Peszek: Wkurza mnie, że minister Zalewska mówi, że moje piosenki są antypolskie. Ja jestem patriotką!

Maria Peszek oburzona słowami minister edukacji o jej "antypolskich" piosenkach.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

Maria Peszek była gościem Piotra Najsztuba w jego programie "Prawda nas zaboli". - Przedwczoraj przysłano mi wypowiedź minister edukacji Anny Zalewskiej, która powiedziała, że moje piosenki są antypolskie. To nie jest śmieszne. Nie mam możliwości do obrony. Mogę się tylko wkurzyć - mówiła w TOK FM Maria Peszek.

Chodzi o wywiad Zalewskiej w weekendowym wydaniu "Dziennika" - Jestem matką i żoną openerowiczów. (...)Na bisach wszyscy biegli do strefy kibica, bo były karne i unosili się w sportowym patriotyzmie, a obok śpiewała Maria Peszek swoje antypolskie piosenki. Nie wiedziała, że w tym samym czasie wszyscy będą śpiewać "Polska! Biało-czerwoni", a ja z nimi - relacjonowała wieczór, kiedy Polska grała z Portugalią.

- To jest bardzo niefajne. To, że ja nie podzielam typowo polskich cech: nie wierzę w Boga, nie mam dzieci i jeszcze parę innych rzeczy, to nie znaczy, że jestem zdrajcą ojczyzny. Źle się z tym czuję. To jest niebezpieczna sytuacja - mówiła piosenkarka w rozmowie z Piotrem Najsztubem. - Ja śpiewałam w patriotyczny sposób, wymachiwałam flagą, kiedy był gol - dodała Peszek.

- Ja jestem patriotką. Mnie to wkurza, że jakaś kobieta, która jest ministrem mówi, że śpiewam antypolskie piosenki. Co mam z tym zrobić - pytała retorycznie artystka.

- Dla mnie sytuacja, kiedy przedstawiciel władzy wymienia konkretnego artysty z imienia i nazwiska w czasach kiedy ten patriotyzm/antypatriotyzm jest rowem, który podzielił Polaków, jest nawoływaniem do przemocy - stwierdził Najsztub.

Peszek o "Modern Holocaust": Nie przesadziłam. Jestem przerażona. Dobrałam słowa adekwatneWięcej o:

Dostęp Premium TOK FM

Komentarze (81)
Peszek: Wkurza mnie, że minister Zalewska mówi, że moje piosenki są antypolskie. Ja jestem patriotką!
Zaloguj się
 • marudna.maruda

  Oceniono 32 razy 22

  Pani Mario, nikt poważny nie bierze na serio wypowiedzi pani minister. Bardzo prawdopodobne, że żadnej z Pani piosenek nie słyszała. Dla niej patriotyczne pieśni tworzą tacy "tfurcy" jak Pietrzak, Pospieszalski.

 • adres_na_swinstwa

  Oceniono 20 razy 16

  Antypolska to jest ta cała Zalewska. Wymyśla antypolskie pomysły.

 • uszatek_2

  Oceniono 16 razy 12

  .... Pani Mario , bardzo cenię i lubię Pani twórczość !!! Na szczęście od "mordowania sztuki" są w Polsce inni "specjaliści" - gatunków discopolo czy hip-hop z wszelkim rapem włącznie........ Pani w tym gronie NIE MA , więc jest Pani artystką WIELKĄ.... !! Pani Zalewskiej przez grzeczność nie obleję , tak modnym dzisiaj , hejtem... , a powiem tylko, że nie wszystkich ludzi Pan Bóg obdarzył wrażliwością i wyczuleniem na prawdziwą sztukę... Pani Zalewska NIE POSIADA , jak widać, tego WIELKIEGO DARU od stwórcy, więc proszę się nie przejmować jej opiniami... Dodam tylko taką małą dygresję : jak BARDZO trzeba się BAĆ PREZESA aby wygadywać takie BZDURY w programie pani Olejnik...?

 • rot.leszek

  Oceniono 14 razy 10

  Na obczyznie nie mam specjalnie stycznosci z prafdziwo polskoscio (wedlug PiSowskiego standardu) ... dlatego w ramach silnego poczucia przynaleznosci, zakladam w upalne dni, ciemne mokasyny (na gumce przy jezyku) , biale skarpety frote , krotkie spdnie i koszulke z podobizna " ojca narodu polskiego " slynnym rewolucjonista Jarosawem (Che ) Kaczynskim ))
  ....albo czasem gdy korzystam z uslug lesnych ruchadel, lubie sobie potem , w aucie "Barki" posluchac

 • lolantypopulista

  Oceniono 9 razy 5

  Pani Mario prosze olac tą kretynke! to nie minister, to szmata. Zwyczajnie pislamisci z czasem za to zaplaca. Ciekaw jestem jak rodzina tego kotleta sie czuje... prosze tego bydlęcia nie nazywac posłem.

 • azteci

  Oceniono 6 razy 4

  Pani minister pomyliła się antypolskość z antypisowskością. Tak jak jej partyjnym kolegom honor z honorarium. Takie czasy.

 • xymeon_x

  Oceniono 8 razy 4

  Pani Mario różnica jest taka, że za kilka lat o tej 'pani nikt' z ministerstwa wszyscy zapomną, zginie na śmietniku historii, a Pani utwory będą jeszcze długo słuchane.

 • kurnadziad

  Oceniono 6 razy 4

  Ministerka Zalewska to - jak każda pisówka - głuptak jest po prostu. Nie ma sie czym przejmować :)

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX