"Kamiński szykuje się do uderzenia. Plotkę o tym, że zostanie zatrzymany były polityk PiS słyszałam już w czasie wakacji"

- Rozdawnictwo posad, kolesiostwo, nepotyzm występuje teraz na skalę wręcz niewyobrażalną. Posady dostają tylko swoi i o odpowiednich poglądach - to żelazna reguła - mówi w TOK FM Dominika Wielowieyska. Dziennikarka nie jest zaskoczona dymisją Dawida Jackiewicza. Jest pewna, że za tym ruchem pójdzie - szykowana od dawna - pokazowa akcja CBA.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

Dominika Wielowieyska ocenia, że na tak wielką skalę rozdawnictwa państwowych posad z partyjnego klucza, nie było od dawna. Pokazuje to m.in. dobrze znana historia kariery Bartłomieja Misiewicza.

Tak jak nie jest tajemnicą, że PiS przy obsadzie stanowisk kieruje się tylko partyjną przynależnością, od dawna krąży informacja, że min. Mariusz Kamiński szykuje uderzenie na ludzi swojego środowiska.

- Legenda miejska głosi, że CBA nagrało jednego z byłych działaczy PiS, jak proponuje prowizję za załatwienie w spółce skarbu państwa, i że wkrótce Mariusz Kamiński uderzy. I zatrzyma te osobę. Będzie to pokazówka, która ma udowodnić ludziom, że PiS nie oszczędza swoich - mówiła Wielowieyska w "Poranku Radia TOK FM".

O akcji CBA pisze "w Sieci'. - Stanisław Janecki pisze: "Wkrótce polecą głowy "naszych" i "nie naszych", tych którzy przez ostatnie osiem lat zapomnieli, że istnieją w Polsce służby antykorupcyjne". Z tekstu wynika, że celem będą osoby z kręgu Dawida Jackiewicza. Przyznam, ja plotkę o tym, że jeden z byłych polityków PiS zostanie zatrzymany po akcji CBA, usłyszałam jeszcze w czasie wakacji.

Dziennikarka zwróciła uwagę, że choć w tekście "w Sieci" mowa jest o zatrzymywaniu "swoich", to zupełnie co innego wynika z okładki.

- Oczywiście okładka tygodnia jest już tradycyjnie skandaliczna - mamy zdjęcie kobiety, która zasłania twarz kartką. W oczywisty sposób zasłaniająca jest podobna do Hanny Gronkiewicz-Waltz, a nie do polityka PiS, który ma zostać zatrzymany.Więcej o:

Dostęp Premium TOK FM

Serwis informacyjny

Komentarze (85)
"Kamiński szykuje się do uderzenia. Plotkę o tym, że zostanie zatrzymany były polityk PiS słyszałam już w czasie wakacji"
Zaloguj się
 • 66kropek

  Oceniono 106 razy 36

  "Plotkę o tym, że zostanie zatrzymany były polityk PiS słyszałam już w czasie wakacji" to pani Dominiko może jakiś Pudelek albo Plotek.pl.( jest chyba cos takiego)? Płaca może nie tak dobrze jak w GW ale robota pewniejsza ...

 • arius9

  Oceniono 49 razy 35

  Zdaje sie, ze ten Kaminski to skazany przestepca. Takim ludziom oddaliscie wladze, teraz Was zniszcza, i bardzo dobrze, czegos sie moze nauczycie.

 • westgreg

  Oceniono 31 razy 23

  Rząd nie chce sponsorować teatrów Jandy i Żebrowskiego - woli tworzyć własne przedstawienia dla ludu.

 • madadama

  Oceniono 14 razy 10

  ja pamiętam jak jeszcze za czasów ich poprzednich rządów, gdy obsadzili czołowe stanowiska z jednej ze spółek państwowych, wzięli się za przepytywanie WSZYSTKICH pracowników na kogo głosowali w wyborach, na kogo głosowali inni członkowie ich rodzin. TO JEST CHORE! już nie mówiąc, że łamiące też prawo

 • wg70

  Oceniono 49 razy 5

  A co robiła Po przez 8 lat???
  Nie rozdawała posad swoim aby żyło im się lepiej?

 • allibaba

  Oceniono 41 razy 5

  Skoro tak mówi p. Dominika, to na pewno tak jest.

 • rajmund.siewierny

  Oceniono 4 razy 4

  Aresztują żonę tego aresztanta, który siedzi za przekręty w PFONie. Pójdzie siedzieć on i jego żona tylko nie wiadomo co się wtedy stanie z wnuczkami Leszka Kaczyńskiego ;-)))

 • pisdode

  Oceniono 22 razy 4

  Zatrzymanie "swojego" w momencie, gdy jest szeroko zakrojona akcja #misiewicze, byłoby bardzo dla PIS niekorzystne.Dlatego uważam, ze ta informacja jest mało wiarygodna. Natomiast zapuszkowanie kogoś ze środowiska PO byłoby wskazane z każdego punktu widzenia:byłoby potwierdzeniem kim są złodzieje, potwierdzałoby skuteczność CBA i dawało nadzieję na ukaranie złodziejstwa.Właśnie ukaranie złodziei było miedzy innymi tym czynnikiem dajacym zwycięstwo PiS w wyborach.

 • prolemur

  Oceniono 68 razy 4

  Jak CBA nie uderzy w polityków PiS to znaczy że jest to policja polityczna, a jak uderzy to znaczy że to pokazówka - ot "logika" tow. Wielowieyskiej.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX