Wielowieyska: Dobra zmiana naraża nas na upokorzenia. Obama dał reprymendę Dudzie

Dominika Wielowieyska przyznała, że słuchając wypowiedzi Baracka Obamy nt. TK, czuła się upokorzona. Wg gospodyni "Poranka Radia TOK FM", w wolnej Polsce nie zdarzyło się, by zagraniczni przywódcy musieli tłumaczyć naszym władzom, na czym polega demokracja. - Gdy słyszę, jak obóz PiS próbuje to przerobić na sukces, to zastanawiam się, w jakim świecie żyję.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

Zdaniem Dominiki Wielowieyskiej, sposób w jaki "Wiadomości" przedstawiły piątkowe wydarzenia, był "groteskowy".

- Tak samo jak groteskowa jest "godnościowa polityka wstawania z kolan", która wygląda tak, że prezydent mojego kraju słucha ze sztucznym uśmiechem, co mówi Barack Obama. To było niezwykle przykre. Tak to jest z "dobrą zmianą", że naraża nas na upokorzenia - podsumowała dziennikarka "Gazety Wyborczej" w TOK FM.

O burzliwym okresie rządów w Polsce przeczytaj też w książce "Czas Kaczyńskiego. Polityka jako wieczny konflikt" >>

Więcej o:

Dostęp Premium TOK FM

Serwis informacyjny

Komentarze (65)
Wielowieyska: Dobra zmiana naraża nas na upokorzenia. Obama dał reprymendę Dudzie
Zaloguj się
 • adamofsky

  Oceniono 29 razy 15

  "prezydent mojego kraju słucha ze sztucznym uśmiechem" Ja bym jeszcze dodał "z wyrazem twarzy kretyna"

 • lubiedobrze

  Oceniono 23 razy 11

  Słuchał ze sztucznym uśmiechem bo jeszcze nie wiedział co Obama powiedział. Dziś już wiemy bo oficjalną wykładnię słów prezydenta USA przedstawił Jarosław K.
  Więc tradycyjnie cała prawica śpiewa: Polacy nic się nie stało.

 • 10robo10

  Oceniono 25 razy 9

  Proszę wszystkich aby PODŁEJ ZMIANY nie nazywali "dobrą zmianą" nawet kiedy to jest szyderstwo.

 • 123waz

  Oceniono 13 razy 7

  to nie był sztuczny usmiech to był usmiech kretyna

 • norbertrabarbar

  Oceniono 14 razy 6

  Sytuacja była wyjątkowo żenująca, a Andrzej Du*a po słowach Obamy o TK już więcej nie popatrzył w kamery - tam było mu głupio. Szkoda.

  Polska stała się właśnie oficjalnie chłopcem do bicia. Dziękujemy ci PiS.

 • Oceniono 14 razy 4

  wszyscy normalni i inteligentni prawidłowo odczytali słowa Obamy, PiS musiał wytłumaczyć swoim wyborcom, że jest inaczej i jak widać po komentarzach udało się, całe szczęście, że z wypowiedzi Obamy wynika, że Polacy sobie poradzą z tym atakiem na trójpodział władzy, Pani Dominiko ja też czułam wstyd, tym bardziej, że tak miło wspominał ostatni pobyt w Polsce, gdy było normalnie

 • kachampolske

  Oceniono 5 razy 3

  Pani Dominiko. w nowej ustawie o TK przyjętej przez sejm jest mowa o publikacji orzeczeń od 10 marca 2016 czyli z pominięciem orzeczenia TK z 9 marca w sprawie tak zwanej ustawy naprawczej ver. grudniowa w jednym konkretnym celu. obecnie przyjęta ustawa, z tego jak rozumiem, umożliwia zbadanie jej zgodności z konstytucją, ale chodzi o to, by to badanie odbyło się pod rządami ustawy grudniowej. oczywiście TK będzie badał tę ustawę pod rządami ustawy z czerwca zeszłego roku i prawdopodobnie wyrzuci ją na śmietnik historii. wtedy Kaczyński powie, że nie można uznać tego orzeczenia ponieważ zostało przyjęte niezgodnie z obowiązującym wg niego prawem. i pat trwa. "chcieliśmy naprawić, rozwiązać ale Trybunał torpeduje nasze działania". spodziewam się takiej narracji

 • borman60

  Oceniono 4 razy 2

  Sygnał poszedł od prezesa ,że on zapamiętał tylko ,że Obama chwali naszą demokrację i jesteśmy wzorem .To jest inteligencja pisowska i wszyscy powtarzają te bzdury ,albo ,że w USA nie ma demokracji .

 • tomtg123

  Oceniono 1 raz 1

  Zgadzam się. Mi też było wstyd za Andrzeja Dudę.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX