Błaszczak o Czeczenach na granicy w Terespolu: testowano otworzenie szlaku napływu muzułmańskich emigrantów do Europy. Nieskutecznie

Minister spraw wewnętrznych kolejny raz zadeklarował, że rząd PiS nie zgodzi się na to, "by w Polsce były dzielnice, gdzie panuje szariat". Nie do-puś-ci-my - stwierdził Mariusz Błaszczak. Kolejny raz stwierdził, że poprawność polityczna to jedna z przyczyn zamachów.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

Grupa ok. 200 Czeczenów koczowała na granicy polsko-białoruskiej w Terespolu. Pojawiły się doniesienia, że mieli oni problemy ze składaniem wniosków o azyl. - Deklarowałem - i to nie są słowa rzucane na wiatr - że nie dopuszczę do tego, żeby Polska i Polacy byli zagrożeni powtórką z tych wydarzeń, jakie miały miejsce na Zachodzie - powiedział dziennikarzowi TOK FM minister Mariusz Błaszczak.- Wbrew poprawnym politycznie ja wiążę zamachy terrorystyczne z napływem migracji muzułmańskiej z Bliskiego Wschodu, Północnej Afryki i Azji. Jeden z dowodów - dwóch zamachowców z Paryża było zarejestrowanych na jednej z wysp greckich jako "uchodźcy". Dla mnie nie ulega wątpliwości, że to są procesy związane - mówił minister Błaszczak. - To jest zmiana polityki. Poprzedni rząd PO-PSL otwierał drzwi przed napływem imigrantów muzułmańskich (zgodził się na przyjęcie 7 tys. uchodźców - red). Zgodził się, żeby Polska przyjęła tysiące emigrantów muzułmańskich. Rząd PiS się nie zgadza. Nie zgodzimy się na to, żeby w Polsce były dzielnice, gdzie panuje szariat. Nie do-puś-ci-my - zadeklarował.

Zaprzeczył, jakoby pogranicznicy mieli jakiekolwiek wytyczne ws. niedopuszczania do składania wniosków azylowych. - W mojej ocenie jest tak, że dwa dni temu testowano otworzenie nowego szlaku napływu muzułmańskich emigrantów do Europy. I ten test odbywał się na granicy polsko-białoruskiej. I my nie doprowadziliśmy do tego, żeby ten szlak został otworzony - stwierdził minister Błaszczak.

- To, co pańska redakcja próbuje wmówić... - zwrócił się do dziennikarza TOK FM minister Błaszczak. - Poprawność polityczna się nie sprawdziła i doprowadziła do tragedii, w której zginęli ludzie - stwierdził minister spraw wewnętrznych.

Przypominamy, że Polska nie może odmówić przyjmowania uchodźców, bo zobowiązaliśmy się do tego, przyjmując prawo międzynarodowe. Najważniejsza jest konwencja genewska z 1951 r. W Polsce powiela ją ustawa z 2003 r. o udzieleniu cudzoziemcom ochrony na terenie Rzeczypospolitej Polskiej.Więcej o:

APLIKACJA TOK FM

Serwis informacyjny

Komentarze (387)
Błaszczak o Czeczenach na granicy w Terespolu: testowano otworzenie szlaku napływu muzułmańskich emigrantów do Europy. Nieskutecznie
Zaloguj się
 • rave8

  Oceniono 98 razy 48

  Wiecie co jest najpiękniejsze w Polakach?
  Że mimo kilkunastoletniej propagandy, medialnej sieczki, codziennego straszenia Rydzykami i bardzo niebezpiecznymi moherowymi babciami, nazistami i wyimaginowanymi homofobami, itd., większość Polaków ma swoje zdanie niepoprawne politycznie, nie łamiące się, nie podążające za modą. Logika i zdrowy rozsądek wygrywa. Prawie pół wieku radzieckiej swołoczy nad nami poskutkowało tym że Polak jest nieufny i myśli samodzielnie oraz ma w głębokim poważaniu co mówią dziennikarze i politycy.
  Pozdrawiam soczyście Adasia Michnika ! :-)

 • kirgar

  Oceniono 131 razy 47

  Brawo Panie Ministrze !Lepiej rozwiązać problem na początku, wpuścimy 2 tysiące to za miesiąc będzie 20 tysięcy a za 3 miesiące 200 tysięcy.Nie możemy się poddawać mafii przemytniczej !

 • facio60

  Oceniono 74 razy 40

  Na początku lat 60 tych udział muzułmanów w liczbie ludności Danii i Belgii był poniżej 0,1%. Minęło 50 lat i ............zajrzyjmy do google albo pojedźmy tam. A minęło raptem 50 lat. Też zaczynali od tego, co proponowała nam ekipa p. Kopacz; weźmy ich trochę, to będzie tylko kropla, w ogóle tego nie zauważymy.
  Mam mnóstwo pocztówek z całej Europy z pierwszej połowy lat 70 tych. Niemal nie widać w centrach miast ludzi spoza Europy. Sami biali. A dzisiaj? Czy na prawdę to ja muszę dostosowywać się do wszystkich, znosić ich fochy i zwyczaje, bo jak nie .......to jestem rasistą!!!

 • karasek432

  Oceniono 38 razy 34

  Nie cieszmy się zawczasu przyjęcie Turcji do Unii wyposażenie najeźdźców w obywatelstwo unijne i zacznie się podbój Europy.Jedyne wyjście pozostanie ucieczka z tego kołchozu.

 • smok61

  Oceniono 68 razy 34

  Gazeta Wyborcza, drugie podejście i drugie nieudane.
  Zamysł psychotechniczny jest taki :
  - " w usta" bardzo niepopularnego polityka , "włożyć" dość popularne i akceptowane idee.
  W głowie ograniczonego czytelnika robi się spięcie. Ograniczony czytelnik tak nienawidzi Błaszczaka , że nie zgodzi się z nim, nawet w temacie okrągłości ziemi.

  Znając GW, nie poprzestanie na tym i będzie próbować dalej.
  Z zainteresowaniem będę obserwował efekty.

 • szpung

  Oceniono 38 razy 32

  Tu nie ma kwestii - czy? tylko jak nie wpuszczac.

 • imw

  Oceniono 38 razy 32

  Cudzoziemcy nie mogą uzyskać ochrony w postaci statusu uchodźcy, gdy:
  - Podlegają wyłączeniom z mocy Konwencji Genewskiej, czyli: popełnili zbrodnię przeciwko pokojowi lub ludzkości, poważne przestępstwo o charakterze niepolitycznym przed przybyciem do Polski, lub inne akty sprzeczne z zasadami i celami Narodów, a także gdy stanowią zagrożenie dla bezpieczeństwa państwa polskiego;
  - Przybywają z bezpiecznego kraju (gdzie prawa człowieka podlegają zasadniczej ochronie);
  - Przybywają z bezpiecznego kraju trzeciego, który zapewnia im dostęp do postępowania o nadanie statusu uchodźcy;
  - Status uchodźcy został im już nadany w innym kraju.

 • Jan Kowalski

  Oceniono 66 razy 32

  Jak byli traktowani uchodźcy z Polski od 1939-1945 w Niemczech,Francji,Rumuni i w Rosji.Ja wam odpowiem byli wywożeni do obozów śmierci.

 • onduma

  Oceniono 42 razy 30

  Facet wpuszcza Ukraincow a boi sie Czeczenow ? To nie muzulmanscy imamowie a ukrainscy popi swiecili siekiery i noze. Trzeba myslec a nie prawic komunały. Ten sam rzad co popiera polytyke USA i Izraela tworzaca uchodzcow jednoczesnie histerycznie chce ich przesladowac. Jakby poparli Assada zamiasat Izrael i arabie Saudyjska byloby duzo mniej uchodzcow

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX