Wroński o prawie aborcyjnym: Denerwuje mnie, kiedy grupa mężczyzn, chce uszczęśliwić całe społeczeństwo

Zdaniem publicystów PiS nie jest na rękę awantura o aborcję. Projekt ograniczający aborcję przejdzie pierwsze czytanie, ale utknie w komisjach.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

- Zawsze czuję się niepewnie, kiedy jako mężczyzna mam komentować ustawę antyaborcyjną - mówił w Poranku Radia TOK FM Paweł Wroński z "Gazety Wyborczej".

Dziś Sejm zajmie się dwoma projektami dot. przepisów regulujących przerywanie ciąży - jeden z nich zabiegu chce zakazać, drugi - ustawę zliberalizować.

- Denerwuje mnie, kiedy grupa mężczyzn, chce uszczęśliwić całe społeczeństwo. Rozumiem przekonania religijne, ale poseł reprezentuje nie tylko swoje poglądy. Często pada słowo "kompromis", to pamiętajmy, że mówimy o jednej z ostrzejszej ustawie w Europie - zauważył publicysta.

Jego zdaniem sytuacja się nie zmieni - bogatsze kobiety wyjadą za granicę przerwać ciążę, biedniejsze będą musiały sobie jakoś poradzić - dodał.

Zdaniem Wrońskiego projekt przejdzie pierwsze czytanie i utknie w sejmowych komisjach.Więcej o:

Dostęp Premium TOK FM

Serwis informacyjny

Komentarze (52)
Wroński o prawie aborcyjnym: Denerwuje mnie, kiedy grupa mężczyzn, chce uszczęśliwić całe społeczeństwo
Zaloguj się
 • sunim

  Oceniono 63 razy 35

  Hmmm... Tekściarza z GW denerwuje gdy grupa chce uszczęśliwiać całe społeczeństwo? Ponury żart lewaka zajmującego się od lat narzucaniem woli i ideologicznych przekonań pryncypała wszystkim dookoła. Mało śmieszne, Wroński. I to niezależnie od oceny głupiej awantury aborcyjnej.

 • jan_sobczak1

  Oceniono 60 razy 30

  A kiedy skorumpowani urzędnicy EU zakazują żarówek, określają dopuszczalną długość ogórka albo nakazują przyjęcie musli-terrorystów pod swój dach to jakoś mu to uszczęśliwianie nie przeszkadzało. Że idiota to jasne ciekawe tylko czy za pieniądze czy tak sam z siebie.

 • aaron.goldstein

  Oceniono 73 razy 23

  Co najmniej od 15 lat to środowisko sekty z Czerskiej wie lepiej co jest potrzebne do szcześcia człowiekowi. Mogli by w końcu przestac tak nachalnie wchodzić ludziom w życie i próbować wchodzić do szkół. Najgorsze jest to, że tych sekciarzy, w wiekszości bezdzietnych, najbardziej interesują cudze dzieci.

 • polak_nieprawdziwy

  Oceniono 23 razy 19

  Jaką rzeczywiście wartość przedstawia w Polsce życie ludzkie można się dowiedzieć oglądając programy typu Interwencja, Państwo w państwie itp.
  Nie wiem jak do tego doszło, że ortodoksyjna katolicka mniejszość zaczęła skutecznie narzucać całemu społeczeństwu swoje barbarzyńskie zasady, gdzie praw do życia nabiera zygota i to do tego stopnia, że życie ludzi schodzi na margines.
  Z pełną premedytacją zatarto różnicę między płodem (niezależnie od fazy rozwoju) a narodzonym człowiekiem.
  Jako wartość najwyższą ustanowiono samo życie, bez względu na konsekwencje jakie ono ze sobą niesie.
  Konsekwencjami obarczono innych ludzi, bo ci co ustanawiają restrykcyjne prawo żadnej odpowiedzialności na siebie nie biorą.
  Wszak odpowiadają tylko przed swoim Bogiem, czyli istotą w której istnienie wierzą.
  Tak jak święcie wierzą w to, że skazując kobietę na donoszenie ciąży z gwałtu postępują dobrze.

 • westgreg

  Oceniono 8 razy 4

  Ciężko się z Tobą, redaktorze Wroński, nie zgodzić, ale tryb uchwalania ustaw jest jaki jest, a (jak to Konstytucja mówi) "Posłowie są przedstawicielami Narodu. Nie wiążą ich instrukcje wyborców." Myślenie o konsekwencjach podniesienia ręki też ich niespecjalnie często wiąże.

 • shark_ik

  Oceniono 3 razy 3

  jeśli lekarz ma problem z sumieniem, to nie powinien być lekarzem.
  Ingerecja, inaczej leczenie jest również niezgodna z nauką kościoła, bo gość powinien umrzeć naturalnie, skoro Bóg go chce zabrać szybciej to szybciej powinien odejść na tamten świat.
  Idąc dalej tym tokiem rozumowania, po co w ogóle katolicy chodzą do lekarzy???

 • wlomat1

  Oceniono 35 razy 3

  Jak to p. Wroński? Denerwuje pana że grupa mężczyzn chce uszczęśliwić całe społeczeństwo?
  Mnie się wydaje że gdy ktokolwiek chce uszczęśliwić całe społeczeństwo, to powinien być powód do radości, a nie zdenerwowania >!>!>

 • tektur

  0

  Jakich mężczyzn? To projekt krypytogejów, mizoginów, impotentów i degeneratów, czyli osobników nienormalnych.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX