Springer: Byliście idiotami. Kopacz: Nie jest tak, że nie zauważaliśmy problemu. Była ''Rodzina na swoim'''

- Jak patrzę na rządzących, niewątpliwie pierwszeństwo w programie Mieszkanie Plus będą mieli zwolennicy PiS - mówiła Ewa Kopacz. - Kaczyński o to zadba, tak jak dba o to, żeby w spółkach Skarbu Państwa jego ludzie z legitymacją partyjną dostawali dobre stanowiska - dodała była premier.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

- Czytaliśmy chyba wszyscy Filipa Springera, który na Facebooku napisał kilka gorzkich zdań pod państwa adresem - powiedział Jan Wróbel do byłej premier Ewy Kopacz w Poranku Radia TOK FM.

"BYLIŚCIE IDIOTAMI!!! - wy wszyscy, którzy wiedząc przez tyle lat w jakich warunkach żyją Polacy i co muszą robić, żeby mieszkać spokojnie. Rozwiązania, które są w tym programie były do wzięcia 5 i 10 lat temu. Ale byliście IDIOTAMI, STRASZNYMI, STRASZNYMI IDIOTAMI bo uznaliście, że Polacy sami sobie z tematem mieszkania poradzą" (pisownia oryginalna) - napisał Springer.

- Specyficzny język, ja takiego nie używam - skomentowała to Kopacz.- My, widząc problemy i potrzeby Polaków, szczególnie młodych, którzy chcieli zaczynać dorosłe życie od swojego własnego mieszkania, żyć na własną odpowiedzialność, kontynuowaliśmy program Rodzina na swoim, wprowadziliśmy Mieszkanie dla młodych, które kończy swój żywot w przyszłym roku - mówiła. - Nie jest tak, że my nie zauważaliśmy tego problemu i mówiliśmy "nie będziemy tego robić" - broniła się polityk.

"Ile jest pieniędzy do rozdania?"

- Nie wiem, ile jest jeszcze tych pieniędzy do rozdania - komentowała pomysły PiS była premier. - 500 zł rozdajemy tym, którzy posiadają dzieci, za chwilę będziemy rozdawać te mieszkania - dodała. Jej zdaniem, jeśli mieszkania mają być budowane np. na gruntach kolejowych, to najpierw trzeba je sprzedać w drodze przetargu.

- Trzeba znaleźć pieniądze, żeby kupić grunty, potem żeby wybudować mieszkania, a potem trzeba znaleźć odpowiedni klucz, żeby uczciwie oceniać, kto w pierwszej kolejności mieszkania dostanie - argumentowała posłanka PO.

"Kaczyński o to zadba"

- Kto będzie płacił 10, a kto 20 zł za metr. Zbyt mało szczegółów znamy - oceniała Kopacz. - Jak patrzę na rządzących, niewątpliwie pierwszeństwo będą mieli zwolennicy PiS. Kaczyński o to zadba, tak jak dba o to, żeby w spółkach Skarbu Państwa jego ludzie z legitymacją partyjną dostawali dobre stanowiska - oceniała.

- Tylko dlatego, że dobrzy, doświadczeni urzędnicy nie posiadają sympatii PiS czy może samego prezesa, takiej jak ci, którzy nieomalże mają ten szyld wybity na czole - mówiła Kopacz.

Program Mieszkanie Plus

Kilka dni temu Beata Szydło przedstawiła założenia programu Mieszkanie Plus. Jego trzy filary to: wsparcie budownictwa społecznego, mieszkania na wynajem z opcją dojścia do własności, budowane na gruntach skarbu państwa, oraz wsparcie oszczędzania na cele mieszkaniowe. Program ma dotrzeć do ludzi, których nie stać na kredyt mieszkaniowy, ale potrzebują własnego lokalu, wynajmowanego i z możliwością wykupienia w przyszłości.

Springer: Jeśli ci z PiS spie***ą Mieszkanie Plus, będą jeszcze większymi idiotami niż poprzednicy

Więcej o:

Dostęp Premium TOK FM

Serwis informacyjny

Komentarze (147)
Springer: Byliście idiotami. Kopacz: Nie jest tak, że nie zauważaliśmy problemu. Była ''Rodzina na swoim'''
Zaloguj się
 • tbgmbx

  Oceniono 45 razy 23

  Ja rozumiem, że po 500+ już nie ma pieniędzy na podniesienie kwoty wolnej, obniżenie wieku emerytalnego oraz leki dla seniorów. Ale cóż, jak wiadomo (może nie wszystkim) państwo nie ma własnych pieniędzy, państwo ma tylko pieniądze, które zabierze swoim obywatelom. A więc skoro mam już te moje pieniądze państwu oddać, to zamiast na przekupywanie wyborców mieszkaniami, wolałbym oddać na dofinansowanie pozaskładkowe NFZ, żeby wyżej wycenić usługi lecznicze, żeby więcej płacić pielęgniarkom, żeby leki na przewlekłe dolegliwości były refundowane, bo np. na nadciśnienie nie są. A ciśnienie mi rośnie, jak słyszę takie njusy.

 • japka_putina

  Oceniono 23 razy 17

  Znamy zbyt mało szczegółów - i tak już zostanie, bo diabeł siedzi w szczegółach, nie w samej idei.

  Próby policzenia kosztów, choćby branych spod grubego palca i bez żadnego marginesu bezpieczeństwa, jasno pokazują, że realizacja programu wymagałaby zaciągania przez rząd kredytów na poziomie 10 - 15 miliardów rocznie przez 7 do 10 lat. Spłata musiałaby być rozłożona na 30 lat (stałe raty, oprocentowanie stałe 3,5%). Po 40 latach od startu program by się spłacił, ale takie zadłużenie przekracza możliwości budżetu, w którym rezerw brak, a granica nadmiernego deficytu tuż-tuż.

  Próba ubrania w ten interes sektora prywatnego zwiększyłaby koszty o zarobek i wycenę ryzyka, czyli sprowadziłaby całość do poziomu komercyjnych kredytów hipotecznych w przypadku tańszych lokali.

  Druga możliwość, to ulgi podatkowe dla inwestorów budujących pod wynajem (z opcją stopniowego wykupu), ale wtedy ulgi musiałyby też iść w grube miliardy, które byłyby już nie do odzyskania. Czyli znów ściana.

  No i last, but not least, cały program nawet nie dotyka sprawy najbiedniejszych, którzy pół życia (albo całe) czekają na niemal byle jakie, byle najtańsze lokum socjalne. Dla nich czynsz na poziomie 500 - 1000 zł plus opłaty nie wchodzi w grę. Z czego to sfinansujemy? A to właśnie tym najuboższym najbardziej potrzeba pomocy!

  Ergo - ch..., d... i kamieni kupa, a nie żaden program. Wielki i ważny program można ogłaszać, jak się ma wszystko przemyślane, policzone i parę razy sprawdzone na wszystkie strony. PiS nie ma programu, PiS robi PR. Sku...syny jak zwykle oszukują i robią show dla ciemnej masy, choć trzeba przyznać, że tym razem zrobili to dużo lepiej, niż zwykle.

 • xav_w

  Oceniono 36 razy 14

  Są dwa sposoby na zarządzanie państwem tak, by ludzie byli bogaci:
  1. Rozdawnictwo typu 500+. Tak robi większość krajów europejskich. Jak to się skończy? Bankructwem. Jak choćby w Gracji.
  2. Stymulowanie ludzi do samodzielności. Tak robią Singapur, Korea, Taiwan, Japonia. Na ogół prowadzi to do obrzydliwego bogactwa. Ale trzeba być mądrym i mieć wizję i dokładny plan, jak to zrealizować.

 • konfuziussagt

  Oceniono 15 razy 9

  Ad @Cezary Pastucha
  Uprawiac propagandowa demagogie kazdy potrafi,
  a PiS klamstwo i oszustwo podniosl do swej racji stanu.
  PO prowadzila racjonalna i efektywna gospodarke,
  z tego wzrosly tez srodki na sfere socjalna,
  a w ramach realnych srodkow m.in.
  byly tez programy mieszkaniowe.
  Ochlapy propagandowe PiS zachecajace do poparcia ich
  faszystowskiej dyktatury
  mozna ocenic przez pryzmat Rosji, Bialorusi
  itp. panstw od dziesiatkow lat praktykujacych
  dxktatury narodowo-socjalistyczne.
  Powinny juz od dawna oplywac w dobrobyt
  i miliony mieszkan za friko.

 • kmwsm

  Oceniono 13 razy 9

  Od kiedy to prawica rozdaje pieniadze? Wedlug definicji, to lewica rozdaje biednym a zabiera bogatym. To kelejny dowod na to, ze PiS to bolszewia katolicka.

 • jerzykkur38

  Oceniono 19 razy 7

  Nasz genialny Wódz,Naczelnik Państwa,Jarosław Pierwszy Wielki,już zbudował 3 miliony mieszkań.Gdyby to było takie proste,że bez pieniędzy i bez ciężkiej pracy,można zapewnić obywatelom wszystko o czym marzą,to świat byłby przysłowiowym rajem na ziemi.A tak nie jest.

 • piokor1

  Oceniono 9 razy 7

  Każdy program "pomocowy" kończy się uszczupleniem budżetu państwa i powoduje podwyższenie cen mieszkań za co płacą podatnicy. Nie ma żadnej korzyści dla kupujących, beneficjentami programów pomocowych są deweloperzy lub ewentualnie sprzedający na rynku wtórnym. Nie ma żadnych pieniędzy do wydania. Nie było ani jednego budżetu rocznego z nadwyżką, cały czas powiększamy dług, który będzie rósł coraz szybciej.

 • koles751

  Oceniono 12 razy 6

  Rolą państwa nie jest dawać ludziom mieszkania. Już raz tego próbowaliśmy. Ludzie ustawiali się w kolejki długie na 50 lat. Po tym eksperymencie pozostały obskurne blokowiska, PGR-woskie bloki w środku pola i zrujnowane niezamieszkane dworki i pałace.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX