"To nie politycy mają być sumieniem kobiet. Polki w XXI w. mają prawo do wolności"

- Nie chcę, by mniej lub bardziej zdolny polityk urządzał mi życie - tak była premier Ewa Kopacz komentowała pomysł zaostrzenia przepisów antyaborcyjnych. Jak mówiła w TOK FM, mamy do czynienia z "wojną ideologiczną". - Kobiety nie będą odpowiadać za swoje decyzje przed politykami, tylko przed Bogiem - stwierdziła.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

Ewie Kopacz oczywiście nie podoba się wytykanie politykom PO, że dziś biorą udział w protestach kobiet, a przez osiem lat nie zrobili nic, by zliberalizować obowiązujące przepisy czy wprowadzić do szkół obowiązkowe zajęcia z edukacji seksualnej.

Według byłej premier, kiedy "fanatycy próbują ograniczać prawa kobiet", należy szukać sprzymierzeńców a nie "zawłaszczać sobie temat".

Kopacz nie chce zaostrzenia przepisów antyaborcyjnych. - To kobieta sama powinna zdecydować, czy chce urodzić chore dziecko. Bo tylko ona wie, czy jest w stanie podołać tak trudnemu zadaniu - odpowiadała Dominice Wielowieyskiej, która pytała o zakaz aborcji z powodu ciężkiego uszkodzenia płodu.

Jak podkreślała była premier i minister zdrowia, "chyli głowę" przed "heroizmem" kobiet, które wychowują ciężko chore dzieci.

- To nie politycy mają być sumieniem kobiet. Bo kobiety za swoje decyzje, nie będą odpowiadać przed politykami, tylko przed Bogiem. Nie chcę, by mniej lub bardziej zdolny polityk urządzał mi życie. Polskie kobiety w XXI wieku mają prawo do wolności - powiedziała Ewa Kopacz w "Poranku Radia TOK FM".

Platforma Obywatelska, przypomnijmy, chce, by tzw. kompromis aborcyjny był chroniony konstytucyjnie.Więcej o:

Dostęp Premium TOK FM

Komentarze (9)
"To nie politycy mają być sumieniem kobiet. Polki w XXI w. mają prawo do wolności"
Zaloguj się
 • szpung

  Oceniono 13 razy 5

  No moment rozmawiamy o wolnosci do skracania zycia, no chwileczke czy ktos tu juz kompletnie postradal zmysly, do czego prowadzi ta dyskusja to ja doskonale wiem do pelnego prawa eksperymentow genetycznych, a przeciez nawet oszolomowie ktorych w srodowisku naukowym nie brak maja rowniez spore obiekcje w kwestii pelnej wolnosci. Toulouse-Lautrec Hawking i masa wielkich postaci byla genetycznie obciazona potwornymi chorobami ich zycie z punktu widzenia medycyny nie mialo sensu, a jednak pamietamy o nich i dyskutujemy o ich dzielach, moze jednak nie galopujmy w nowym nurcie XXIw wolnosci bo pogalopujemy wprost w jeszcze wiekszy koszmar, od tego ktory mamy obecnie.

 • izaarte1

  Oceniono 1 raz 1

  Przyczyna 'czarnego protestu" wydaje się oczywista- nie dla zaostrzenia ustawy antyaborcyjnej. Dostęp do aborcji w trzech legalnych wypadkach to minimum humanitarne, które powinno podlegać dyskusji politycznej. Ochrona życia , na której tak zależy pro-life powinna uwzględniać matkę i dziecko. 1) W propagandzie polskich ultrakatolików ochrona życia kończy się na 24 tygodniu ciąży- na czasie dopuszczalności aborcji z powodu uszkodzenia płodu. W późniejszym okresie ciąży fanatycy nie interesują się kobietą- nie są zainteresowani ani prenatalnym leczeniem dziecka, ani godnym porodem. Co więcej za wszelką cenę chcą utrudnić leczenie prenatalne, wprowadzając kary więzienia dla lekarzy podejmą się operacji prenatalnych, a leczenie nie powiedzie się. Zauważenia godny jest fakt, że żadna z organizacji katolickich nigdy nie zaangażowała się w akcję "Rodzić po ludzku". Większość organizacji katolickich będących za całkowitym zakazem aborcji popiera bicie dzieci przez rodziców jako metodę wychowawczą. Powyższe dwa fakty wiele mówią. Z drugiej strony trzeba oddać sprawiedliwość- tylko organizacje katolickie prowadzą hospicja prenatalne. Każda inicjatywa, której celem jest pomoc rodzicom po strasznej diagnozie prenatalnej jest cenna i warta uwagi. Strona pro-choice ma w tym zakresie braki. Hospicja prenatalne są na razie w większych miastach, więc dostępność do nich jest ograniczona. Fakt istnienia takich placówek nie oznacza, że można uchwalić prawny przymus rodzenia dzieci terminalnie chorych lub bardzo zniekształconych
  izakrzyczkowska.blogspot.com/2016/10/blog-post.

 • admcanarisfanclubpoland

  0

  Klamczucha miala wyjechac z corka do kanady wnukow pilnowac...
  Jak zwykle oklamala polakow ta nasza bozenka.

 • adres_na_swinstwa

  Oceniono 2 razy 0

  No to już k...a bezczelność! Premierka stojaca na czele rządu, miała głęboko dobro kobiet i ich możliwość o decydowaniu o własnym ciele, teraz bredzi coś innego. Nie ma takiej niegodziwości, takiej bezczelności której nie sa w stanie osiągnąć twórcy IV RP z POPiSu.

 • peter-321

  Oceniono 4 razy 0

  Teraz to glosicie. Byliscie u wladzyi co pozostawiliscie po sonie. Rozpirzona PO.Jestem Wami rozgoryczony, ale pozostaje przy Was. Schetyna powinnien zniknac dla dobra PO..

 • cracovia.figiel

  Oceniono 4 razy 0

  AKTUALIZACJA: Seksafera z księdzem w Zawierciu. Część mieszkańców nie przebiera w słowach i mówi głośno o księdzu pedofilu. Jest pierwsza szybka reakcja Archidiecezji w Częstochowie. Ksiądz proboszcz Dariusz z parafii pw. św. Maksymiliana Marii Kolbego w Zawierciu zniknął po tym, jak w Internecie pojawił się materiał wideo, na którym miał uprawiać seks oralny z nieletnim chłopcem...... Nic nie piszą natomiast na ten temat, czy z panią Kopacz proboszcz też uprawiał seks oralny?

 • nopetopis

  Oceniono 3 razy -1

  NAKAZ CHWILI: należy BARDZO PILNIE podpisywać następujące 4 BARDZO WAŻNE petycje:

  1. Tutaj secure.avaaz.org/pl/petition/Senat_Rzeczpospolitej_Polskiej_Referendum_w_sprawie_skrocenia_kadencji_rzadu_RP_Beaty_Szydlo/?pv=11 podpisujemy petycję do Senatu RP ws. skrócenia kadencji obecnego rządu. Na dzień 5.10.2016 godz. 10:30 tę petycję podpisało ponad 77 tys. osób. Liczba ta ciągle rośnie.

  2. Tutaj amnesty.org.pl/akcje/manifest-moje-cialo-a-prawa-czlowieka/ podpisujemy petycję Amnesty Int'l "MANIFEST: Moje ciało a prawa człowieka", która zostanie przekazana polskim władzom. Na dzień 5.10.2016 godz. 10:30 tę petycję podpisało ponad 17 tys. osób. Liczba ta ciągle rośnie.

  3. Tutaj secure.avaaz.org/en/petition/Chairman_of_the_Petitions_Committee_European_Parliament_B1047_BRUSSELS_Stop_the_torture_of_Polish_women/ podpisujemy petycję pt. "Stop the torture of Polish women" ("Powstrzymać torturowanie Polek") do przewodniczącego Komisji Petycji w Parlamencie Europejskim. Na dzień 5.10.2016 godz. 10:30 tę petycję podpisało ponad 13 tys. osób. Liczba ta ciągle rośnie.

  4. Tutaj dzialaj.akcjademokracja.pl/campaigns/aborcja podpisujemy apel-protest do władz RP "Na zaostrzenie ustawy aborcyjnej nie pozwolimy!", zainicjowany przez Fundację Akcja Demokracja. Na dzień 5.10.2016 godz. 10:30 apel ten podpisało ponad 75 tys. osób. Liczba ta ciągle rośnie. Przy okazji zachęcam do przyłączania się do tej Fundacji pisząc po instrukcje na adres kontakt@akcjademokracja.pl.

  Oprócz podpisania ww. petycji należy dzielić się tą informacją ze wszystkimi swoimi znajomymi w kraju i na świecie (także anglojęzycznym), aby ta wiadomość dotarła do jak największej liczby osób.

  A swoją drogą to nie potrafię domyślić się, dlaczego w protestach przeciwko projektowi tzw. "ustawy obywatelskiej" (opracowanej przez zaprzedaną pis-owi fundację "Ordo Iuris", czyli "Porządek Prawny") w ogóle nie podnosi się niebagatelnego aspektu (niechcianych) ciąż, których sprawcami są księża. Problem NIE jest wcale marginalny, bo przecież ksiądz to też mężczyzna. W moim szerszym otoczeniu występują takie przypadki i prawdziwi "autorzy" są podobno zatajani, a brzemienne kobiety piętnowane. Wiele informacji na ten i pokrewne tematy publikuje Stowarzyszenie Żonatych Księży i Ich Rodzin pod adresem www.facebook.com/prezbiterpl. Warto także przeczytać artykuł - wywiad z prof. Józefem Baniakiem tutaj natemat.pl/25743,60-proc-ksiezy-jest-w-zwiazkach-z-kobietami-prof-baniak-autor-badania-prawdziwa-skala-jest-jeszcze-wieksza. Prof. Baniak powiedział m.in. "60 proc. księży w skali badań jest w związkach z kobietami. 12-15 proc. ma z nimi dziecko. To jest właśnie magia liczb. Tej magii boi się Kościół." Dla tych, którzy nie wiedzą nic o tym naukowcu, streszczam informację o nim stąd: pl.wikipedia.org/wiki/J%C3%B3zef_Baniak: "Prof. dr hab. nauk humanistycznych, specjalista w dziedzinie socjologii religii. Ukończył studia na Wydziale Teologicznym Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego w 1975. W 1982 otrzymał na Wydziale Nauk Społecznych Uniwersytetu Wrocławskiego dwa stopnie naukowe doktora z zakresu: socjologii na podstawie pracy 'Powołania kapłańskie w Polsce w okresie po II wojnie światowej' i filozofii na podstawie pracy 'Światopogląd studentów Uniwersytetu Wrocławskiego'. Stopień doktora habilitowanego nauk humanistycznych w zakresie socjologii uzyskał w 1996 na Wydziale Filozoficznym Uniwersytetu Jagiellońskiego. Tytuł profesora nauk humanistycznych uzyskał w 2003. Pracuje na Wydziale Nauk Społecznych Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu, prowadzi badania nad seksualnością duchowieństwa rzymskokatolickiego."

 • siwywaldi

  Oceniono 7 razy -3

  Bezczelność niektórych nie ma widać granic.

  Bo Kopacz, która przez 8 lat nie zrobiła NIC ani jako minister zdrowia, ani jako premier, ani jako szefowa partii nie tylko nie powinna się odzywać, ale powinna zniknąć na zawsze z polityki

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX