"Marsz ONR to splunięcie w twarz powstańcom!" - Zandberg apeluje o solidarny protest przeciwko planom narodowców

- To gruba nieprzyzwoitość i fałszowanie historii! Kiedy co panowie, defilujący z flagami z celtyckim krzyżem, próbują się przedstawić jako dziedzice AK< to trzeba jasno powiedzieć, że nie o to walczyła Armia Krajowa - mówił w TOK FM Adrian Zandberg. Lider partii Razem jest oburzony, że narodowcy planują marsz w rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

Jak mówił w "Poranku Radia TOK FM, jest zaszokowany planami ONR. - Moim zdaniem, to splunięcie w twarz powstańcom! Bo uczestnicy Powstania Warszawskiego, o czym niestety zapominamy, walczyli przeciwko rasistowskiemu faszystowskiemu reżimowi, który wzywał do anihilacji tzw. niższych ras, czyli m.in. Słowian, w tym Polaków.

Według Adriana Zandberga, przeciwko zaplanowanemu na 1 sierpnia marszowi trzeb głośno protestować.

- To gruba nieprzyzwoitość i fałszowanie historii, kiedy panowie defilujący z flagami z krzyżem celtyckim próbują się przedstawić, jako dziedzice AK. Oczekuję solidarności całej demokratycznej klasy politycznej. Trzeba jasno powiedzieć, że wzywanie do nienawiści i przemocy, to poglądy które znajdują się poza spektrum tego, co jest w polskiej polityce akceptowane.Więcej o:

Dostęp Premium TOK FM

Serwis informacyjny

Komentarze (93)
"Marsz ONR to splunięcie w twarz powstańcom!" - Zandberg apeluje o solidarny protest przeciwko planom narodowców
Zaloguj się
 • feniks230655

  Oceniono 31 razy 25

  Zandberg ani mnie grzeje, ani chłodzi. Ale ma rację - marsz polskich faszystów w rocznicę Powstania Warszawskiego to jak plunięcie w twarz nie tylko powstańcom, ale całej Polsce. Jednak ten marsz doskonale wpisuje się w wizję IV RP. Trzeba się przyzwyczajać do Polski, gdzie rasizm, nacjonalizm i tępy, zaściankowy katolicyzm będą nas dzielić na sorty a później eksterminować...
  Pozdrawiam pisowskich trolli, od których aż duszno na forum :(

 • marudna.maruda

  Oceniono 31 razy 23

  Marsz pobłogosławionych w Częstochowie narodowców to wspólna droga ONR i Antoniego. Skoro dla władzy w tym dniu bardziej liczy się ofiara wypadku, a patriotyzm to maszerowanie, modły, pomniki- powstańcy mogą się w ogóle nie pokazać na uroczystościach. Bez nich też będzie trwał taniec na trumnach.

 • podjadam.lisom.kury

  Oceniono 31 razy 15

  ONR? przecież to jest zbieranina dzieci specjalnej troski.
  kiedyś wyskoczyli do mnie z bramy w czwórkę. pierwszy dostał w mordę - reszta uciekła.

 • arvelli_net

  Oceniono 22 razy 14

  ... cóż, dzisiejsza władza także przypisuje sobie swoją tzw. bochaterskość w PW, w obalaniu komunizmu, we wprowadzeniu Polski do NATO i UE! Przykład idzie z gory i co ciemniejszy element społeczeństwa wierzy w te bzdury! Szczęśliwie wszystkich nie wymordowano i nie wymordują obecnie, więc pamięć o prawdzie pozostanie. Zadawajcie pytania dzisiejszym tzw. oligarchom pisowskim, gdzie w czasie PW, obalania komuny byli oni sami i ich przodkowie!!!

 • xymeon_x

  Oceniono 28 razy 14

  ONR to takie nasze polskie UPA ..tacy sami nacjonaliści jak banda, którą gardzą... ten sam syf tylko nieco inne 'kolorki'..Nacjonalizm nie ma nic wspólnego z patriotyzmem, patriotyzm to miłość do ojczyzny, nacjonalizm to nienawiść do innych nacji.

 • kurnadziad

  Oceniono 14 razy 10

  NIech ktoś wreszcie wypleni tę hołotę faszystowską w Polsce! ONR - nawet przezd 2.Wojną światową - został zdelegalizowany po 2 miesiącach. DLACZEGO w naszej wolnej Polsce może działać bezkarnie???? Ludzie, obudzcie się wreszcie, zanim naprawdę będzie za późno.

 • kurnadziad

  Oceniono 4 razy 2

  PRECZ raz na zawsze z faszystami i bandziorami z ONR, Naszości, Wszechpolaków oraz innych faszystowskich sekt!!!

 • kapus0001

  Oceniono 3 razy 1

  Podobno gdzieś jest napisane; "szukajcie a znajdziecie"
  To dedykacja dla tych, którzy wszędzie szkukaja wroga ! . No to chyba wreszcie znaleźliście !
  Onrowcy to ci którzy byli wtedy po drugiej stronie barykady

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX