"W dużej mierze jestem ministrem, by strzec dziedzictwa cywilizacji zachodniej tutaj w Polsce" - min. Gowin o nieprzyjmowaniu muzułmanów

- Jak pokazują doświadczenia Europy Zachodniej, oni się nie asymilują, nie akceptują zasad naszej cywilizacji. Muzułmanie mają prawo do wyznawania swoich wartości, ale to nie są moje wartości - mówi min. Jarosław Gowin w TOK FM. - Czy pan naprawdę upiera się, by mieć oczy zamknięte na to, co dzieje się w kolejnych krajach Europy Zachodniej? - pytał Jana Wróbla.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

Gospodarz "Poranka Radia TOK FM" ocenił, że wicepremier i minister nauki używa podobnych argumentów jak... angielscy nacjonaliści wobec imigrantów z Polski.

- Pojedynczy Polacy są nawet sympatyczni, ale generalnie, co to za element przyjechał nie przestrzegający podstawowych zasad brytyjskiej kultury... Zachowują się okropnie: tu nożownik, tam złodziejstwo. Zawsze myślałem, że to durnie... Ale między durniem a ministrem Gowinem jest przepaść. Są przecież Polacy, którzy nie przestrzegają zasad cywilizacji zachodniej i ich nie wyrzucamy - mówił Jan Wróbel.

Argumenty dziennikarza spowodowały, że minister Gowin uderzył w najwyższe tony. Zagrożenie jakie niesie ze sobą przyjmowanie muzułmańskich uchodźców to nie tylko groźba zamachów terrorystycznych. Ale również "wielkie zagrożenie historyczne".

- Mówię o wyzuciu się przez Europę swojej tożsamości, która ma korzenie w greckiej filozofii, w rzymskim prawie, w tradycji judeochrześcijańskiej. I mówiąc szczerze, ja po to w dużej mierze jest ministrem, by strzec tego dziedzictwa kultury cywilizacji zachodniej tutaj w Polsce - stwierdził wicepremier i minister nauki w rządzie Beaty Szydło.

Więcej o:

Dostęp Premium TOK FM

Serwis informacyjny

Komentarze (203)
"W dużej mierze jestem ministrem, by strzec dziedzictwa cywilizacji zachodniej tutaj w Polsce" - min. Gowin o nieprzyjmowaniu muzułmanów
Zaloguj się
 • japka_putina

  Oceniono 57 razy 37

  Prawdę mówiąc nie widzę żadnych wartych troski wartości, których strażnikiem mógłby być ten godny pogardy, zakłamany oportunista.

 • lukasz_patrykus

  Oceniono 52 razy 36

  zacznijcie najpierw pisowskie bolszewickie debile od przestrzegania prawa i konstytucji, bo to najważniejsze zdobycze cywilizacji Zachodniej i spadek po starożytnych Rzymianach...

 • ebom

  Oceniono 37 razy 23

  Cywilizacje zachodnią to ty bucu na obrazku widziałeś...

 • zielona-galazka

  Oceniono 42 razy 22

  Towarzyszu Gowin, Pana wartości nie są moimi wartościami.
  I co teraz?

 • montagnes44

  Oceniono 32 razy 20

  Gowin dla stanowiska powie i zrobi wszystko. Gdyby islamiści mu zaproponowali jakieś stanowisko zapewne by nie odmówił. Tym razem propozycję dostał z pisu, więc takie ma poglądy. Gdy był w PO był liberałem, teraz jest związany z pisem, więc bolszewizm mu nie przeszkadza.

 • batura3

  Oceniono 33 razy 17

  Amoże poszukać po prostu rozumu i klasy - chociaż to będzie trudne :-)) Śmieszny facecik

 • evergreen111

  Oceniono 24 razy 16

  Najpierw był czopkiem w d..Tuska, teraz u Jarusia. Oślizgły typek!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX