Smoczyński: Jeśli po Brexicie przyjdzie wygrana Le Pen, to Putin będzie mógł sypać piach w tryby europejskiej polityki

Wg Jarosława Gugały, skutki Brexitu dla przyszłości UE mogą być bardzo niebezpieczne. - Pewne tabu zostało zniszczone. To może spowodować, że także w Polsce większość odwróci się od UE, bo uwierzy, iż Unia jest źródłem wszelkich kłopotów - mówił w TOK FM dziennikarz Polsatu.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

Według Wawrzyńca Smoczyńskiego, najwięcej na wzroście eurosceptycznych nastrojów zyska prezydent Rosji.

- Najbardziej się boję, że nie daj Boże, Marine Le Pen stanie na czele władz Francji. Do tego w kilku średniej wielkości państwach UE powstaną eurosceptycze rządy. To rozsadzi elementarną jedność europejską. A jeśli państwa Zachodu odsuną się od siebie, to będzie otwarta droga dla Władimira Putina do dzielenia Europy. Do sypania piachu w tryby polityki gospodarczej, w działania Zachodu na Bliskim Wschodzie.

To zdaniem szefa "Polityki Insight", "największe geopolityczne zagrożenie płynące z Brexitu".

Więcej o:

Dostęp Premium TOK FM

Komentarze (10)
Smoczyński: Jeśli po Brexicie przyjdzie wygrana Le Pen, to Putin będzie mógł sypać piach w tryby europejskiej polityki
Zaloguj się
 • adamofsky

  Oceniono 13 razy 3

  To tego dodajmy wygraną Trumpa i wyjście Nato z Europy. I wtedy Polska Kaczynska, jak ten feniks, odrodzi sie z popiołów i nie będzie już nią rządzić żaden kacyk z Brukseli.

 • kowalska-kowalska

  Oceniono 9 razy 1

  Coraz częściej wydaje mi się, że polska obsesja na punkcie Putina odwraca uwagę wielu Polaków od istoty rzeczy.
  I między innymi dlatego możliwe jest prawie bezkarne demolowanie Polski przez kaczyzm.

  Putin jest zapewne zadowolony, że coraz więcej polskich polityków i komentatorów różnych szczebli okazuje się być durniami.
  Jednak nie sądzę, żeby Polska była dla Putina pępkiem świata.

  Nieustanne powoływanie się na łotra Putina jest po prostu ośmieszające. Szczególnie, że pospolitość bardzo poważnie skrzeczy i to wcale nie z powodu Putina.

  Red. Smoczyński np. zarzuca Putinowi sypanie piachu w działania Zachodu na Bliskim Wschodzie. Czy red. Smoczyński nie wie co robił Zachód i nadal robi na Bliskim Wschodzie? On naprawdę tego nie wie!?

 • jabbaryt

  Oceniono 7 razy -1

  a winnym tego całego bałaganu będzie oczywiście Kaczor.

 • homo-homini-lupus

  Oceniono 6 razy -4

  Jeś;i po Brexicie przyjdzie wygrana Le Pen, to będzie to wina Kaczyńskiego i Orbana, z powodu których GB uciekła z Unii... czy jakoś tak :-D

 • aaron.goldstein

  Oceniono 10 razy -4

  Przeciez to właśnie Unia I jej arogancka mafia urzędnicza jest źródłem obecnych kłopotów. I to nie jest kwestia wiary - to widać gołym okiem.

 • szpung

  Oceniono 12 razy -6

  Hiszpania skrecila na prawo wkrotce zrobi to Francja Holandia, ojczyznie Hitlera z wiadomych wzgledow uniemozliwiono taki manewr. Ktos zapomnial o tym iz wylanianie wladz w Brukseli powinno byc zsynchronizowane z wylanianiem wladz w organach wladz UE. Mamy zatem do czynienia ze stalym konfliktem pomiedzy panstwami czlonkowskimi a wladza unijna. Poki lewactwo dominowalo i kontrolowalo umysly wiekszosci wyborcow to mozna bylo udawac iz nie istnieje swiat bez UE, a nacjonalizmy i narodowosc przestaly istniec i naleza do XIXw czasu minionego. Poki tworcy WWS czyli europejska chadecja rzadzili ta organizacja posuwali sie bardzo ostroznnie i rozwaznie, zaczynajac glownie od spraw ekonomicznych, gdy jednak na salony dostala sie glownie lewacka wiocha, mamy byc moze do czynienia z poczatkiem konca tej organizacji.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX