"Szafiarki z PiS chcą się dopisać do listy powstańców. Partyjni przebierańcy"

Dziennikarze TVP Info pozują z opaskami powstańczymi na ramieniu. - Autolans. Partyjni przebierańcy, którzy próbują dopisać się do listy powstańców - denerwował się w TOK FM Marcin Celiński.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

W programie Piotra Najsztuba "Prawda nas zaboli " rozmawiano m.in. o nowej "modzie" na opaski powstańcze. - Bawi mnie próba powiększenia listy powstańców warszawskich - mówił Marcin Celiński z "Liberte".Chodzi o zdjęcie dwóch dziennikarzy - Samuela Pereiry i Davida Wildsteina z TVP, którzy dołączyli do akcji Mapa Przeszłości i z dumą pozowali z powstańczymi opaskami na ramieniu.

- Dwie partyjne szafiarki z PiS doszły do wniosku, że do powstańców można dopisać grupę ludzi odpowiednio ich ubierając. Ma to się stać przez założenie biało-czerwonych opasek. Panowie ponieważ pracują przy placu Powstańców Warszawy (tu mieści się siedziba TVP, w której obaj dziennikarze pracują - red.) nudząc się śmiertelnie wymyślili, że założą opaski i będą powstańcami. Pomijając śmieszność tego, że trudno być powstańcami. Mam poradę dla tych, którzy 1 sierpnia będą obserwować obchody - jak zobaczycie 80-latka z opaską na ramieniu, to znaczy, że to powstaniec i należy mu się szacunek, a jak zauważycie 30-latka z opaską to znaczy, że to jest partyjny przebieraniec - ironizował Celiński.

Jego zdaniem można się z tego tylko śmiać. - Na początku ogarnęła mnie złość. W tym nie ma szacunku do powstańców, to jest tylko autolans - stwierdził Celiński. Jego zdaniem to efekt nudy i nadmiaru wolnego czasu.

Tomasz Piątek dodał: Żeby w 1944 założyć taką opaskę, trzeba było mieć cholerną odwagę, a dziś nie trzeba mieć żadnej.Więcej o:

Dostęp Premium TOK FM

Serwis informacyjny

Komentarze (205)
"Szafiarki z PiS chcą się dopisać do listy powstańców. Partyjni przebierańcy"
Zaloguj się
 • rot.leszek

  Oceniono 84 razy 78

  Szczegolnie ta deska z klipem A4 (podstawka do pisania) w reku jednego i dlugopis w kieszonce koszuli drugiego pajaca - uwiarygadnia ich jako "powstancow" ))

 • rbik53

  Oceniono 60 razy 52

  Moja babcia poległa w szpitalu na ślepą kiszkę.
  Proszę dopisać ją do macirewiczowskiego apelu poległych i wyczytać powstańcom na rocznicy PW.. .
  Co prawda babcia z Powstaniem nie miała nic wspólnego, ale za to lubiła filmy wojenne..

 • safelogica

  Oceniono 53 razy 51

  Polska to jednak kraj ludzi tolerancyjnych. Za polskich patriotów robią: Samuel Pereira i Dawid Wildstein. Patriotyzm objawia się naklejaniem i eksponowaniem symbolu "Polski Walczącej", często z dopiskiem" "Pamiętamy".
  Łatwo jest dzisiaj grać Patriotę, coś jak drwala

 • earthboundmisfit

  Oceniono 54 razy 48

  "Żeby w 1944 założyć taką opaskę, trzeba było mieć cholerną odwagę, a dziś nie trzeba mieć żadnej."

  I to jest właśnie 'clou' całej sprawy. Oni są jak Jarozbaw - odważni wtedy, gdy nic im nie grozi. Ale jak za coś takiego można było zarobić czapę, to siedzieli w szafie.

 • szaja25

  Oceniono 53 razy 43

  I Wy głosowaliście na takich obszczymurów ? :))))))))))))))))))))))) Ludzie, gdzie wy macie oczy?

 • lodzermensz1

  Oceniono 40 razy 34

  Pisowcy hipsterzy - okulary w grubych oprawkach i starannie wypielęgnowane brody, za które co 2 tygodnie płacą modnemu barberowi po seteczce albo i dwie.
  Zobaczcie jacy jesteśmy modni, nowocześni i cool. Chodźcie z nami. Modnie jest być pisowcem. Modnie jest nienawidzić innych, kłamać, fałszować historię, zwłaszcza tę najnowszą i dezawuować instytucje demokratyczne w kraju.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX