Szef BBN: KOD kojarzy się ze środowiskiem, które szło za trumną Jaruzelskiego, a nie "Inki"

Według Pawła Solocha, szefa Biura Bezpieczeństwa Narodowego, aktywizacja środowisk narodowych nie niesie za sobą zagrożenia dla bezpieczeństwa kraju. - Te organizacje działają w ramach prawa - mówił. - Największe, w wymiarze konfrontacji na ulicach, wydarzenia miały miejsce podczas rządów Platformy - dodał Soloch.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

- Dla bezpieczeństwa narodowego płynie jakieś zagrożenie z aktywizacji środowisk narodowych? - pytał Jan Wróbel swojego gościa, szefa Biura Bezpieczeństwa Narodowego Pawła Solocha. - Nie sądzę - odparł. - Przypomnę, że największe, w wymiarze konfrontacji na ulicach, wydarzenia miały miejsce podczas rządów Platformy, kiedy ewidentnie mieliśmy do czynienia, zwłaszcza w Warszawie podczas uroczystości 11 listopada, z sytuacjami, które nosiły znamiona prowokacji - mówił Soloch. - W tej chwili z taką sytuacją nie mamy do czynienia. Te organizacje działają w ramach prawa - podkreślił.

- Od kiedy nastąpiła zmiana rządu, nie mieliśmy do czynienia ze spaleniem kiosku Ruchu ani budki wartowniczej przez demonstrantów, którym przypisuje się czy posiadają poglądy prawicowe czy narodowe - stwierdził szef BBN. - Za to wyrzucono Mateusza Kijowskiego z pogrzebu "Inki" - zauważył Wróbel. - Nie zrobiły tego krasnoludki, tylko sprowokowani ONR-owcy. Sprowokowani byli faktem, że Kijowski pojawił się w ich bezpośredniej bliskości, wie pan jak to prowokuje - ironizował.

"Spotkały się środowiska, które za sobą nie przepadają"

- Sprawa wymaga wyjaśnienia, interpretacja może być różna - powiedział Soloch, zaznaczając, że zdarzeniem zająć powinna się prokuratura. - Spotkały się środowiska, które za sobą nie przepadają - ocenił. - Trzeba powiedzieć, że KOD kojarzy się ze środowiskiem, które szło za trumną Jaruzelskiego, nie szło za trumną "Inki" - dodał szef BBN.

- KOD usiłował iść za trumną "Inki" i "Zagończyka", ale, może niesłusznie dla przynajmniej części środowisk KOD-owskich, raczej kojarzy się w oczach części obywateli z reprezentacją starego establishmentu, który czcił generała Jaruzelskiego, a nie "Inkę" i "Zagończyka" - podkreślił Soloch.Więcej o:

APLIKACJA TOK FM

Serwis informacyjny

Komentarze (163)
Szef BBN: KOD kojarzy się ze środowiskiem, które szło za trumną Jaruzelskiego, a nie "Inki"
Zaloguj się
 • alfalfa

  Oceniono 94 razy 30

  Wciskanie kitu, że to nie była KODowska prowokacja to jak np. opowiadanie o zielonej wyspie gdy miliony emigrują. Jakie są konsekwencje? Na przykład takie jak wyniki wyborów w 2015 czy ostatnich sondaży.
  A.

 • jankaras

  Oceniono 25 razy 23

  Każdy ma swoje skojarzenia. Mnie na przykład pisowskie twarze kojarzą się z dudą

 • Karol Koral

  Oceniono 22 razy 20

  Panowie komentatorzy widzę, że większość z was skończyła naukę historii w szkole na roku 1945. jak zwykle nauczyciel nie wyrobił się z materiałem. Uzupełniliście swoją wiedzę na widzę na portalach historycznych ONR-u i wSieci. Mówienie, że KOD to komuniści to tak jakby o was mówić, że jesteście lewakami. To jest absurd do potęgi. Póki co na razie sprawnie udaje wam się go wbijać w umysły ciemnego ludu... ale do czasu... zaprawdę powiadam wam do czasu.

 • West Wert

  Oceniono 10 razy 10

  Panie Pawle Socha na pewno jest pan polskim katolikiem to czuć w pana słowach, pełnych pychy i pogardy dla drugiego człowieka. Jeżeli chce się coś komuż wypomnieć to trzeba mieć świadomość że za plecami nie mamy gówna, resortowe dzieci Ziobro bliźniacy dalej Piotrowicz, nie członek pisu ale ich człowiek Kryże godny syn swojego taty Romana. Czy Niemiec stojący w mundurze w budce w niemieckim obozie Auschwitz-Birkenau myślał że jest trybikiem w maszynie do zabijania? Nie, myślał o sobie jako patriocie który dla swojego narodu robi wielkie rzeczy, za który jest wstanie przelać swoją krew a nawet oddać życie. W Polsce kraju który w największym stopniu odczuł skutki fa-zm, nie powinno tolerować się ONR i RN to czysta postać fa-mu. Dlatego z pogrzebu INKI i ZAGOŃCZYKA ludzi którzy walczyli z fasz-em i bolsze-mem totalitaryzmem, powinni być oni razem z pisem jako partią która dąży do władzy totalitarnej wyprowadzeni przez Policję. Z takich ludzi plus kibole AH utworzył bojówki. To że korzystają z trików marketingowych i unikają nazywania siebie fa-mi to nie znaczy że nie są, Polacy powinni mówić otwarcie że to są fa-ści. Swa..yka jest znakiem pomyślności i powodzenia u Słowian, ale dzięki fa-om jest to znak śmierci, prześladowania i zagłady. Rzymskie pozdrowienie nie jest tym samym co kiedyś, to symbol fa-mu i nie można o tym mówić " ja w ten sposób zamawiałem piwo" jak opowiadał kiedyś polski f. AH też poparło kiedyś trzydzieści par % wyborców.

 • Bernard Kita

  Oceniono 4 razy 4

  ONR jest za to kojarzony z ruchem faszystowskim i jego bojówkami, jak było widać - słusznie. Ale to ludziom "dobrej zmiany" nie przeszkadza, wszak kierunek ten sam - zniszczyć demokrację i ustanowić już oficjalnie rządy iberalesa.

 • wortat

  Oceniono 37 razy 3

  Kijowski najpierw majacz coś o "chrześcijańskich ekstremistach" , a potem idzie protestować z KOD-em na pogrzeb pod kościół. Normalne to on nie jest.

 • gazeta-sorosa

  Oceniono 93 razy 3

  Tak się jakoś dziwnie składa, że mnie też KOD kojarzy się ze środowiskiem, które szło za trumną Jaruzelskiego a nie "Inki". Z wyjątkiem TW Bolka, który był tu i tam, tyle że u Ślepaka w krawacie i do końca uroczystości

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX