Braun: Prezes Kurski przyznał, że zaciągnął ogromny kredyt na pensje i zapowiedział zwolnienie 300 osób z TVP

- Jacek Kurski przyznał, że zaciągnął ogromny kredyt, co pozwoliło na wypłaty lipcowe. Zapowiedział też zwolnienie ok. 300 osób w ramach reformy organizacyjnej - relacjonuje słowa prezesa TVP Juliusz Braun w "Poranku radia TOK FM".

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

Podczas wtorkowego posiedzenia Rady Mediów Narodowych Jacek Kurski mówił m.in. o dramatycznie złej sytuacji zastanej w TVP. Oczywiście winą obciążył poprzednie kierownictwo spółki w tym obecnego na posiedzeniu Rady b. szefa TVP Juliusza Brauna.

Według słów Brauna w "Poranku TOK FM" obecny prezes TVP przyznał, że zaciągnął ogromny kredyt, co pozwoliło na wypłaty lipcowe. Kurski kolejny raz winą za słabe wyniki oglądalności obciążył firmę Nielsen Audience Measurement.

Oglądalność wzrasta tylko jest źle mierzona?

- Oglądalność wzrasta tylko jest źle mierzona, ponieważ Nielsen nie mierzy wyborców PiS, a mierzy tylko wyborów Platformy. Zdaniem prezesa Kurskiego, Nielesen bada oglądalność tylko w dużych miastach, a nie na wsi, co oczywiście jest absurdem. Wielokrotnie z panią prezes Nielsena prowadziliśmy bardzo merytoryczne, szczegółowe dyskusje i panel był powiększany. W te tłumaczenia nie wierzy nawet posłanka Lichocka [członkini Rady Mediów Narodowych, która wnioskował o odwołanie Kurskiego z funkcji prezesa TVP- red.] - relacjonował Juliusz Braun.

Ok. 300 osób do zwolnienia

- Powiedział też, że są bardzo duże przerosty zatrudnienia, jednocześnie skrytykował mnie za moje działania restrukturyzacyjne. Na pytanie, czy w związku z tym będą zwolnienia grupowe, nie zaprzeczył, powiedział, że będzie się starał to robić w ramach reformy organizacyjnej - około trzystu osób powinien zwolnić - mówił w "Poranku Radia TOK FM" Braun.Więcej o:

Dostęp Premium TOK FM

Serwis informacyjny

Komentarze (262)
Braun: Prezes Kurski przyznał, że zaciągnął ogromny kredyt na pensje i zapowiedział zwolnienie 300 osób z TVP
Zaloguj się
 • jan osik

  Oceniono 81 razy 75

  Jacusiu Kur(W)ski,
  w główce ci się coś pomieszało.
  wyborcy PO w ogóle nie oglądają twojej bolszewickiej telewizji.
  weź się chłopie ogarnij bo skończysz u czubków.

 • sailor20170605

  Oceniono 72 razy 68

  Od czasu kiedy piSSlamiści dokonali skoku na media nie oglądam i nie słucham nic co ma w nazwie publiczne lub narodowe i jakoś żyję:) Całkiem dobrze.

 • marple_jane

  Oceniono 59 razy 55

  Aaa, bo obiecali TVPIS opłatę me(n)dialną od każdego, żywego człowieka w PRL-PIS, nie udało się ududłać ani złotówki, a więc duda blada, reklam brak, oglądalność szczytuje w sfery kosmiczne, a nowi apologeci pisiarni darmo nie chcą "robić". Jak żyć....?

 • dudi-w

  Oceniono 54 razy 50

  A co tu komentować? Gnida została zawieszona, przyjdzie następny prezesowski przydupas. Kogo to teraz obchodzi. wiadomości nie da się oglądać, są na poziomie TV Trwam albo Republiki, żenujące komentarze, kłamstwa się leją szrokim strumieniem. Przypomina to czas stanu wojennego - ta sama łopatologiczna agitka. I tak tez pisowski reżim skończy - oby jak najszybciej!!!!

 • munaciello

  Oceniono 52 razy 48

  Na razie dupochron w postaci prezesa działa.
  Jednak najważniejsze jest to, że wataha sama zaczyna skakać sobie do gardeł.
  Jak dobrze pójdzie, to nie trzeba będzie wzywać myśliwych z Budy Ruskiej i Chobielina.

 • sailor20170605

  Oceniono 49 razy 43

  Proponuję aby Ziobro wprowadził nakaz oglądania TVPiS pod groźbą kary śmierci.

 • azteci

  Oceniono 43 razy 37

  Jacek, nie przejmuj się kredytem, Andrzej obieca niższe raty, jakoś spłacimy. Beata nie takie pożyczki zaciągnęła i się nie martwi. Najważniejsze, ze zmiana jest dobra ;-)

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX