Rząd pieniądze na 500 plus weźmie z OFE? Wielowieyska: Jest artykulik schowany w "Rzeczpospolitej"...

Samorządy mają problemy z wypłatą dodatku w ramach programu 500 plus. Gdzie będą szukać pieniędzy? Sięgną po nasze emerytury.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

Pierwsze samorządy zaczęły sygnalizować, że mają trudności z płynnością finansową jeśli chodzi o wypłaty 500 zł zasiłku na dziecko. - Nie wiem, z czego wynikają opóźnienia, ale jest taki artykulik schowany w "Rzeczpospolitej". O tym, że rząd chciałby skonsolidować OFE. Rząd nie ma pomysłu jak sfinansować 500 plus i być może sięgnie po pieniądze zgromadzone w OFE - mówiła w Poranku Radia TOK FM Dominika Wielowieyska.

- Rządowy pomysł polega na połączeniu wszystkich 12 funduszy w jeden, który zarządzałby wszystkimi aktywami. Miałaby zająć się tym jedna ze spółek skarbu państwa (np. PZU) - cytowała artykuł Wielowieyska. Zdaniem ekonomistów będzie to "dramat" dla giełdy i przyszłych emerytów.

- Ja to powtarzałam już dawno, że to się tak skończy - komentowała publicystka. - Nie ma pieniędzy na realizację kosztownych obietnic PiS. Podatek bankowy czy od supermarketów nie przyniosą takich przychodów jak zakładał rząd. OFE zostanie zlikwidowane - dodała.Więcej o:

Dostęp Premium TOK FM

Komentarze (308)
Rząd pieniądze na 500 plus weźmie z OFE? Wielowieyska: Jest artykulik schowany w "Rzeczpospolitej"...
Zaloguj się
 • dejacek

  Oceniono 149 razy 141

  jaka z nich prawica. Okradają wszystkich żeby rozdawać niektórym wg swojego klucza. Zwyczajni komuniści- odmiana katolicka

 • benzyl

  Oceniono 131 razy 115

  Czyżby PiS-faszystowski rząd chciał mnie okraść z moich pieniędzy ? Co co łamią prawo nie publikując wyroku Trybunału są przestępcami, prezydent nie zaprzysięgając trzech sędziów prawidłowo wybranych też łamie prawo i jest przestępcą.

 • antypiss

  Oceniono 115 razy 99

  Jak Tusk grzebał przy OFE to pis darł ry... że nas platforma okrada a teraz po cichu planują zrobić to samo. Dać dzieciom, jak najbardziej ale nie kosztem naszych emerytur !!!

 • tomtg123

  Oceniono 75 razy 63

  Pani Wielowieyska ma rację w tej sprawie, to zresztą żadna nowość.
  Zwracam uwagę, że PiS popierał likwidację części obligacyjnej OFE , PiS ubolewał tylko wtedy, że zrobiła to PO, a nie PiS.
  Co więcej, rząd PiS wcale nie zapowiadał (ani oczywiście nie przeprowadził) zadnych zmian w kierunku przywrócenia tych pieniędzy do OFE, choć przecież teoretycznie Kaczyński MÓGŁBY próbować to zrobić - ale nie chce.
  PiSowskie trolle mają w tej sprawie niesmaczny i twardy orzech do zgryzienia : albo OFE to fundamentalnie zły pomysł (no ale wtedy trzeba by dodać : "chwała Tuskowi" - prawda ? straszne słowa....) , albo to OFE to dobry pomysł (tylko wtedy dlaczego PiS chciał i chce to OFE rozwalić ?) ;)

 • dodatkowo_zwracam

  Oceniono 68 razy 60

  Wszyscy za to zapłacimy. Tylko pisie matoły myślą, że pieniądze bierze się z banków i hipermarketów.

 • alojzy132

  Oceniono 60 razy 54

  Strach pomyslec co bedzie za 2 lata jak nie bedzie kogo rabować z kasy? mam nadziej że otworzą granice w USA bo nikt nie bedzie robił na sektę rządzącą i uprzywilejowanych

 • stef0909

  Oceniono 60 razy 50

  PiS-da JAK ZABIERZE

 • leszek.30

  Oceniono 56 razy 48

  Sztandarowy program PiS-bolszewii " Polska w ruinie i zgliszczach " jest realizowany bardzo wytrwale i skutecznie..!!!

 • jakub13579

  Oceniono 58 razy 48

  Przecież pan prezydent już w pierwszym dniu urzędowania wyszedł z pod żyrandola i wykrzykiwał na Krakowskim Przedmieściu, że pieniędzy jest nieograniczona ilość, a kto mówi że to nieprawda ten łże. Znaczy jest łże elitą.
  Jak pan prezydent skończy tweetować to spytajcie go gdzie jest ta kasa. On wie na pewno i temu rządu pogrozi palcem za celowe ukrywanie przed suwerenem 500 + wcześniejsze emerytury i godne podwyżki płac dla pielęgniarek z Centrum Zdrowia Dziecka i wszystkich innych o górnikach nie zapominając.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX