"Ludzie na długo zapamiętają Macierewiczowi walkę o apel smoleński"

- Minister Macierewicz mógłby sobie przypomnieć słowa króla Pyrrusa, który mawiał w takich sytuacjach: jeszcze jedno takie zwycięstwo, a będę zgubiony - mówił w TOK FM Tomasz Siemoniak.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

Na uroczystościach z okazji 72. rocznicy wybuchu powstania warszawskiego apel poległych zostanie zastąpiony apelem pamięci. Wśród wymienionych w apelu jest m.in. prezydent Lech Kaczyński. Tekst apelu uzgodnili przedstawiciele resortu obrony narodowej i powstańców warszawskich. To "kompromis" który po kilku tygodniach sporu zaakceptowali powstańcy warszawscy.

- Minister Macierewicz mógłby sobie przypomnieć słowa króla Pyrrusa, który mawiał w takich sytuacjach: jeszcze jedno takie zwycięstwo, a będę zgubiony - komentował w Poranku Radia TOK FM Tomasz Siemoniak. Macierewicz utrzymywał, że ws. apelu smoleńskiego i powstańcy, i opinia publiczna byli dezinformowani.

- Dobrze, że jest kompromis. Atmosfera tego sporu było nieznośna. Ja nawet nie chciałem tego komentować, bo to wychodzi poza prostą opozycyjność - ministra Macierewicza można krytykować za tysiąc innych rzeczy, ale w tym przypadku odczuwałem zażenowanie.

- Macierewicz nie wyszedł wczoraj i nie powiedział: "Przepraszam. Najważniejsi są powstańcy". Do końca stawiał na swoim. Ludzie będą to długo pamiętali - ocenił Tomasz Siemoniak, b. minister obrony narodowej.Więcej o:

Dostęp Premium TOK FM

Komentarze (24)
"Ludzie na długo zapamiętają Macierewiczowi walkę o apel smoleński"
Zaloguj się
 • ojciec.scholastyk

  Oceniono 15 razy 15

  Antoni i Jarek pokonali Nikodema Dyzmę o milion okrążeń stadionu na Wiejskiej. Lud to kocha. Ciemny Lud.

 • siwywaldi

  Oceniono 15 razy 13

  Gówn... zapamiętają !
  Pamięć przeciętnego obywatela odnośnie spraw publicznych, to dziś, czyli w świecie ciągłego natłoku informacji (internet, telewizja, reklamy, kolorowa plotkarska prasa, krzykliwe tabloidy itp.) WYNOSI około 2 miesięcy. Tylko NIELICZNI obywatele (głównie ci wykształceni i na bieżąco śledzący życie polityczne), pamiętają dłużej. niestety stanowią oni NIE WIĘCEJ niż 2, może 5% społeczeństwa.

  Zmarła niedawno red. Paradowska, określiła to kiedyś mianem "pamięci na poziomie rybki akwariowej :-)

 • jtby

  Oceniono 14 razy 12

  Zdaje się, że ktoś tu zapomniał o prostej zasadzie: nigdy nie dyskutuj z głupkiem i psycholem, bo najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu, a potem pokona.

 • probono1210

  Oceniono 16 razy 12

  Zolnierze Powstania "polegliscie" w walce z Panem Macierewiczem.

 • antymilo92

  Oceniono 8 razy 8

  Macierewicz, najbardziej zasluzony powstaniec, ps. hiena cmentarna .....

 • ziaburek

  Oceniono 6 razy 6

  W ramach tego kompromisu powinien też odbyć się apel poległych, ale już bez wspominania ofiar katastrofy smoleńskiej.

 • ladychapel

  Oceniono 27 razy 5

  Bzdura. Wyborca a szczególnie ten polski - ma bardzo krótką pamięć. Przecież to my - Polacy - wybraliśmy PiS. Jaki kraj - tacy politycy.

 • starszy-65

  Oceniono 4 razy 4

  Uważam, że Macierewicz nie mógł sobie przypomnieć słów tego króla bo mimo wszystkich studiów (zresztą tylko w PRL i być może ZSRR) o nich nie słyszał i na pewno ich nie zrozumie - moja prywatna opinia - a bohaterscy Powstańcy i tak będą zawsze pamiętani co o Macierewiczu już nie powiem.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX