"Jak przeczytałam, to padłam" - Wielowieyska "umiera ze śmiechu" podczas czytania wywiadu z Macierewiczem

- Najbardziej lubię w obozie IV RP, że potrafi wypowiadać rozmaite zdania bez cienia zażenowania. I tak jest tym razem - tak Dominika Wielowieyska podsumowuje wywiad szefa MON dla "w Sieci". Duże wrażenie na dziennikarce zrobiły pochwały, jakimi Antoni Macierewicz obsypuje Bartłomieja Misiewicza.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

Z rozmowy Macierewicza z braćmi Karnowskimi wynika, że Bartłomiej Misiewicz był tylko pretekstem, bo celem ataku był minister obrony. Wiceszef PiS nie ma wątpliwości, że były rzecznik MON to osoba wyjątkowo kompetentna. "Skuteczne działania Misiewicza przy likwidacji zagrożenia Centrum Eksperckiego Kontrwywiadu NATO i przy organizacji zespołu smoleńskiego pokazały jego zalety" - ocenia.

Wyjaśnia też, że były rzecznik MON-u jest atakowany, bo jest "bezkompromisowy, jest katolikiem i patriotą".

- Muszę powiedzieć panu ministrowi Macierewiczowi, że jest zła wiadomość. W wywiadzie dla Onetu Jarosław Kaczyński powiedział rzecz niezwykle brutalną: "Były wpadki takie jak ten nieszczęsny Misiewicz. To się nie powinno było zdarzyć". - cytowała w "Poranku Radia TOK FM" Dominika Wielowieyska.

"Jak przeczytałam, to padłam"

W wywiadzie dla tygodnika "w Sieci" min. Macierewicz zapowiedział, że Polska - we współpracy z Ukrainą - będzie budowała własne śmigłowce. - Wszystkie te deklaracje należałoby spisywać, i za trzy lata sprawdzić, czy Antoni Macierewicz zbudował polski śmigłowiec. Bo politycy rzucają rozmaite obietnice, a potem wszyscy o tym zapominamy. A szkoda - zaproponowała Wielowieyska.

Wywiad szefa MON dostarczył gospodyni "Poranka Radia TOK FM" wiele powodów do uśmiechu. -Najbardziej lubię w obozie IV RP, że potrafi wypowiadać rozmaite zdania bez cienia zażenowania. I tak jest tym razem, bo Macierewicz mówi: "Szczyt NATO był takim sukcesem, że mógłbym uznać, że to co najważniejsze już osiągnąłem - nikomu dotąd przecież nie udało się doprowadzić do tego, by wojska NATO i USA stanęły na naszej granicy wschodniej".

- Jak przeczytałam to zdanie, to padłam. Jak czyta się takie zdanie Antoniego Macierewicza, to można naprawdę umrzeć ze śmiechu - oceniła Wielowieyska.

I przypomniała, nie tylko ministrowi obrony, że organizowanie szczytu NATO w Warszawie to efekt "wieloletnich zabiegów prezydenta Bronisława Komorowskiego oraz szefów MON m.in. Tomasza Siemoniaka".

Więcej o:

Dostęp Premium TOK FM

Komentarze (236)
"Jak przeczytałam, to padłam" - Wielowieyska "umiera ze śmiechu" podczas czytania wywiadu z Macierewiczem
Zaloguj się
 • cyniczny.komentator

  Oceniono 96 razy 90

  Pani Wielowieyskiej bym chciał przekazać, że w ciągu 3 lat nie ma najmniejszych szans na zbudowanie śmigłowca. W ZSRR 4 lata zajęło od momentu wykonania pierwszych obliczeń do oblotu prototypu. W przypadku Black Hawka proces ten zajął 6 lat.

 • ergosumek

  Oceniono 182 razy 44

  "Jak przeczytałam, to padłam" - Wielowieyska "umiera ze śmiechu" podczas czytania wywiadu z Macierewiczem(...) zapowiedział, że Polska - we współpracy z Ukrainą - będzie budowała własne śmigłowce. - Wszystkie te deklaracje należałoby spisywać, i za trzy lata sprawdzić, czy Antoni Macierewicz zbudował polski śmigłowiec.
  ++++++++++++++++++++++++++
  Kobieto, wystarczy wstawić do Sokoła/Głuszca ukraiński silnik i już masz polsko - ukraiński smigłowiec.
  Próby trwają, wróble o tym ćwierkaja, ale do p.redaktor informacja nie dotarła?.

  A skonstruowanie zupełnie nowego śmigłowca, co też jest planowane, trwa znacznie dłuzej niż 3 lata, co dla amatora jest może dziwne.

  Przy nieróbstwie rządu Platformy/PSL aktywność obecnego rządu niektórych tak szokuje?

 • aaron.goldstein

  Oceniono 187 razy 43

  Pani Dominika jak zwykle duperele o Antku, "najlepszym ministrze tego rządu", jak go nazwała prof. Staniszkis, co by nie było pupilka mediów Agory. A ogólnie narracja mediów lewicowo-liberalnych bardzo się zaostrza. Czy u nas też będa podpalenia, tak jak w USA?

 • ateistaoddziecka

  Oceniono 101 razy 31

  A Maleszka śmieje się razem z panią?

 • swansea

  Oceniono 35 razy 23

  a nic o rewelacjach rmf na razie nie ma w GW? nie pasuje do narracji?? :)

 • wuetend

  Oceniono 20 razy 6

  Niechże powstanie z upadłych Red. Wielowieyska, gdyż będąc nie w pełni władną sił, zasili jeszcze nam armię zwolnionych z Agory...... Byłaby to niepowetowana strata.

 • nicniemogetusk

  Oceniono 52 razy 6

  Dominisiu naprawde padlas ? Po przeczytaniu - padlas ?
  A moze padlas KRZYZEM przed nadredaktorem, zeby nie wylal na morde, w ramach grupowych zwolnien ?

  Szczerze Dominisiu, przed kim padlas na mordunie ?

 • noone13

  Oceniono 52 razy 6

  Należałoby w jednym miejscu spisać wszystkie brednie i manipulacje stajni Agory... Ale w sumie po ch..? I tak zdychacie :)

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX