PO "poświęci" Gronkiewicz-Waltz? Schetyna deklaruje: Będziemy absolutnie bronić i wspierać. Są trzy powody

Niełatwo było Grzegorzowi Schetynie odpowiedzieć na pytanie o "obronę" Hanny Gronkiewicz-Waltz.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

W sobotę "Gazeta Wyborcza" opisała okoliczności reprywatyzacji tej działki obok Pałacu Kultury; Chmielna 70 to jej przedwojenny adres, a szacowana wartość to nawet 160 mln zł. Miasto zwróciło działkę w 2012 r. trójce prawników, którzy wcześniej wykupili roszczenia do niej. Tymczasem Ministerstwo Finansów uzyskało dokumenty sugerujące, że b. współwłaścicielowi nieruchomości, obywatelowi Danii, zostało w PRL przyznane za nią odszkodowanie. To nie jedyne nieprawidłowości. Problemy trwały przez lata. - W dziką reprywatyzację uwikłany jest cały krajowy establishment. Kamienice zwracali też urzędnicy Lecha Kaczyńskiego - mówił w TOK FM Jan Śpiewak, stołeczny radny i prezes stowarzyszenia Miasto Jest Nasze. Prezydent Warszawy do najnowszej sprawy się nie odniosła. Jest na urlopie.

Dzisiejszy "Fakt" pisze, że Platforma Obywatelska poświeci prezydent Warszawy, bo jej szef i tak jej nie cierpi. Grzegorz Schepotyna zapytany o to drapał się, uśmiechał, a wreszcie wydusił: Przedziwne są te tabloidowe opinie. Będziemy absolutnie bronić i wspierać Hannę Gronkiewicz-Waltz. Nie tylko dlatego, że jest wiceprzewodniczącą PO i dobrym prezydentem Warszawy, ale dlatego, że jest obiektem zmasowanego ataku politycznego i medialnego. Pełne wsparcie. Nie tylko na poziomie politycznym - deklarował.Więcej o:

Dostęp Premium TOK FM

Serwis informacyjny

Komentarze (14)
PO "poświęci" Gronkiewicz-Waltz? Schetyna deklaruje: Będziemy absolutnie bronić i wspierać. Są trzy powody
Zaloguj się
 • aaron.goldstein

  Oceniono 10 razy 8

  No to sekta z Czerskiej bije w Po aż miło. Jeszcze rok temu byłoby to nie do pomyslenia. Ale tylko krowa nie zmienia pogladów.

 • 66kropek

  Oceniono 5 razy 5

  No to po tej szczerej jak czekisty z czekistą rozmowie HGW powinna już nie wracać do Warszawy tylko poprosić o azyl . W jakimś kraju z którym nie mamy umowy o ekstradycji.

 • cholonek

  Oceniono 10 razy 4

  Bóg, Homar, Ośmiorniczka

 • wlomat1

  Oceniono 5 razy 1

  Drapał się przy ludziach?
  Mam nadzieję że nie po intymnych częściach ciała.
  A POparcie dla HGW to nic dziwnego - bo w tym też się zawiera POparcie dla całej III-ciej RP i jej patologii >!>!>

 • admcanarisfanclubpoland

  0

  Schetyna to mistrz obciachu ktory zostanie jeszcze rozliczony za afere hazardowa.

 • haja12

  0

  taka sama złodziejka jak on jej miejsce to więzienie obok dudy szydło Zabrac jej kamienice i jeszcze jej hojnieo obdarowanemu przez nia emiliankowi kaminksiemu złodzieje

 • czarny_walc

  0

  Piotr Kraśko: "Akurat w Warszawie Platforma rządzi, no najmniej, liczmy od 2010 roku" :)

 • jakub1975wawa

  0

  Mówi się trudno trzeba przyjąć to na klatę , przynajmniej powód kaczor udupienia bufetowej ma konkretny a nie dęty. Po za tym jak sie rzadzilo krajem i stolicą przez 8 lat, było sie wice rządzącej partii i prezydentem stolicy i nie zrobiło sie porządku z reprywatyzacja ani z pisem, to można mieć pretensje tylko do siebie. Za lenistwo, za dziwne interesy kosztem tysięcy ludzi, za morderstwo przez spalenie dzielnej kobiety ktoś w końcu zaplacić i mam nadzieję że PiS którego serdecznie nie cierpię ,nie odpuści. Z tego co widzę jest nawet propozycja aby odebrania ukradzionych majatkiow bohaterom reprywatyzacji czyli tym mecenasikom urzedolom i skorumpowanym sadom. Nawet jeśli pislam zaiwani ukradzione majątki pod siebie bo uważam że bedzie ok, bo okraść złodzieja to nie grzech ale rzecz godna pochwaly

 • maruda.marudna

  0

  Wszyscy jesteśmy uwikłani w tę aferę, w to złodziejstwo, profity były, ale się skończyły.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX