"Min. Radziwiłł powinien zwracać się do pielęgniarek z szacunkiem, a nie z arogancją"

- Gdyby min. Radziwiłł miał nieco odpowiedzialności, powinien na serio rozmawiać o radykalnym podniesieniu płace pielęgniarek, by Polska za 5-6 lat nie znalazła się w czarnej dziurze, jeżeli chodzi o pracę opiekuńczą. Nie będzie komu opiekować się naszymi dziećmi, rodzicami i nami, kiedy zachorujemy - ostrzegał Adrian Zandberg w TOK FM.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

Zdaniem lidera partii Razem, strajk pielęgniarek w Centrum Zdrowia Dziecka to nie tylko protest dotyczący podwyżek.

- To jest strajk w dużym stopniu o godne warunki leczenia. W CZD jest zbyt mało pielęgniarek. Dyrekcja wpadła na świetny pomysł, żeby 20 dzieci było w nocy pod opieką jednej pielęgniarki. To nie ma prawa działać - ocenił w "Poranku Radia TOK FM".

Adrian Zandberg ostro krytykuje ministra zdrowia za zachowanie wobec protestujących. Jak stwierdził, Konstanty Radziwiłł "powinien zwracać się do protestujących pielęgniarek z szacunkiem", a nie z "iście książęcą arogancją" rugać strajkujące.

- Minister powinien wykorzystać sytuację, żeby na serio rozmawiać o radykalnym podniesieniu płac pielęgniarek w Polsce. By nasz kraj za 5-6 lat nie znalazł się w czarnej dziurze, jeżeli chodzi o pracę opiekuńczą. A on wolał zamknąć się w ministerstwie, które mieści się nomen omen w Pałacu Radziwiłł, schować się za placami dyrektor CZD, aż sprawa przyschnie. Warto zauważyć, że wczoraj minister Radziwiłł pojawił się on w Centrum Zdrowia Dziecka. Spotkanie nie trwało długo, minister powiedział po nim, że zaapelował o zawieszenie protestu. Pielęgniarki, które protestują od dwóch lat, odeszły od łóżek pacjentów.Więcej o:

Dostęp Premium TOK FM

Komentarze (234)
"Min. Radziwiłł powinien zwracać się do pielęgniarek z szacunkiem, a nie z arogancją"
Zaloguj się
 • miastowiec-ze-wsi

  Oceniono 57 razy 45

  Osiągnięcia katechety i misjonarza na urzedzie ministra zdrowia ksieciunia Radziwila:
  1. Utrudnienie dostępu do osiagniec medycyny czyli tabletki dzien PO
  2. Uniemożliwienie ludziom dostępu do in vitro na polecenie episkopatu w zamian ciężkie miliony na gusła typu naprotechnologia czyli nigdzie nie uznawana przez medycynę brednia a tak naprawdę kolejny zawoalowany transfer kasy do fundacyjnej kościelnych
  3. Kasa na fundacji rodzin i znajomych
  4. Klauzule sumienia czyli obniżanie bezpieczenstwa medycznego Polaków w imię kościelnych zabobonów i kłamstw

  Czy macie jeszce złudzenia co do tego pana i całej dojnej zmiany?

 • miastowiec-ze-wsi

  Oceniono 50 razy 40

  Panie Pielęgniarki strajkujcie i nie dajcie sie. Dojna zmiana jak Polska długa i szeroka malwersue pieniadze. To co wypracowujemy lekka rączką daje kościołowi za poparcie w wyborach zadnej odpowiedzialnosci. A wam mówią ze macie siedzieć cicho. Ogłoście strajk generalny w całej Polsce.

 • stemp10

  Oceniono 48 razy 34

  Książę myślał, że popierdzi sobie w stołek 4 lata. Ten gość przez pierwsze pół roku nie zrobił kompletnie NIC.

 • frodozbagien

  Oceniono 32 razy 24

  Min. zwracał się do pielęgniarek z szacunkiem - kiedy jeszcze był w opozycji :)

 • jael53

  Oceniono 32 razy 24

  Nie trzeba czekać ani roku, bo od lat kilku Polska jest już na europejskim dnie. Pielęgniarek jest za mało; a wśród nich osoby młode są mniejszością. Przybywa seniorów, a stan w geriatrii jest taki, że jeden specjalista przypada na jakieś 60 tys. pacjentów. Średniego personelu medycznego ze specjalistycznymi kwalifikacjami (neonatologia, pediatria, laryngologia, geriatria) lepiej nie liczyć - bo ryzykuje się albo zawał, albo depresję. A tu wołanie "Siostro!" też nie pomoże.

 • yasioo82

  Oceniono 30 razy 22

  Minister namaszczony przez Boga, moze robic co tylko zechce.

 • em-biz

  Oceniono 22 razy 16

  Radziwił "Panie Kochanku", gdy wyruszył zimą ze swego zamku w Białej Podlaskiej na polowanie w lasach Hola, gdy zmarzł w nogi, to kazał swym poddanym chłopom pańszczyżnianym -rozciąć brzuchy i w ich jelitach grzał nogi...
  Oczekujecie od Radziwiłła szacunku dla "gawiedzi pielęgniarskiej"?
  A jki szacunek mają lekarze do pacjentów w PL ???

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX