''Gdybym miała 1 proc. zaufania do pana Wąsika, to bym zacytowała, co pisze o ustawie antyterrorystycznej''

Publicystka w przeglądzie prasy mówiła o artykule, którego nie chce zacytować. Zaapelowała przy okazji do prezydenta Dudy, żeby ?na litość boską? przystopował z podpisywaniem ustaw.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

- Mam kłopot, żeby coś państwu zacytować - powiedziała szczerze na początku przeglądu prasy Janina Paradowska. - Bo nie będę Państwu cytować "Rzeczpospolitej", gdzie na cała stronę pan Maciej Wąsik uzasadnia jak niesłychanie potrzebna jest ustawa antyterrorystyczna. Gdybym miała 1 proc. zaufania do tego, co mówi pan Wąsik, to może coś bym zacytowała - powiedziała.

Publicystka mówiła, że o ustawie - zwanej inwigilacyjną - wiemy sporo i są to informacje niepokojące. Organizacje pozarządowe biją na alarm, że są tam zapisy nadające dużą władzę służbom i uderzające w podstawowe wolności.

- Dziwi mnie, że w tak błyskawicznym tempie podpisał to pan prezydent - stwierdziła prowadząca Poranek Radia TOK FM. - Na litość boską, może pan prezydent by zastopował? Rzecznik Praw Obywatelskich apelował, żeby pan prezydent tę ustawę skierował do Trybunału Konstytucyjnego. Skoro prezydent sparaliżował TK, to nie będzie tam kierował ustaw - mówiła Paradowska.

Stwierdziła, że ten gest RPO traktuje jako symboliczny sprzeciw wobec niedobrego, niebezpiecznego prawa.

Maciej Wąsik napisał obszerny artykuł, który publikuje dzisiejsza "Rz". - Polacy oczekują od rządu nie państwa teoretycznego, lecz realnej ochrony ich życia i wolności. Służy temu m.in. ustawa antyterrorystyczna - pisze zastępca ministra koordynatora służb specjalnych.Więcej o:

Dostęp Premium TOK FM

Serwis informacyjny

Komentarze (4)
''Gdybym miała 1 proc. zaufania do pana Wąsika, to bym zacytowała, co pisze o ustawie antyterrorystycznej''
Zaloguj się
 • waldus059

  Oceniono 1 raz 1

  Pan wąsik to rasowy przestępca i stad taka jego chęć odegrania sie na innych . Pisdzielska kanalia owładnięta mania podsłuchiwania. taki pisowski szczur

 • j_p_salomonczyk

  Oceniono 1 raz 1

  Pan Wąsik cały czas obraca się w kręgu ideologii postrzegającej obywateli jako chłopów pańszczyźnianych bezpiecznych i szczęśliwych tylko gdy Pan z Plebanem trzyma ich mocno "za mordę". Pan Wąsik jest żałosny. Świat poszedł w kierunku demokracji czyli podmiotowości jednostki a nie "stada chłopów pańszczyźnianych czyli owiec lub baranków nadzorowanego ideologicznie przez plebana" uzależnionych od "Wadzy". To "Wadza" w Europie zależy od obywateli a nie na odwrót. Ale Polska to dziki wschód i nawet pańszczyznę musiał na ziemiach Polski znieść obcy monarcha.

 • zero-cin

  0

  Kto nie skacze ten za...

  Gdzie się szara młódź podziała?

 • drzejms-buond

  Oceniono 2 razy -2

  Wbrew temu co się tutaj pisze to ani Duda ani Wąsik nie mogli postąpić inaczej- robią to czego oczekuje od nich NATO. I to jeszcze przed "zlotem" w Warszawie. Gdyby PO było u władzy, zrobiliby to samo. Niestety.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX