"Ktoś popełnił błąd. Nie przygotował prezydenta na słowa Obamy"

- Zdziwienia polityków przy spotkaniach na tym szczeblu, wobec publiczności i prasy, są czymś niedobrym - ocenił Marek Siwiec. Wg byłego szefa BBN, zaskoczenie Andrzeja Dudy tym, że Barack Obama mówił o TK podczas konferencji prasowej, źle świadczy o pracownikach prezydenckiej kancelarii.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

- Jest taka zasada, że na konferencjach mówi się o tym, o czym była mowa podczas rozmów bilateralnych. Obie strony informują się... mogą się informować o tym, o czym będzie mowa podczas konferencji prasowych - mówił Marek Siwiec w "Poranku Radia TOK FM".

Były szef Biura Bezpieczeństwa Narodowego jest przekonany, że jeśli prezydent Duda nie wiedział o wystąpieniu Baracka Obamy na temat TK, to winę ponoszą pracownicy kancelarii prezydenta.

- Są doradcy, ministrowie. Można było takie sprawy uzgodnić. Chyba że doszło do innej sytuacji. Że strona polska wiedziała, ale postanowiła iść w zaparte.

Według Siwca, błędem było też nie zabieranie głosu przez prezydenta, po oświadczeniu amerykańskiego przywódcy. - Dla mnie elementem budowania własnego autorytetu jest odnoszenie się do słów. Nie chcę nikogo obrażać, ale to że nie odniesiono się do sprawy świadczy o arogancji.

Bielan tłumaczy, o co naprawdę chodziło Obamie: Porównał spór wokół TK do amerykańskiego sporu wokół Sądu Najwyższego>>>Więcej o:

Dostęp Premium TOK FM

Serwis informacyjny

Komentarze (246)
"Ktoś popełnił błąd. Nie przygotował prezydenta na słowa Obamy"
Zaloguj się
 • div00

  Oceniono 93 razy 79

  Pan Prezydent zastosował podstawową zasadę...

  "lepiej jest nie odzywać się wcale i wydawać się idiotą, niż odezwać się i rozwiać wszelkie wątpliwości"

 • getz54

  Oceniono 63 razy 53

  Panie Siwiec. Prezydent USA to nie ,,ciemny lud,, ze wszystko kupi. A Duda wcale nie jest taki głupi jak się wydaje. Cokolwiek nie spróbowałby powiedziec w tej sytuacji, to albo by skłamał i zrobił z siebie idiotę, albo wkopał prezesa, jako wariata który świadomie podpala Polskę. Zresztą i tak Kaczyński widząc wahanie Dudy, jak się zachowac. stracił do niego zaufanie. Duda okazał się nielojalny. Szydło w tej sytuacji histerycznie nakrzyczałaby na pana Obamę, to samo Waszczykowski. Nie zawahaliby się zniszczyc w tym momencie resztek swojego autorytetu wynikającego wyłącznie z zajmowanych stanowisk a nie z kultury osobistej i inteligencji.

 • otopolskiepieklo

  Oceniono 57 razy 47

  to mamy kukłę pełniącą obowiazki prezydenta?

  ktoś miał go przygotowywać?

  nie ma wystarczającego IQ, by sam się przygotować?

  o czym wy mówicie ludzie!

 • kocurxtr

  Oceniono 50 razy 46

  Prezes spier.dolił - przygłupa Dupę powieszą...

  cała strategia Kaczyńskiego - unikać jakiejkolwiek odpowiedzialności

 • lindhorst1

  Oceniono 48 razy 38

  Z perspektywy prezydenta Dudy i jego dworu nic się nie stało, bo w oczach wyznawców PiS Dudzie nic nie zaszkodzi, a w oczach myślącej części społeczeństwa i tak nic mu już nie jest w stanie pomóc. Dla Leśnego Ruchadła Duda i tak będzie bogiem.

 • cromio

  Oceniono 39 razy 31

  Pan Siwiec przecenia Dódę i jego ekipę. Do arogancji trzeba inteligencji. A tu była zwykła ciemnota aparatu i buractwo Dódy (vide: nadęta twarz podczas tekstu Obamy).

 • olerumoren

  Oceniono 37 razy 29

  Ojej jaki biedny ten 'prezydęt'. Bycie prezydentem to nie tylko podpisywanie ustaw jak leci, niszczenie instytucji demokratycznych, obrażanie ludzi o innych poglądach.

 • kocurxtr

  Oceniono 37 razy 27

  wiecie co mnie naprawdę wkurza ?
  to, ze my Polacy zamiast wspierać - mamy osobę która sprawuje Najwyższy Urząd - dosłownie za Nic ...

  już za samo to - za podeptanie Goności Urzędu - Dudę powinien spotkać Trybunał Stanu
  nie mówiąc o reszcie przestępstw...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX