"Znam trochę Schetynę. Jak tylko będzie mógł, to przyciśnie do ściany". Szefowa Biełsatu o wojnie PO-Nowoczesna

Grzegorz Schetyna zapowiada nową PO. Zmiany mają pomóc partii w dobyciu serc wyborców. Wg Agnieszki Romaszewskiej-Guzy, do nowego programu wprowadzane przez Schetynę zmiany się nie ograniczą. Bo jak przekonuje, opozycja nie może mieć dwóch przywódców. To oznacza złe wiadomości dla Ryszarda Petru.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

- Nie może być tak, że Petru i Schetyna będą na równi. Znam trochę Schetynę, można liczyć na to, że jak tylko będzie mógł to zrobić to przyciśnie do ściany. Lewej czy innej, ale na pewno to zrobi - mówiła dyrektor telewizji Biełsat w "Poranku Radia TOK FM"

Jak ma wyglądać nowa PO, Grzegorz Schetyna zdradził w wywiadzie dla prawicowego "Do Rzeczy". Zapowiedział m.in. że kończy z "lewicowymi eksperymentami", a z Platformy zrobi "konserwatywną kotwicę".

Deklaracje przewodniczącego PO mocno zirytowały Stanisława Tyma. Satyryk i felietonista "Polityki" uznał, że "poważny polityk nie ma prawa mówić", że nie interesuje go lewicowy elektorat, "bo staje się podszewką pisowskiego garnituru".

Więcej o:

Dostęp Premium TOK FM

Serwis informacyjny

Komentarze (26)
"Znam trochę Schetynę. Jak tylko będzie mógł, to przyciśnie do ściany". Szefowa Biełsatu o wojnie PO-Nowoczesna
Zaloguj się
 • westgreg

  Oceniono 6 razy 4

  Może Schetyna w końcu zacznie porządkować poglądy PO, bo dotychczas, to bóg jeden wie, jakich działań się po nich spodziewać. Powstaje jako partia liberalna, po czym w sferze ekonomii jest lewicowa, a światopoglądowo konserwatywna. I czym się to ma różnić od PiS?

 • gru67

  Oceniono 8 razy 4

  Pani Romaszewskiej-Guzy wydaje się, że jest specjalistką od polityki. Nazywać partię "Nowczesna" lewicową? To brak rzetelnego patrzenie na to co dzieje się na polskiej scenie politycznej. "Nowoczesna" to według mnie partia z centrum. Taki Piotr Ikonowicz i ludzie zgromadzeniu wokół niego mogą się nazywać lewicowcami. Dziwią mnie brak reakcji pozostałych dyskutantów na wywody tej pani. To niestety znamienne.
  pozdrawiam

 • czarna_zoska

  Oceniono 9 razy 3

  Zawsze glosowalam na PO, ale juz dziekuje. Daje szanse mlodym z Nowoczesnej. Mam nadzieje, ze Nowoczesna nie przetransferuje spadochroniarzy z PO, bo to by bylo bez sensu.

 • japka_putina

  Oceniono 7 razy 3

  Czy Schetyna jest tak głupim samcem alfa, by robić te same samobójcze błędy, które oglądaliśmy wraz z ich skutkami w naszym teatrzyku politycznym w wykonaniu najpierw prawicy, a ostatnio lewicy? Mam nadzieję, że to tylko życzeniowe myślenie pisowskiej ciotki rewolucji.

 • nici.s

  Oceniono 5 razy 1

  jeżeli opozycja się ze sobą nie dogada to następne wybory znowu wygra PIS.
  opozycjo zjednocz się dla dobra tego kraju

 • jabbaryt

  0

  PO jest partią przewidywalną: z góry wiadomo że każda ich obietnica wyborcza to ściema i marketing, z góry wiadomo, że ich prawdziwy program to dojenie podatników. Wiadomo tez że partia ta ogłosi każde hasło aby przyciągnąć elektorat i go nie zrealizuje jeżeli jest to w sprzeczności z klasy politycznej.

 • patrycja212121

  0

  Nigdy nie głosowałam na PO bo zawsze była konserwatywna. Jezeli tylko ktoś choć przez pół dnia obcował z krajem zachodnim w sposób głębszy niż picie piwa, wiedział że PO to skrajna konserwa.

 • grosz-ek

  Oceniono 4 razy 0

  W ostatnich wyborach na prawicę PiS,PO,PSL,Kukiza i Korwina głosowało 75% aktywnych wyborców. Wybór jest oczywisty. Petru - głosy lewicowo-liberalne. Schetyna - rozczarowanych wyborców PiS, Kukiza i Korwina.

 • grupalakatuz

  Oceniono 3 razy -1

  Buhahahahahaaa!!!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX