Komentarze (131)
Czarnecki: Załamała się linia Londyn-Berlin-Paryż-Rzym. Dla krajów Europy Środkowo-Wschodniej jest to wiadomość fatalna
Zaloguj się
Pokaż wcześniejsze komentarze
 • niezalany

  Oceniono 4 razy 4

  to chyba teraz rysiu wrócisz do kraju bronić ojczyzny i prezesa przed putinem (?) tzn. tak by nakazywała chwila...

 • sacc77

  Oceniono 3 razy 3

  Piekło zamarzło....
  Czarnecki powiedział coś z sensem!

 • aja_88

  Oceniono 3 razy 3

  czyli wychodzi na to że razem z Niemcami i Francją musimy być w przyjaźni z Rosją(bo oni będą).hehe to sie porobiło

 • grzechumann

  Oceniono 5 razy 3

  Nikt tyle nie zrobił dla zniechęcenia Brytów do UE, co PiS, a teraz Czarny i Kaczy płaczą. Zaraz powiedzą, że winny Tusk.

 • oloros11

  Oceniono 3 razy 3

  jak wieje waitr historii to takie smieci jak ten pan zawsze pierwsze sie podnosza i bredza - poiwionien sie cieszyc - to dziekui takim jak on ksenofobom i katolickim glupkom to sie dziej

 • frywolnym_truchtem

  Oceniono 6 razy 2

  Do tego panie myszowaty doprowadzają takie partie jak pańska. Nacjonalizm to droga do podzielenia Europy i powrotu wojen. Każdy kto nie spał na lekcjach historii wie o tym.

 • prelude93

  Oceniono 4 razy 2

  Co najzabawniejsze Putin nic nie musi robic - unia sama sie wytnie.

 • mniklasp

  Oceniono 4 razy 2

  Cameron jest bohaterem bo pokazal swiatu czym jest demokracja. Aby uprzytomnic ludziom to brytyjska demokracja jest najstarsza na swiecie , ma ponad 500 lat i Anglicy zawsze dobrze wychodzili na woli narodu.

 • drdrejfus

  Oceniono 8 razy 2

  Ty zakłamana PISowska koorvo, to twoja partyjka sterowana przez Putina robi wszystko by rozwalić UE.

 • zbigniew8888

  Oceniono 2 razy 2

  PIS źle ocenił rzeczywistość polityczną. Od pół roku Waszczykowski wg wskazówek Prezesa zaciskał sojusz z Wielką Brytanią w Unii Europejskiej, jednocześnie oddalając się od Niemiec. Po Brexicie PIS będzie zmuszony zmienić swoją politykę i na nowo szukać sojuszników w zachodniej Europie w przeciwnym razie nas zmarginalizują razem z krajami wyszehradzkimi. To będzie klops

 • liberalna.demokracja

  Oceniono 8 razy 2

  Ojciec Dyrektor pomoże wam PiS-owcom wrócić do psychicznej równowagi.

 • el.commendante

  Oceniono 5 razy 1

  Fatalna chyba tylko dla chorych na nienawiść rusofobów. Unormowanie relacji z Rosją i zerwanie z serwilizmem wobec USA tylko wzmocni UE.

 • tsfgsp

  Oceniono 7 razy 1

  Brexit to głównie zasługa ISIS..osiągnęli swój cel - wygrali. Ludzie przestali ufać innym nacjom, zaczęli się bać. To grozi każdemu krajowi gdzie do głosu dochodzą ograniczeni ludzie, skoncentrowani tylko na sobie, na tym co teraz widzą i słyszą, bez przemyśleń i rozważań. Gratulacje!

 • rokoko1807

  Oceniono 5 razy 1

  - Czarnosiu , wrocicie do starej koncepcji rozlamowej ! USA , Anglia , Polska contra reszta swiata ! Musicie tylko sie modlic , zeby nie zostal prezydentem miliarderek ! Koszty beda za wysokie ! No chyba , ze wygrana wojna , sojusznik , umozenie dlugow , grabiez - na 20 lat starczy !

 • icc217

  0

  Czarnecki - polglowku, kogo interesuje twoje zdanie ????

 • auxlux

  Oceniono 4 razy 0

  Jak obietnica wyborcza w USA rozwaliła UE? Bush obiecał tanie paliwo dla amerykanów. Postanowili z pokojową misją wpłynąć na cenę ropy z bliskiego wchodu, wywołali niechcący wojnę domową w Syrii i Iranie, co spowodowało falę uchodźców w stronę UE, a następnie polityka strachu spowodowała wyjście WB.

 • marek_placek

  Oceniono 3 razy -1

  PiS zdradza sojusznika? O co chodzi?

 • andy180812

  Oceniono 9 razy -1

  nie putin powinien sie cieszyc tylko wlasnie dzieki swojej agresywnej polityce unia przeraza

 • rtd5rtd

  Oceniono 4 razy -2

  Donald Tusk zatopi kazda organizacje na ktorej jest na czele!

  to jest dopiero lajza

 • anias54

  Oceniono 6 razy -2

  Tylko nie mówcie.,że to wina PiS! To Angela, Merkel, Holland i nasz Donek swoją miłością do islamskich imigrantów pomogli Anglikom i Walijczykom podjąć taką,a nie inną decyzję.

 • krark

  Oceniono 8 razy -2

  Hunwejbini jak zwykle bełkoczą.

 • dryl1

  Oceniono 6 razy -2

  A taki Bronek ze Schetyna się cieszą. Mają odłożona kasę to co ich obchodzi rozpad Unii.

 • homo-homini-lupus

  Oceniono 8 razy -4

  Po GB jeszcze Holandia, drugi płatnik netto w UE, a skończy się forsa z Brukseli. Zważywszy, że PO w czasach strumienia euro zwiększyła zadłużenie o pół biliona złotych, to teraz trza będzie wręcz otworzyć nowe drukarnie 'pieniędzy'.
  Coś się nieźle zesrało, Polacy :-DDD

 • ateofi

  Oceniono 8 razy -4

  Brawo dla Anglii za pokazanie środkowego palca aroganckim i butnym Brukselskim euro-kratom, którym przeszkadają państwa narodowe. Nie i jeszcze raz nie dla Breukselskiego super-rządu. I przestańcie straszyć Rosją tylko bierzcie się za reformowanie euro-kołchozu, bo już w Holandii i Francji zaczynają ludzie przebąkiwać o referendach! Świetnie to podsumował portal wpolityce.pl
  -------------------------
  Brexit oznacza klęskę obecnego przywództwa unijnego superrządu, czyli Komisji Europejskiej.To przywództwo mierne, bez wizji, skupione wyłącznie na tym, żeby trwać na świetnie opłacanych posadach.I nie zajmować się realnymi problemami UE, tylko Trybunałem Konstytucyjnym w Polsce czy premierem Węgier Viktorem Orbanem. Skutkiem powinny być bezzwłoczne dymisje szefa komisji Jeana-Claude’a Junckera oraz jego pierwszego zastępcy Fransa Timmermansa. A w dalszym planie uzasadniona byłaby dymisja całego obecnego składu Komisji Europejskiej. Odejść powinien przewodniczący europarlamentu Martin Schulz, jeden z filarów kołchozowej polityki unijnych instytucji. Dymisje powinni też złożyć przewodniczący Rady Europejskiej Donald Tusk oraz szefowa unijnej polityki zagranicznej i bezpieczeństwa Federica Mogherini. Urzędują oni wprawdzie dopiero od listopada i grudnia 2014 r., ale nie zrobili nic, by przeciwstawić się samobójczej polityce Junckera, Timmermansa czy Schulza. Skądinąd w wypadku Donalda Tuska można chyba mówić o kompleksie Jonasza, bo gdzie się nie znajdzie, tam po jakimś czasie pojawiają się kłopoty.
  Obecni liderzy unijnych instytucji nic dobrego dla UE nie zrobili i nie zanosi się, żeby zrobili. Juncker jest wypalony po latach sprawowania funkcji premiera Luksemburga i wystarcza mu salonowe życie oraz poklepywanie premierów i ministrów państw UE po czym się da. Jeśli UE ma przetrwać musi wyłonić zupełnie innych przywódców, którzy nie będą zramolali ani fizycznie, ani intelektualnie. I na poziomie unijnych instytucji powinno się intensywnie zacząć pracować nad wizją UE po Brexit, wyciągając wszystkie wnioski z brytyjskiego referendum. Bo Brytyjczycy tylko pokazali to, co buzuje także na kontynencie, czyli niezgodę na funkcjonowanie instytucji UE jako pasożytów, a przez to na ograniczanie rozwoju państw członkowskich i skupianie się na bzdurach albo na tym, co Unię rozbija od środka. W tym kontekście śmieszne i żałosne są pohukiwania, np. Anne Applebaum (żony Radosława Sikorskiego) na Davida Camerona, że zgodził się na referendum. Bo przecież gdyby nie referendum, nie wydałoby się, co większość Brytyjczyków sądzi o Unii Europejskiej. Tak jakby ukrycie prawdy było jakimkolwiek rozwiązaniem. Inna sprawa, że referendum okazało się klęską Camerona i oznacza jego polityczny koniec, choćby odwlekał wyciągnięcie konsekwencji.
  Wielką przegraną w związku z Brexitem jest też kanclerz Niemiec Angela Merkel. Bo to głównie za jej przyzwoleniem w unijnych instytucjach działo się to, co doprowadziło do głosowania większości Brytyjczyków za wyjściem z UE. To Merkel fatalnie zareagowała na falę imigrantów szturmujących państwa UE, doprowadzając do konfliktów w gronie przywódców państw członkowskich oraz do ściągnięcia ogromnych kłopotów na wszystkie państwa Unii. Pozornie Merkel zyska na wyjściu Wielkiej Brytanii z UE, bo Brytyjczycy hamowali niemieckie zapędy i ten czynnik w przewidywalnej perspektywie zniknie.
  h ttp://wpolityce.pl/swiat/297988-po-brexit-juncker-tusk-schulz-i-mogherini-powinni-sie-podac-do-dymisji-a-ue-ma-szanse-zyskac-nowe-zycie

 • cezarykaminski

  Oceniono 6 razy -4

  Ten szczur nawet sie wysr... nie potrafi żeby nie myśleć o Putinie. Odjebaj się od niego fuju drętwy!

 • e50504

  Oceniono 16 razy -4

  Dziękujemy Merkelowej, Shuzlowi, Junckerowi i całej reszcie brukselskich psychopatów - zniszczyliście najpiękniejszy projekt polityczny w historii świata.

 • homo-homini-lupus

  Oceniono 14 razy -6

  "Ja się modlę, żeby wyciągnęła wnioski z własnych błędów i arogancji przejawiająca się w słowach Junckera, które zirytowały Brytyjczyków".
  Tego Junckera, który tak dzielnie poucza Polski rząd i próbuje nim rządzić, drodzy Polacy!

 • szpung

  Oceniono 10 razy -6

  Konczy sie epoka sprzedawcow liberalnych marzen, zycie to nie bajka, wywozenie miejsc pracy od Chin po Bangladesz byle nie w swoim kraju, oparcie gospodarek o banki i spekulacje konczy sie buntem spoleczenstw ktore nie chca w nieskonczonosc biedniec. Brytyjczycy od 2007 systematycznie biednieja, naplyw taniej sily roboczej ze wschodu obnizylo im place do 60% no i nie ma konca historii, tej przezabawnej obietnicy neoliberlizmu.

 • sun.essence

  Oceniono 13 razy -9

  Doskonale, czas na zmiany! Tak to jest jeśli buduje się przyszłość Polski na niestabilnych fundamentach (Unia Europejska). Najwyższy czas na współpracę z Rosją i z Chinami. Całe pseudo elity III i IV RP powinny oddać fartucha. Chociaż... hmmm.... jakie to ma znaczenie. Polska to i tak już bankrut. Niebawem rozbiór.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX