upokorzenie niesłuszne więc dość opluwania jeżeli jest bezpodstawne

 • rum222

  Oceniono 15 razy 5

  ten PiSowski bełkot będzie można za 4 lata łatwo rozgnieść bo tam ponad ogólnikowy bełkot brak jakichkolwiek konkretów.

 • benia_b

  Oceniono 11 razy 5

  Ciotka rewolucji mocno mnie wnerwia, ale wczorajszego "audytu" nie dało się oglądać i słuchać.

 • 66kropek

  Oceniono 23 razy 5

  A młodzi pozwalniani z TVP czekają na szansę! Na darmo!To jest jest prawdziwa ideowa towarzyszka !

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX