Paradowska: Ekshumacje ofiar smoleńskich to horror i wstyd. Zdumiewający skandal

- To jedna z bardziej zdumiewających decyzji i jeden z najbardziej zdumiewających skandali - komentowała w Poranku Radia TOK FM Janina Paradowska. We wtorek Prokuratura Krajowa ogłosiła, że chce ekshumować ofiary katastrofy smoleńskiej.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

- Wyjątkowym osiągnięciem PiS będzie ekshumacja wszystkich ofiar katastrofy smoleńskiej - mówiła w Poranku Radia TOK FM Janina Paradowska.

- Istnieje konieczność zbadania wszystkich ciał ofiar katastrofy smoleńskiej, które nie zostały spopielone - poinformowała w wtorek Prokuratura Krajowa po spotkaniu z rodzinami ofiar. Wskazała, że badania sekcyjne będą miały znaczenie dla określenia przyczyny śmierci ofiar, a także przyczyn katastrofy.

- To jedna z bardziej zdumiewających decyzji i jeden z najbardziej zdumiewających skandali. Pokaz kompletnej bezsilności i czepianie się wszystkiego, żeby jeszcze zamącić, żeby jeszcze przeciągnąć. Horror i wstyd - komentowała publicystka.

W początkach kwietnia - po sześciu latach - śledztwo ws. katastrofy smoleńskiej przejęła od zlikwidowanej prokuratury wojskowej Prokuratura Krajowa. Sprawa trafiła do zespołu ośmiu prokuratorów, na którego czele stanął zastępca prokuratora generalnego Marek Pasionek.

W połowie kwietnia wskazywał on, że nie da się określić, jak długo może jeszcze potrwać śledztwo ws. katastrofy. Dodał, że musi być powołany zespół biegłych z zakresu medycyny sądowej, którzy zapoznaliby się z dokumentacją medyczną, m.in. z Rosji. Pasionek przypominał, że w dokumentacji tej stwierdzono "liczne nieprawidłowości" wobec ok. 90 proc. ofiar katastrofy. Zapewniał wtedy, że nie są ani przygotowywane, ani planowane ekshumacje ofiar katastrofy smoleńskiej. Zaznaczył, że "decyzja w sprawie ewentualnych ekshumacji będzie musiała być rozważona na późniejszym etapie".Jak katastrofa w Smoleńsku zmieniła Polskę? Przeczytaj w wywiadach Teresy Torańskiej >>

Więcej o:

Dostęp Premium TOK FM

Komentarze (189)
Paradowska: Ekshumacje ofiar smoleńskich to horror i wstyd. Zdumiewający skandal
Zaloguj się
 • getz54

  Oceniono 69 razy 53

  To jest właśnie to bolszewickie, pisowskie myślenie. Prezes Polski wyraził nadzieję na więcej skazanych w sprawie Smoleńska. Bielawny i Arabski to stanowczo za mało. Sasina, Dudy i tej resztki co ocalała z tego szaleństwa nie zamkną, bo będą zeznawac w procesie i cała ta ponura prawda wyjdzie na jaw. Więc NKWD ogłosiła powszechną ekshumację, zawsze mozna ilośc winnych powiększyc o grabarzy, kierowników zakładów pogrzebowych, et cetera. Błasikowa stwierdzi, ze jej mąz nie ma zegarka, a jak go grzebała to miał taki ładny błyszczący, złoty. Gosiewska przypomnie sobie o prawdziwym, skórzanym pasku w spodniach Edgara, którego teraz nie ma. Wassermanowa ze zgrozą stwierdzi brak w trumnie bluzy dresowej, takiej bokserskiej z napisem z przodu. Pozostałe, niezwykle od lat aktywne wdowy smoleńskie dołozą jeszcze telefony komórkowe, miksery, laptopy, to co przekracza 500 zeta i za co wsadzą do więzienia tych wstrętnych złodziei grabarzy, zabiorą koncesję na prowadzenie zakładów tym oszustom, a prezes niczym waran otworzy z radości bezzębną paszczę i wyda głos. Leszku melduję wykonanie zadania.

 • podjadam.lisom.kury

  Oceniono 49 razy 41

  a mnie nadal interesuje kto wydał rozkaz lądowania we mgle i o czym rozmawiał kain kaczyński z bratem.

 • szcz9

  Oceniono 44 razy 36

  Rozumiem, że ekshumacje zaczną od "głównego pasażera". Będzie to dobra okazja, żeby go później pochować w grobowcu, który zbudował mu brat na Powązkach i posprzątać kryptę na Wawelu.

 • lubiedobrze

  Oceniono 51 razy 35

  A błogosławionego Lecha też wykopią? Idę o zakład, że chodzi o zabranie relikwi. Relikwie zawsze były ważnym narzędziem sojuszu tronu i ołtarza. Ostatecznie w pozostałych grobach może się znaleźć nieco błogosławionej tkanki.

 • ad2009

  Oceniono 37 razy 29

  wykopać, zakopać, wykopać, zakopać, wykopac, zakopac...
  Aż do odejscia prezesa z Macierewiczem.
  Gra na trumnach i zwlokach.
  Zmarli i groby to nie są babki z piasku.
  Co na to wszystko rodziny??

  A zimnego najlepszego przywódcę też? Czy jako że juz swietym-blogoslawionym pozostawic?
  Rowność to rowność - jego tez!

 • zd46

  Oceniono 34 razy 26

  Pani redaktor, trzeba dokonać ekshumacji przecież Błasikowa nie wie, czy "współsprawca katastrofy", jej mąż był pośmiertnie odziany w "mundur galowy" wysłany przez nią do Moskwy. On szykuje się na dowódcę Szwadronów Latających Aniołów i jak będzie wyglądał bez "galowego"? Galowy pewnie niewiasta pomyliła z "galonami rozweselającego płynu"?

 • petrucchio

  Oceniono 32 razy 24

  Kaczyński, Macierewicz, Ziobro: hieny, sępy, cmentarne robale.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX