"Postawienie tamy ludziom, którzy faszyzują i wprowadzają agresję" - Neumann o wniosku ws. delegalizacji ONR

- W Polsce promocja komunizmu i faszyzmu jest zakazana. A tutaj chodzi o promocje faszyzmu i zachowań ksenofobicznych, które ONR pokazuje - mówił Sławomir Neumann w TOK FM. czworo posłów złożyło wniosek o delegalizację ONR.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

Pod wnioskiem podpisała się m.in. Agnieszka Pomaska. - Rozmawiałem z posłanką, tłumaczyła, że głównym powodem napisania wniosku były zajścia podczas pogrzebu "Inki" i "Zagończyka" i zachowanie ONR. Nie wiem, jaki będzie dalszy los wniosku, czy zajmie się nim prokuratura czy sąd, czy też prezydent Częstochowy, bo tam zarejestrowana jest organizacja - mówił szef klubu PO w "Poranku Radia TOK FM".

Sławomir Neumann dziś pozna treść wniosku. Jak podkreśla, "w kreatywności czworga posłów" nie widzi nic złego.

Przypomnijmy, podczas pogrzebu "Inki" i "Zagończyka" działacze ONR mieli ubliżać członkom KOD, którzy przyszli na uroczystości. Jak relacjonują działacze komitetu, byli szarpani, popychani, wyrywano im flagi. Mateusza Kijowskiego i i Radosława Szumeldę wyrzucono z placu prze gdańską Bazyliką Mariacką.

Politycy prawicy - z premier Szydło i szefem MSWiA Mariuszem Błaszczakiem - winę za zajścia obarczają działaczy KOD. Szefowa rządu stwierdziła, że "prowokacją" była obecność Kijowskiego i innych aktywistów KOD podczas pogrzebu "Inki" i "Zagończyka".Więcej o:

Dostęp Premium TOK FM

Komentarze (31)
"Postawienie tamy ludziom, którzy faszyzują i wprowadzają agresję" - Neumann o wniosku ws. delegalizacji ONR
Zaloguj się
 • antybandzior

  Oceniono 33 razy 21

  Złodziejstwo też jest zakazane i karane, a nikt PO jeszcze nie zdelegalizował...

 • jkdot

  Oceniono 24 razy 16

  Niezła ściema z tą "delegalizacją ONR". Jakie niby są ku temu podstawy? Czy w takim razie nie powinno się zdelegalizować PO za korupcję i działalność niezgodną z interesem Polski? A może zdelegalizować Wyborczą i TOK FM za ciągłe kłamstwa i manipulacje?

 • cyniczne_oko

  Oceniono 27 razy 15

  Delegalizowanie organizacji których program polityczny nie odpowiada. Oto witamy faszyzm jaki nam chce zafundować PO poprzez swoich czterech posłów.

 • han-ss

  Oceniono 22 razy 10

  ja bym tam zdelegalizowal PO, i wszystkie ogranizacje finansowane przez zydowskiego grandziarza Sorosa, ktore na terenie Polski dzialaja niestety bezkarnie,

 • Michal Xinski

  Oceniono 22 razy 10

  "W Polsce promocja komunizmu i faszyzmu jest zakazana. A tutaj chodzi o promocje faszyzmu i zachowań ksenofobicznych, które ONR pokazuje - mówił Sławomir Neumann w TOK FM. czworo posłów złożyło wniosek o delegalizację ONR."

  Osiem lat rządów Peło to czysty żywy faszyzm. A ksenofobia - od listopada 2015 Peło bije ksenofobią na głowę Żydów.

 • totmes72

  Oceniono 13 razy 7

  Obejrzałem film z zajść i nie wygląda to żeby działacze KOD się modlili.

 • rastablaster

  Oceniono 21 razy 3

  Możecie sobie tamować do woli pajace. ONR nie jest chorobą, ale symptomem choroby. Chory jest system zmontowany w Polsce po 89 roku. Tak jak wam zapowiadałem - idą po was faszyści. Zrobi się ciekawie, kiedy korporacje uznaję, że faszyzm jest im bardziej na rękę niż fasadowa demokracja.

 • westgreg

  Oceniono 17 razy 3

  Nie wydaje mi się, aby przepychanki ONR-KOD mogły być powodem do delegalizacji organizacji. To zwykłe wybryki chuligańskie. Zobaczymy, co będzie zawierał wniosek.

 • szpung

  Oceniono 1 raz 1

  znow by chcieli gaz puszczac na demonstrantow.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX