Balcerowicz szkodnikiem? "Dzięki Balcerowiczowi nie jesteśmy jak Ukraina i PiS może marnotrawić pieniądze"

Wg Pawła Piskorskiego, PiS kroczy drogą dobrze znaną z czasów PRL. - Wtedy też mieliśmy dwie rzeczywistości i Jerzy Urban pouczał, żeby USA zajęły się swoją demokracją, bo tam Murzynów biją... Ta dzisiejsza parodia mogłaby nawet wywołać uśmiech, gdyby nie to, że to wszystko dzieje się na żywym organizmie naszego kraju - ocenił szef SD..

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

Zdaniem Pawła Piskorskiego, analogie do czasów rządów komunistów są oczywiste.

Wystarczy spojrzeć na to, jak media sprzyjające PiS relacjonują wizytę prezydenta Obamy na warszawskim szczycie NATO.

- Rzeczywistość jest przedstawiana w skrajnie zakłamany sposób. Mam nadzieję, że populiści nie dorwą się do władzy na dłużej i nie będą opowiadali dyrdymałów, że to wszystko dla ludzi....

Piskorski nie zrywa z liberalnymi poglądami, dlatego skrytykował prezesa PiS za nazywanie prof. Leszka Balcerowicza "szkodnikiem".

- To nie tylko kwestia kłamstw, ale też spłycania myślenia. Bo jeśli profesor to szkodnik, to widać, że ten kto to mówi żyje w innej rzeczywistości. Leszek Balcerowicz kładł w kraju fundamenty i dzięki temu dziś nie jesteśmy w sytuacji Ukrainy, tylko w sytuacji całkiem dobrze prosperującego kraju. I dzięki temu oni mogą marnotrawić pieniądze wypracowane przez Polaków - uzasadniał w rozmowie z Karoliną Lewicką.Więcej o:

Dostęp Premium TOK FM

Komentarze (56)
Balcerowicz szkodnikiem? "Dzięki Balcerowiczowi nie jesteśmy jak Ukraina i PiS może marnotrawić pieniądze"
Zaloguj się
 • tegepe

  Oceniono 13 razy 7

  Słuszne uwagi. Szkoda tylko, że za "autorytet" w tej materiii robi facet kompletnie skompromitowany jako polityk.

 • prokuraturarejonowa

  Oceniono 3 razy 3

  Dzisiaj nie jesteśmy w sytuacji Ukrainy, bo w 2004 weszliśmy do UE, a rodzimych oligarchów wykończył nie Balcerowicz, tylko zachodni inwestorzy.

  Swoją drogą jak w obronie Balcerowicza staje Piskorski, to Balcerowicz ma pierwszoligowego obrońcę o nieposzlakowanej opinii, prawdziwego człowieka bez skazy.

 • wasserski

  Oceniono 1 raz 1

  PIS KORSKI napisał książkę.... CDU, które było przy władzy w Niemczech, szukało w krajach postkomunistycznych partnerów do współpracy. Unia Demokratyczna, w której byli Kuroń czy Geremek wydawała im się zbyt lewicowa, prezydent Wałęsa z kolei nieobliczalny. Podobnie oceniali Kaczyńskich, którzy wtedy zaczęli budować Porozumienie Centrum. Postkomuniści oczywiście nie wchodzili w grę. Odpowiedni wydawał się Kongres Liberalno Demokratyczny,partia TUSKA i BIELECKIEGO. CDU bezzwrotnie darowało KLD kilkaset tysięcy marek. To były pieniądze w gotówce, które działacze KLD wymieniali w kantorach na złotówki w Warszawie. Pieniądze poszły na budowanie partii w 1991

 • s-w-z

  0

  Balcerowicz, Bielecki, Tusk - to wyjątkowi szkodnicy. Specjaliści od "powszechnej prywatyzacji" czyli rozp ... polskiego przemysłu, PGR - ów i wielu, wielu instytucji.
  Oczywiście tacy "politycy" jak P.Piskorski aktywnie uczestniczyli w tym procesie i świetnie wykorzystali do ustawienia się na całe życie.

 • haja12

  0

  PISIORYmarnotrawia majatek narodowy ,wypracowany przez Polakow ,dzieki min takim ludziom jak prof, Balcerowicz Marnotawia I GRABIA ODDAJĄC GO KOSCIOŁOWI KATOLICKIEMU I RYDZYKOWI za to beda osadzeni i osadzeni jak i za publiczne łamanie prawa Musimy wypwoiedziec konkordat wyjsc na ulice i siłazdusic Pis bo nikt nam nie pomoze i nawet o nas nie mysli Obam nie umie rzadzic u siebie ,to przyjechał do Polaki To sa nasze sprawy i nie ogladajmy sie na zewnatrz Najwyrazniej takie pojecia jak wstyd konpromitacja na pisiorow nie działaja bo to gatunek "podludzia: Chamstwo tzreba siła brac za mordy

 • drzejms-buond

  Oceniono 4 razy 0

  nie rozumiem czemu panu Piskorskiemu udziela się jeszcze głosu w tym kraju

 • narvalnorth

  0

  ...pieniądze, które co poniektórzy lokują w rajach podatkowych

 • 66kropek

  Oceniono 17 razy -1

  Wiedziałam!!! Wiedziałam, że zobaczę Piskorskiego jako obrońcę uczciwych interesów, ludzi biznesu i demokracji!! Czekam na Mira Drzewieckiego i Chlebowskiego!! Wielka szkoda, że Marcin P. także wzór PO dla polskich biznesmenów ,siedzi w pierdlu tez mógłby coś dorzucić

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX