"Dla Ziobry Polański to symbol obcej kultury i patologii moralnej"

Min. Zbigniew Ziobro chce, by SN zajął się sprawą ekstradycji Romana Polańskiego. Zapowiedział złożenie kasacji ws. wyroku krakowskiego sądu, który nie zgodził się na ekstradycję reżysera do Stanów Zjednoczonych. - Ziobro będzie lustrował wszystkie dawne wyroki i umorzenia, szukał czegoś, co pozwoli mu zabłysnąć medialnie - komentuje Rafał Grupiński z PO.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

Decyzję w sprawie odrzucenia amerykańskiego wniosku o ekstradycję reżysera do USA podjął krakowski sąd w październiku 2015 roku. Dziś min. Zbigniew Ziobro poinformował, że podjął decyzję "o skierowaniu do Sądu Najwyższego kasacji w sprawie decyzji dotyczącej ekstradycji Romana Polańskiego".

- Minister sprawiedliwości postanowił być arbitrem w tej sprawie. Wydaje mi się, że Zbigniew Ziobro będzie teraz lustrował wszystkie dawne wyroki i umorzenia, szukał czegoś, co pozwoli mu zabłysnąć medialnie - ocenił w TOK FM Rafał Grupiński.

Zdaniem posła PO, jedną z dwóch "dość chorobliwych" przypadłości obecnego ministra sprawiedliwości jest "niezwykły egotyzm i chęć zaistnienia w mediach". Jak stwierdził Grupiński, ma to służyć karierze polityczne Ziobry, a dokładniej zostaniu następcą Jarosława Kaczyńskiego.

- Wydaje mi się, że dla min. Ziobry Roman Polański to pewnie symbol obcej kultury, patologii moralnej i upadku człowieczeństwa - mówił poseł w "Poranku Radia TOK FM".

Polski reżyser jest ścigany przez Amerykanów za uprawianie seksu z nieletnią Samanthą Gailey. Do zdarzenia doszło w w 1977 roku. Polański przed ogłoszeniem wyroku opuścił USA.

- To bardzo trudna sprawa. Została już rozstrzygnięta przez sąd. Powinno się na to spojrzeć przede wszystkim bez politycznego zacięcia - uważa Grupiński.Więcej o:

Dostęp Premium TOK FM

Komentarze (173)
"Dla Ziobry Polański to symbol obcej kultury i patologii moralnej"
Zaloguj się
 • marudna.maruda

  Oceniono 63 razy 49

  Mam nadzieję, że z równym zapałem pan minister zabierze się za naszych miejscowych pedofili. Zwłaszcza tych, ktorym dzieciarnia sama wpełza do łóżek, coby się ogrzać.

 • zelalem

  Oceniono 56 razy 44

  Jak Polański śmiał być pedofilem, skoro nie jest księdzem?
  Za uzurpowanie sobie przywilejów duchowieństwa powinien być przykładnie ukarany!!!

 • ciemny_lud

  Oceniono 46 razy 40

  Mój Boże, stosunki Polańskiego z Polską zawsze były wzorowe, w każdym okresie, a teraz tego 80 letniego człowieka, o niebywałym życiorysie (nie wspominając o sztuce) ta glista chce odciąć od Polski. Więc wychodzi na to, że ojczyzną Polańskiego jest Francja.
  Słusznie ktoś tu pisze, że Polański to ikona.
  A gdyby na przykład Amerykanie zażądali ekstradycji kogoś w rodzaju Biereckiego, czyli gościa szemranego na tle finansów, ale kumpla z PiSu, byłyby wrzaski na temat suwerenności.
  Obrzydliwość.

 • fortuna1972

  Oceniono 34 razy 30

  Zaraz, zaraz... jak nazywano tych, co wydawali rodaków w ręce gestapo? Szmalcownicy? No to szmalcownik Ziobro właśnie dołączył do szacownego grona szmalcowników. Łeb ogolić to za mało, nieprawdaż, pani poseł Bernadetto?

 • safelogica

  Oceniono 30 razy 26

  Ale pan Zbyszek stanowczy. A nie powinien być taki stanowczy wobec Mariusza Kamińskiego i jego kolegów, wobec których Duda usiłował zastosować ułaskawienie?

 • uszatek_2

  Oceniono 30 razy 24

  ... swoją drogą EWENEMENTEM jest , że ministrem sprawiedliwości i jednocześnie prokuratorem generalnym w naszym kraju została osoba, która "MIAŁA b.poważne ZARZUTY" i tylko dzięki głupocie PO (widocznej podczas głosowania nad wnioskiem o TS dla Zbigniewa Z.), udało się Z.Z. uciec sprzed Trybunału Stanu ...? I ktoś taki , kto PRAWO ŁAMAŁ , ma teraz być strażnikiem praworządności ...? - wolne żarty... Polański to dla tego człowieka tylko medialna trampolina....

 • gblo

  Oceniono 29 razy 23

  Jaki niezłomny ten minister od sprawiedliwości. Szkoda tylko, że nie zajmuje się swoimi kolegami po fachu ; komornikami i notariuszami, z których wielu jest umoczonych w przestępstwa o charakterze kryminalnym i są bezkarni. Polański to ikona i za swoje czyny już poniósł konsekwencje a koledzy " po fachu" jak i wieku amatorów dzieci w kieckach nie.

 • wlomat1

  Oceniono 28 razy 22

  To jest absurd - sprawa sprzed 40 lat a do tego z Hollywood. Kto tam wtedy słyszał o jakieś pedofilii? P. Polański był częścią tego środowiska - podobnie jak ta ofiara.
  Nie mówię że nie zrobił nic złego - ale nawet w społecznym odczuciu już dawno za to odpokutował. Tym bardziej że (o ile pamiętam) ta ofiara też wybaczyła >!>!>

 • bling.bling

  Oceniono 23 razy 21

  Ziobro ma w doupie ofiarę. Chodzi mu o to by przy następnym wyroku Sądu Najwyższego oczernić go mówiąc że chroni pedofilów. A przy okazji kopnąć żyda

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX