Afera z reprywatyzacją, a Gronkiewicz na urlopie. "Tusk w takich sytuacjach pojawiał się natychmiast"

Prezydent Warszawy od miesięcy konsekwentnie milczy ws. nieprawidłowości z reprywatyzacją w Warszawie. Teraz, kiedy temat znów jest na tapecie milczy, bo jest na urlopie. Zdaniem publicystów to poważny błąd.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

Od weekendu eskaluje awantura wokół niejasności ws. reprywatyzacji w Warszawie. Hanna Gronkiewcz-Waltz nie odniosła się do publikacji "Gazety Wyborczej", która opisała historię reprywatyzacji kamienicy przy ul. Chmielnej.

Prezydent stolicy jest na urlopie.

Publicyści w Poranku Radia TOK FM krytykowali jej milczenie. - Donald Tusk w takich sytuacjach pojawiał się nie po iluś dniach, tylko natychmiast, wycinał chorą część i mówił: proszę, tu się kończy patologia, od jutra ci ludzie nie pracują, zapraszam CBA, będę współpracował. Problem trzeba rozwiązać. Natomiast brak odpowiedzi, to jest zrobienie miejsca temu, który będzie krzyczał najgłośniej, czyli partii rządzącej - komentował Sławomir Sierakowski w Poranku Radia TOK FM.

- Jak jest pożar w firmie, to szef pierwszy leje wiaderkiem - dodała Aleksandra Pawlicka. Jej zdaniem "chowanie głowy w piasek" to najgorsze, co można zrobić.Więcej o:

Dostęp Premium TOK FM

Serwis informacyjny

Komentarze (16)
Afera z reprywatyzacją, a Gronkiewicz na urlopie. "Tusk w takich sytuacjach pojawiał się natychmiast"
Zaloguj się
 • aaron.goldstein

  Oceniono 14 razy 6

  Nie jestem fanem HGW. Ta sprawa wlokła się miesiącami. M.in. starania Jana Śpiewaka były ignorowane. Zaangażowanie się przez koncern medialny z Czerskiej akurat w tym momencie jest podejrzany i ma wyraźny kontekst polityczny. Dobić PO i budować poparcie dla nowoczesnej jako szerokiej formacji liberalno-lewicowej.

 • szpung

  Oceniono 5 razy 5

  To co robi srodowisko giewu to kwintesencja postubecji, ci ludzie sa awsze w pierwszej linii noiwej prawdy etapu. Skoro nowa prawda etapu mowi - iz korupcja nie jest dobra to pierwsi podniesli sztandar odnowy moralnej. Nie bede ukrywal iz oczy bola patrzec na probe przechwycenia hasel antysystemowego dawniej PIS i pozostaje jedni tych ludzi odessac od koryta moze jedynie trumna, wyleca przez drzwi wejda oknem.

 • 66kropek

  Oceniono 6 razy 2

  Uśmiałam się do łez. Tak Tusk pojawiał się na konferencji prasowej gdzie niezależnie media np. GW, które teraz ze dokonały niesamowitego odkrycia afery reprywatyzacyjnej , zadawały mu pytania typu::"Panie premierze czy nie jest panu smutno kiedy ludzie są tak podli?" Tusk wycinał tą część , która mu akurat przeszkadzała po czym zapraszał CBA do współpracy po czym konsekwentnie znikał i Sierakowski jakoś go nie szukał.

 • mr.pen

  Oceniono 5 razy 1

  Tomasz Lis nie trzyma moczu

 • admcanarisfanclubpoland

  Oceniono 3 razy 1

  HGW nie mogla by dzialac gdyby nie przyzwolenie do robienia przestepswt ze strony wojtunika ktory to nazywal je polityka.
  On tez musi aresztowany do tej sprawy a po wyroku zdegradowany.

 • jakub1975wawa

  Oceniono 7 razy 1

  Mówi się trudno trzeba przyjąć to na klatę , przynajmniej powód kaczor udupienia bufetowej ma konkretny a nie dęty. Po za tym jak sie rzadzilo krajem i stolicą przez 8 lat, było sie wice rządzącej partii i prezydentem stolicy i nie zrobiło sie porządku z reprywatyzacja ani z pisem, to można mieć pretensje tylko do siebie. Za lenistwo, za dziwne interesy kosztem tysięcy ludzi, za morderstwo przez spalenie dzielnej kobiety ktoś w końcu zaplacić i mam nadzieję że PiS którego serdecznie nie cierpię ,nie odpuści. Z tego co widzę jest nawet propozycja aby odebrania ukradzionych majatkiow bohaterom reprywatyzacji czyli tym mecenasikom urzedolom i skorumpowanym sadom. Nawet jeśli pislam zaiwani ukradzione majątki pod siebie bo uważam że bedzie ok, bo okraść złodzieja to nie grzech ale rzecz godna pochwaly

 • wortat

  Oceniono 5 razy 1

  Teraz HGW nie zaprosi CBA bo parasol ochronny rządów PO-PSL się skończył.

 • westgreg

  0

  Aby być jak Tusk, to trzeba by mieć Igora. Może stołecznego ratusza na taki wydatek nie stać...

 • peter-321

  Oceniono 1 raz -1

  Sierakowski tez jest nawiedzony , w zaleznosci od sytuacji. A jaki efekt jego gadania ? Podzeganie jako robota pod siebie.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX