Sellin wie, dlaczego władze Poznania nie chcą pomnika Chrystusa. Chodzi o poglądy prezydenta

Wiceszef resortu kultury ciepło wypowiada się na temat kontrowersyjnego pomnika z Poznania. Jarosław Sellin przypomniał, że figura ma nawiązywać do postawionego przed wojną pomnika, który został postawiony ?jako wotum wdzięczności?. - Uważam, że trzeba wracać do tego, co stało z woli narodu. Wiceminister winą za konflikt wokół pomnika obarczył władze Poznania - mówił w Poranku Radia TOK FM.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

 Jak stwierdził, "opór" wobec pomysłu postawienia czterometrowego pomnika Chrystusa może wynikać z tego, że "dziś prezydentem Poznania jest człowiek o dosyć skrajnie lewicowych przekonaniach".

- Tu bym szukał problemu. Moim zdaniem, tego problemu nie powinno być.

Przypomnijmy, figurę z Krakowa do Poznania przewiozło wojsko. Na poświęceniu pomnika, który znajduje się w jednej z poznańskich parafii, ma przyjechać min. Antoni Macierewicz.Więcej o:

Dostęp Premium TOK FM

Komentarze (46)
Sellin wie, dlaczego władze Poznania nie chcą pomnika Chrystusa. Chodzi o poglądy prezydenta
Zaloguj się
 • dirk.gently

  Oceniono 21 razy 19

  Używając pisowskiej retoryki - Prezydent Poznania został demokratycznie wybrany przez ostatecznego suwerena - Naród, więc ma pełne prawo robić co mu się żywnie podoba, włącznie z niewpuszczaniem jezusa do miasta.

 • rot.leszek

  Oceniono 18 razy 16

  W Szwajcarii oddanio wlasnie do uzytku 57 kilometrowy kolejowy Tunel Gotthard czesciowo wydrazony w skalach Alp - majstersztyk budowlany .... Pol Europy podziwia - a wy pytacie jakiegos pier. dolca Selina co sadzi o postawieniu jakiejs karykatury nie wiadomo czego

 • uszatek_2

  Oceniono 20 razy 16

  ... panie Selin, no przecież cały czas trąbicie , że władza wybrana z woli narodu ma legitymację do rządzenia...?! Więc o co panu chodzi ...? Akurat prezydentem Poznania jest człowiek o skrajnie lewicowych poglądach, a ma prawo rządzić miastem, więc na kolejny pomnik nie musi się zgadzać...! A należy szanować cudze poglądy...! no tak, czy nie...?

 • arcypapa

  Oceniono 20 razy 16

  Przedstawiciel skrajnej prawicowej partii wypatrzył jedynego rozsądnego prezydenta i zwyzywa go od skrajnie lewicowych.
  Gdy tymczasem o swoich skrajnych nad skrajnościami mówią że przecież lud tak wybrał w wolnych wyborach

 • najdul6

  Oceniono 20 razy 16

  ten jezus jest podobny do macierewicza ,czyżby macierewicz pozował jako model dla rzeźbiarza

 • tegepe

  Oceniono 16 razy 14

  Niech Sellin puknie się w swój pusty łeb, zanim wypowie się o kimkolwiek.

 • spalinowabiedrona

  Oceniono 16 razy 14

  No tak, mamy rocznicę wydarzeń w Poznaniu 56', zginęło wtedy kilkadziesiąt osób. W związku z tym stawiamy obiekt budowlany bez stosownych zezwoleń i procedur, żeby za rok móc obchodzić pierwszą rocznicę katastrofy budowlanej w Poznaniu, w której zginęło np. 120 osób. Jak ja kocham ten kraj, pełen wiary w to że tożsamość budują tylko katastrofy. Czekam tylko na "Nerona", który bardzo chciałby zobaczyć prawdziwy pożar.

 • 1theguru1

  Oceniono 15 razy 13

  Ja wiem, dlaczego w Poznaniu chcą pomnika Chrystusa. Chodzi o poglądy Selina !

 • europa34

  Oceniono 14 razy 12

  Poznaniacy mają juz nazwę na tę figurę. To WĘDKARZ -pokazuje jak dużą zlowil rybę.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX