Sienkiewicz ocenia audyt. "To był casting: kto bardziej przywali opozycji, żeby zachować posadę"

- Wypadało to żałośnie - mówił Bartłomiej Sienkiewicz o "castingu" w Sejmie. - Jego sędzią i komisją był sam prezes - dodał. A podwładni Kaczyńskiego "jak uczniowie w klasie chcą pokazać pani, że są dobrze przygotowani".

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

- Mieliśmy wczoraj w Sejmie do czynienia z dwoma procesami - mówił Bartłomiej Sienkiewicz, minister spraw wewnętrznych w rządzie PO. - W obliczu rekonstrukcji rządu i niezadowolenia prezesa PiS z pani premier przed Kaczyńskim odbywał się casting na to, kto bardziej przywali opozycji, by zachować swoją posadę - stwierdził.

Wczoraj rząd przedstawił w Sejmie "Raport o stanie spraw publicznych i instytucji państwowych na dzień zakończenia rządów koalicji PO-PSL". Raporty z audytów w poszczególnych ministerstwach prezentowali szefowie wszystkich resortów. Ministrowie przygotowali obszerne listy - znalazły się na nich dziesiątki zarzutów - które odczytywali z mównicy sejmowej. Ich wystąpienia w sumie potrwały blisko dziesięć godzin.

- Sędzią i komisją castingu był sam prezes - ciągnął Sienkiewicz. - Wypadało to dość żałośnie. Jak uczniowie w klasie chcą pani pokazać, że są dobrze przygotowani do lekcji. Kompletnie lekceważąc interes państwa, jego obraz za granicą czy przyszłość polskiej gospodarki - oceniał.

Drugą kwestią według polityka był "efekt strachu" wywołany przez sobotni marsz KOD. - W obliczu fundamentalnej niezgody, największej manifestacji przeciwko rządowi i jego polityce od upadku komunizmu w Polsce trzeba było rzucić coś błyskawicznie, żeby przykryć to wydarzenie - tłumaczył polityk. - Stąd pomysł, stąd gwałtowność ataku - dodał. - To podwójny strach: przed prezesem, że zwolni, i ludźmi, którzy nie zgadzają się na politykę PiS - podsumował.Więcej o:

Dostęp Premium TOK FM

Serwis informacyjny

Komentarze (18)
Sienkiewicz ocenia audyt. "To był casting: kto bardziej przywali opozycji, żeby zachować posadę"
Zaloguj się
 • mirek76pl

  Oceniono 10 razy 8

  Tak, kraj byl w tak paskudnym stanie, ze PiS kase na 500+ uzbieralo tylko dlatego, ze udalo im sie sprzedac zlotego mercedesa. Na szczescie uzyskali tak dobra cene, ze jeszcze starczylo na broszki.

 • lukasz_patrykus

  Oceniono 24 razy 8

  potwierdzam żałość tego "happeningu" który by można zatytułować: każdy minister przez godzinę bajdurzy o tym co pisowski elektorat chce usłyszeć, czyli to co pisowski elektorat wypisuje np na forach internetowych
  Sensu żadnego to nie ma, ale prawdziwy wyborca pisu jak kogoś bezinteresownie nie obsobaczy i nie zmiesza z błotem to ma dzień zmarnowany ;-)

 • kopandol

  Oceniono 15 razy 7

  Casting na największego debila rządu ... and the winner is.......
  Podpaska Arcyprezesa zwana też Premier Beata Szydło !!!
  Aplauz proszę !

 • tlen69

  Oceniono 12 razy 6

  Polacy nie mają zaufania do prezesa, ministrów: Macierewicza, Kamińskiego , Ziobry, Błaszczaka i innych.PRZEZ 8 LAT POLSKA WYPIĘKNIAŁA, STAŁA SIĘ EUROPEJSKA I ŚWIATOWA. Powódź nam niestraszna... Rząd zrobił na audio audycie "grube wały"". Rząd ma pomysł na zdecydowana walkę z bezrobociem: Program Rodzina 500+ Obecny Rząd nie rozwiązuje problemów, on je eskaluje.Politycy marzyli, czy być drugą Japonią - Japonia zadłużyła się na 200% PKB. Mieliśmy być druga Irlandią - zjechali z +6 na -3% wzrostu PKB. Po zapowiedzi bycia drugą Norwegią. Norwegowie dzisiaj nerwowo przeliczają swoje zapasy gazu i ropy. Czasy są trudne ...
  Chcemy być w Polsce demokratycznej, gdzie szanuje się Konstytucję, prawo i nasze wolności.

 • zelalem

  Oceniono 22 razy 6

  Czekam ze strony prezia na gomułkowskie:
  "...za czasów PO byliśmy zerem, teraz będziemy 3 razy tyle!
  ...za rządów PO staliśmy na skraju przepaści, teraz zrobimy duży krok na przód!!!"

 • xymeon_x

  Oceniono 19 razy 5

  jak widać PiSiory mają takie pojęcie o audycie jak o hodowli koni arabskich :D

 • Piotr Kolec

  Oceniono 15 razy 3

  Niemoralne, zdaniem PiSu, jest walenie kasy w błoto
  I tu zgadzam się z oceną, nie chcę kruszyć kopii o to
  Ale walić Kościołowi gdy, dokoła piszczy bieda?
  To jest zdrada narodowa, takich zdrajców niszczyć trzeba!

 • malpa-z-paryza

  Oceniono 15 razy 3

  nie wiem czy pisowcy wogle wiedza jak wyglada sprawozdanie z audytu..
  bo to co bylo w Sejmie to juz nie malpi cyrk, ale pokaz dziecinady dla prezesa.

 • plutoniczna

  Oceniono 2 razy 2

  Nie będzie audytu na piśmie bo,
  to był audyt ORALNY.
  Wiadomo teraz skąd ta błogość na twarzy Prezesa........

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX