KPH składa zawiadomienie o przestępstwie ws. wystawy w Opocznie. "Homoseksualizm = wczesna śmierć"

Na płocie wokół pływalni w Opocznie rozwieszono wystawę "Stop dewiacji" Na banerach pojawiły się treści na temat m.in. rzekomego związku homoseksualizmu z pedofilią, krótkiego życia osób LGBT czy mnogości. Kampania Przeciw Homofobii planuje złożenie zawiadomienia o popełnieniu przestępstwa zniesławienia.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

Na prowizorycznym płocie ustawionym wokół pływalni w Opocznie rozwieszono wystawę "Stop dewiacji" Na banerach umieszczono treści na temat rzekomego związku homoseksualizmu z pedofilią, krótkiego życia osób LGBT, mnogości chorób i ogólnej szkodliwości orientacji innych niż heteroseksualna. Grunt pod wystawę bezpłatnie udostępnił Burmistrz Opoczna na prośbę posła PiS. Przedstawione treści oburzały mieszkańców miasta tak bardzo, że banery nie przetrwały doby. Czytaj więcej >>>

Kampania Przeciw Homofobii poinformowała , że "pracuje nad treścią zawiadomienia o popełnieniu przestępstwa, które zostanie złożone na prokuraturę jeszcze w tym tygodniu". Organizacja dopatruje się w wystawie zniesławienia. Zgodnie bowiem z art. 212 par. 1 kodeksu karnego zakazane jest m.in. pomawianie innej grupy osób o takie postępowanie lub właściwości, które mogą poniżyć ją w opinii publicznej lub narazić na utratę zaufania potrzebnego dla danego stanowiska, zawodu lub rodzaju działalności. KPH wystąpiła również z wnioskiem o objęcie ścigania w tej sprawie z urzędu z uwagi na interes społeczny.- Tak naprawdę tego typu akcja jest nawoływaniem do nienawiści - stwierdził w Połączeniu w Radiu TOK FM Paweł Knut z KPH. Ale, jak dodawał, w kodeksie karnym nie ma mowy o nienawiści ze względu na orientację seksualną. - Dlatego trzeba szukać substytutów - podkreślił.Więcej o:

Dostęp Premium TOK FM

Serwis informacyjny

Komentarze (17)
KPH składa zawiadomienie o przestępstwie ws. wystawy w Opocznie. "Homoseksualizm = wczesna śmierć"
Zaloguj się
 • jabmax

  Oceniono 9 razy 9

  "Na prowizorycznym płocie ustawionym wokół pływalni w Opocznie rozwieszono wystawę "Stop dewiacji"
  ---
  Przy plebani - nie było miejsca?

 • dziobak_w_kolczatce

  Oceniono 4 razy 4

  @zdzisek1949
  Wyjmij na chwilę łapę z gaci i sięgnij po słownik. Sądząc po twoich postach, zajmujesz się w życiu wyłącznie odbytem, analno-wibratorowy onanisto internetowy.

 • zdzisek1949

  Oceniono 10 razy 2

  Każdy gej czy lesbijka to dewiant seksualny. Gej swojemu partnerowi
  dla zaspokojenia swojej chuci wkłada penisa w odbyt - to jest dewiacja,
  a lesbijki w pozycji 6/9 liżą sobie cipki lub przy pomocy gumowego penisa
  najczęściej pokaźnych rozmiarów zaspokajają swoją chuć czyli rządzę -
  to jest dewiacja !

 • mtp01

  Oceniono 4 razy 2

  Ta Prokuratura to musi mieć straszne życie, tak wiele osób chce ją zawiadomić o tylu głupotach. Tylko po co komu ta wiedza?

 • stanpar

  0

  Dawn Stefanowicz, wychowywana od niemowlęcia przez czynnego homoseksualnie ojca, w zeznaniu przed komisją rządową Massachusetts w 2006 roku opowiada m.in.: "W świecie ojca transseksualizm, wielość przejściowych i anonimowych partnerów były normą (...) mając 10 lat byłam już na gejowskiej plaży nudystów i w sex shopie. (...) Jąkałam się, mdlałam, miałam koszmary spowodowane przez molestowanie seksualne, znęcanie się fizyczne i werbalne, i zaniedbanie".

  KONWENCJA O PRAWACH DZIECKA przyjęta przez Zgromadzenie Ogólne Narodów Zjednoczonych dnia 20 listopada 1989 r.(Dz. U. z dnia 23 grudnia 1991 r.)
  W imieniu Rzeczypospolitej Polskiej
  Artykuł 34
  Państwa-Strony zobowiązują się do ochrony dzieci przed wszelkimi formami wyzysku seksualnego i nadużyć seksualnych, Dla osiągnięcia tych celów Państwa-Strony podejmą w szczególności wszelkie właściwe kroki o zasięgu krajowym, dwustronnym oraz wielostronnym dla przeciwdziałania:
  1. nakłanianiu lub zmuszaniu dziecka do jakichkolwiek nielegalnych działań seksualnych;
  2. wykorzystywaniu dzieci do prostytucji lub innych nielegalnych praktyk seksualnych;
  3. wykorzystywaniu dzieci w pornograficznych przedstawieniach i materiałach.

  To nie banery takie jak ten, są oburzające, ale fakty. Spłeczność homoseksualistów, stanowiąca zaledwie 2% społeczeństwa jest odpowiedzialna za co najmniej 60% przypadków AIDS

  Każda paczka papierosow jest opatrzona ostrzeżeniami o groźbie zachorowania na raka, niekiedy ze zdjęciem jak z prosektorium. Czy tego też należy zakazać?

 • stanpar

  0

  A sodomici zaklinają się, że wcale to nie oni są grupą największego ryzyka. I pokazują palcem na…heteroseksualnych.

 • uszatek_2

  Oceniono 8 razy 0

  .... no cóż, w zaistniałej sytuacji można jedynie, posłowi PiS Robertowi Telusowi , pani Kaji Godek oraz przewodniczącej Rady Powiatu Opoczyńskiego Marii Barbarze Chomicz życzyć, aby zdarzyło im się mieć homoseksualne potomstwo...! Po co ? Po to aby cośkolwiek zrozumieli......! Wiem , że będzie to trudne, ale jest zawsze nadzieja....(?) , że stwórca dla dobra ludzkości, rozświetli im drogę ich mrocznych przemyśleń i doprowadzi ich do właściwych wniosków zgodnych z nauką swojej chrześcijańskiej religii..... - a tam jest mowa (m.innymi) o miłości bliźniego...!

 • zdzisek1949

  Oceniono 6 razy 0

  Homoseksualizm może szkodzić życiu lub zdrowiu: gej może rozkalibrować
  czyli uszkodzić odbyt swojemu partnerowi co może zagrażać jego życiu
  a lesbijki mogą bardzo dużym wibratorem czy gumowym penisem również
  uszkodzić swojej partnerce cipkę lub odbyt co może zagrażać zdrowiu a nawet
  życiu - taka jest prawda drodzy słuchacze radiowęzła "GW" radia Tok FM.

 • pocomiwaszekonto

  Oceniono 8 razy 0

  Krowom cycki kręci a kury się"duszo" od złego

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX