"Sprawa śmierci Blidy zamieciona pod dywan. Jestem zdziwiony" - przyznaje Kalisz

- Dla mnie to kwestia przyzwoitości. Zbigniewowi Ziobrze powinno zależeć na tym, żeby to sąd wyjaśnił sprawę śmierci Barbary Blidy - mówił w TOK FM Ryszard Kalisz. Wg byłego posła, można mówić o konflikcie interesów w sytuacji, kiedy Ziobro jako osoba, która angażowała się w śledztwo dot. Barbary Blidy, dziś ma bezpośredni wpływ na prokuratorów, którzy prowadzili postępowania ws. jej śmierci.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

Ostatnim aktem sprawy jest decyzja prokuratury o wycofaniu apelacji w sprawie Grzegorza S., który kierował akcją w domu Barbary Blidy. Decyzja oznacza, że były oficer jest prawomocnie uniewinniony.

- On był odpowiedzialny za przygotowanie akcji. A nie sprawdzono nawet tego, że Blida ma broń w domu. Było mnóstwo innych naruszeń prawa. A prokuratura cofnęła apelację! - oburzał się Ryszard Kalisz w "Poranku Radia TOK FM".

W rozmowie z Janiną Paradowską przyznał, że jest zaskoczony decyzją śledczych. Bo jego zdaniem, obecny szef prokuratorów - min. Zbigniew Ziobry - powinien zrobić wszystko, by sprawę śmierci byłej minister budownictwa wyjaśnił niezależny sąd.

- Według mnie to kwestia przyzwoitości. Choć Ziobro mówił w dniu śmierci Blidy, że nie miał z tą sprawa nic wspólnego, to okazało się, że brał udział w naradach dotyczących śledztwa ws. Barbary Blidy - przypomniał Kalisz.

Dla Piotra Pytlakowskiego, zachowanie prokuratury w sprawie apelacji dotyczącej byłego oficera ABW Grzegorza S., pokazuje, że "niezależność prokuratora to już tylko pusty frazes".

"To kompromitujące dla tej instytucji, ale i groźne dla bezpieczeństwa publicznego, że prokuratorzy zaczynają przypominać pajacyki pociągane za sznurki. Przez siedem lat oskarżenie było przekonane, że ma mocne dowody w garści, a potem rzutem na taśmę uznało, że żadnych dowodów nie posiada" - napisał w komentarzu dziennikarz "Polityki".

B. oficer ABW Grzegorz S. jest już prawomocnie uniewinniony od zarzutu niedopełnienia obowiązków w czasie zatrzymywania Barbary Blidy.

B. posłanka SLD i minister budownictwa popełniła samobójstwo podczas próby zatrzymania jej przez ABW w 2007 r. Miały jej zostać przedstawione zarzuty w śledztwie dotyczącym tzw. afery węglowej.

Więcej o:

Dostęp Premium TOK FM

Serwis informacyjny

Komentarze (31)
"Sprawa śmierci Blidy zamieciona pod dywan. Jestem zdziwiony" - przyznaje Kalisz
Zaloguj się
 • j_p_salomonczyk

  Oceniono 19 razy 17

  Blida chyba nie popełniła samobójstwa a poległa w starciu z plugawą zmianą politycznych "kurdupli" : Kaczyńskich i Ziobry. Trzeba by zacząć obchodzić "miesięcznice" Jej śmierci. Moim zdaniem winien to robić KOD.
  A tak na poważnie - właśnie plugawa zmiana po raz kolejny pokazała swój parszywy pysk. Nic tylko splunąć!

 • rdaneel

  Oceniono 17 razy 13

  8 lat procesów za i sprawa dalej nie wyjaśniona? LOL.

  Nic dziwnego że PO przegrał wybory.

 • raz1dwa2trzy3

  Oceniono 11 razy 9

  Panie Zbyszku,
  koszmarów sennych i wyrzutów sumienia, nie da sie telefonem do prokuratora usunąć.
  Umierając, będzieswz miał te wszystkie swoje nikczemnosci przed oczami.
  Umierając?
  Nie - zdychając!

 • 1group

  Oceniono 9 razy 7

  Jeśli to było samobójstwo,to dlaczego i kto usunął odciski palców z pistoletu,dlaczego "zginęła" kurtka funkcjonariuszki,dlaczego "schowano" tę funkcjonariuszkę,przecież biegli stwierdzili,że wlot pocisku wskazuje raczej na przypadkowe postrzelenie np.w przypadku szamotaniny.
  Jedyna szansa na wyjaśnienie tej sprawy,to wyjawienie tajemnicy przez te kobietę,która bezpośrednio asystowała Blidzie.
  Najbardziej prawdopodobna wersja,to przypadkowy strzał w czasie kiedy funkcjonariuszka próbowała odebrać p.Blidzie broń.Nie piszcie więc o samobójstwie.

 • popijajac_piwo

  Oceniono 7 razy 7

  Nulka tego się najbardziej bał. I dlatego teraz sprząta pod dywan...

 • rajmund.siewierny

  Oceniono 7 razy 5

  Mnie satysfakcjonuje opinia sędziego, który zdecydował, że Zbyszek Ziobro jednak nie uczestniczył w tym morderstwie. Pora chyba już zamknąć tę sprawę ( przynajmniej do czasu powołania prawdziwego Rządu)...

 • van_norden

  Oceniono 8 razy 4

  Kalisz jest chyba jedynym zdziwionym w Polsce. Gratulacje

 • Damian Bury

  Oceniono 8 razy 2

  Na podstawie tych samych materiałów, które posłużyły jako podstawę do wizyty w domu Blidy skazano parę osób.
  Zamieciono pod dywan co innego. Śledztwo w sprawie wyjaśnienie czy pomysł samookaleczenia, które skończyło się śmiercią był pomysłem Blidy o którym nikt nie wiedział, czy też była to akcja uzgodniona czy też doradzona przez kogoś innego.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX