Błaszczak o Czeczenach na granicy w Terespolu: testowano otworzenie szlaku napływu muzułmańskich emigrantów do Europy. Nieskutecznie

Minister Mariusz Błaszczak

Minister Mariusz Błaszczak (FRANCISZEK MAZUR)

Minister spraw wewnętrznych kolejny raz zadeklarował, że rząd PiS nie zgodzi się na to, "by w Polsce były dzielnice, gdzie panuje szariat". Nie do-puś-ci-my - stwierdził Mariusz Błaszczak. Kolejny raz stwierdził, że poprawność polityczna to jedna z przyczyn zamachów.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

Grupa ok. 200 Czeczenów koczowała na granicy polsko-białoruskiej w Terespolu. Pojawiły się doniesienia, że mieli oni problemy ze składaniem wniosków o azyl. - Deklarowałem - i to nie są słowa rzucane na wiatr - że nie dopuszczę do tego, żeby Polska i Polacy byli zagrożeni powtórką z tych wydarzeń, jakie miały miejsce na Zachodzie - powiedział dziennikarzowi TOK FM minister Mariusz Błaszczak.- Wbrew poprawnym politycznie ja wiążę zamachy terrorystyczne z napływem migracji muzułmańskiej z Bliskiego Wschodu, Północnej Afryki i Azji. Jeden z dowodów - dwóch zamachowców z Paryża było zarejestrowanych na jednej z wysp greckich jako "uchodźcy". Dla mnie nie ulega wątpliwości, że to są procesy związane - mówił minister Błaszczak. - To jest zmiana polityki. Poprzedni rząd PO-PSL otwierał drzwi przed napływem imigrantów muzułmańskich (zgodził się na przyjęcie 7 tys. uchodźców - red). Zgodził się, żeby Polska przyjęła tysiące emigrantów muzułmańskich. Rząd PiS się nie zgadza. Nie zgodzimy się na to, żeby w Polsce były dzielnice, gdzie panuje szariat. Nie do-puś-ci-my - zadeklarował.

Zaprzeczył, jakoby pogranicznicy mieli jakiekolwiek wytyczne ws. niedopuszczania do składania wniosków azylowych. - W mojej ocenie jest tak, że dwa dni temu testowano otworzenie nowego szlaku napływu muzułmańskich emigrantów do Europy. I ten test odbywał się na granicy polsko-białoruskiej. I my nie doprowadziliśmy do tego, żeby ten szlak został otworzony - stwierdził minister Błaszczak.

- To, co pańska redakcja próbuje wmówić... - zwrócił się do dziennikarza TOK FM minister Błaszczak. - Poprawność polityczna się nie sprawdziła i doprowadziła do tragedii, w której zginęli ludzie - stwierdził minister spraw wewnętrznych.

Przypominamy, że Polska nie może odmówić przyjmowania uchodźców, bo zobowiązaliśmy się do tego, przyjmując prawo międzynarodowe. Najważniejsza jest konwencja genewska z 1951 r. W Polsce powiela ją ustawa z 2003 r. o udzieleniu cudzoziemcom ochrony na terenie Rzeczypospolitej Polskiej.Komentarze (387)
Błaszczak o Czeczenach na granicy w Terespolu: testowano otworzenie szlaku napływu muzułmańskich emigrantów do Europy. Nieskutecznie
Zaloguj się
 • rave8

  Oceniono 98 razy 48

  Wiecie co jest najpiękniejsze w Polakach?
  Że mimo kilkunastoletniej propagandy, medialnej sieczki, codziennego straszenia Rydzykami i bardzo niebezpiecznymi moherowymi babciami, nazistami i wyimaginowanymi homofobami, itd., większość Polaków ma swoje zdanie niepoprawne politycznie, nie łamiące się, nie podążające za modą. Logika i zdrowy rozsądek wygrywa. Prawie pół wieku radzieckiej swołoczy nad nami poskutkowało tym że Polak jest nieufny i myśli samodzielnie oraz ma w głębokim poważaniu co mówią dziennikarze i politycy.
  Pozdrawiam soczyście Adasia Michnika ! :-)

 • kirgar

  Oceniono 131 razy 47

  Brawo Panie Ministrze !Lepiej rozwiązać problem na początku, wpuścimy 2 tysiące to za miesiąc będzie 20 tysięcy a za 3 miesiące 200 tysięcy.Nie możemy się poddawać mafii przemytniczej !

 • facio60

  Oceniono 74 razy 40

  Na początku lat 60 tych udział muzułmanów w liczbie ludności Danii i Belgii był poniżej 0,1%. Minęło 50 lat i ............zajrzyjmy do google albo pojedźmy tam. A minęło raptem 50 lat. Też zaczynali od tego, co proponowała nam ekipa p. Kopacz; weźmy ich trochę, to będzie tylko kropla, w ogóle tego nie zauważymy.
  Mam mnóstwo pocztówek z całej Europy z pierwszej połowy lat 70 tych. Niemal nie widać w centrach miast ludzi spoza Europy. Sami biali. A dzisiaj? Czy na prawdę to ja muszę dostosowywać się do wszystkich, znosić ich fochy i zwyczaje, bo jak nie .......to jestem rasistą!!!

 • karasek432

  Oceniono 38 razy 34

  Nie cieszmy się zawczasu przyjęcie Turcji do Unii wyposażenie najeźdźców w obywatelstwo unijne i zacznie się podbój Europy.Jedyne wyjście pozostanie ucieczka z tego kołchozu.

 • smok61

  Oceniono 68 razy 34

  Gazeta Wyborcza, drugie podejście i drugie nieudane.
  Zamysł psychotechniczny jest taki :
  - " w usta" bardzo niepopularnego polityka , "włożyć" dość popularne i akceptowane idee.
  W głowie ograniczonego czytelnika robi się spięcie. Ograniczony czytelnik tak nienawidzi Błaszczaka , że nie zgodzi się z nim, nawet w temacie okrągłości ziemi.

  Znając GW, nie poprzestanie na tym i będzie próbować dalej.
  Z zainteresowaniem będę obserwował efekty.

 • szpung

  Oceniono 38 razy 32

  Tu nie ma kwestii - czy? tylko jak nie wpuszczac.

 • imw

  Oceniono 38 razy 32

  Cudzoziemcy nie mogą uzyskać ochrony w postaci statusu uchodźcy, gdy:
  - Podlegają wyłączeniom z mocy Konwencji Genewskiej, czyli: popełnili zbrodnię przeciwko pokojowi lub ludzkości, poważne przestępstwo o charakterze niepolitycznym przed przybyciem do Polski, lub inne akty sprzeczne z zasadami i celami Narodów, a także gdy stanowią zagrożenie dla bezpieczeństwa państwa polskiego;
  - Przybywają z bezpiecznego kraju (gdzie prawa człowieka podlegają zasadniczej ochronie);
  - Przybywają z bezpiecznego kraju trzeciego, który zapewnia im dostęp do postępowania o nadanie statusu uchodźcy;
  - Status uchodźcy został im już nadany w innym kraju.

 • Jan Kowalski

  Oceniono 66 razy 32

  Jak byli traktowani uchodźcy z Polski od 1939-1945 w Niemczech,Francji,Rumuni i w Rosji.Ja wam odpowiem byli wywożeni do obozów śmierci.

 • onduma

  Oceniono 42 razy 30

  Facet wpuszcza Ukraincow a boi sie Czeczenow ? To nie muzulmanscy imamowie a ukrainscy popi swiecili siekiery i noze. Trzeba myslec a nie prawic komunały. Ten sam rzad co popiera polytyke USA i Izraela tworzaca uchodzcow jednoczesnie histerycznie chce ich przesladowac. Jakby poparli Assada zamiasat Izrael i arabie Saudyjska byloby duzo mniej uchodzcow

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

DOSTĘP PREMIUM

Polecamy