Trump nie wie, czy uzna wyniki wyborów. "Wszyscy są zbulwersowani, on podważył podstawy amerykańskiej demokracji"

- Nigdy takie słowa nie padły z ust kandydatów na prezydenta - komentuje Dorota Warakomska. Jak relacjonuje w TOK FM, słowa Trumpa, który stwierdził, że nie wie jeszcze, czy uzna wynik wyborów, wzbudziły w USA wielkie emocje. - Wszyscy są zbulwersowani - także Republikanie.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

"Ocenię to i powiem w swoim czasie. Będę was trzymać w napięciu" - mówił Donald Trump, pytany przez gospodarza telewizyjnej debaty, czy zaakceptuje niekorzystny dla niego wynik listopadowych wyborów. Wszystko o ostatniej telewizyjnej debacie prezydenckiej w USA. Wg widzów, wygrała Clinton>>>

- Nigdy takie słowa nie padły z ust kandydatów na prezydenta. To coś niesłychanego. Muszę powiedzieć, że wszyscy są zbulwersowani tym stwierdzeniem - także Republikanie. To podważenie podstaw demokracji amerykańskiej, która zasadza się na pokojowym przekazywaniu władzy, na tym że przegrany uznaje zwycięstwo tego kto zdobył więcej głosów - relacjonowała w "Poranku Radia TOK FM" Dorota Warakomska.

"Najbardziej merytoryczna debata"

- Moim zdaniem, dziś nie padły żadne nowinki, deklaracje których wcześniej nie mielibyśmy okazji słyszeć. Ta debata była spokojniejsza, niż się wszyscy spodziewali . To była najbardziej merytoryczna debata - oceniła.

Donald Trump nie zrezygnował z docinków i przerywania wypowiedzi przeciwniczki, ale "jak na siebie był spokojny".

- Moim zdaniem Hillary Clinton wypadła dużo lepiej. Była świetnie przygotowana - uważa Warakomska.

Sondaże przedwyborcze dają zwycięstwo Clinton. Ale jak podkreśla korespondentka TOK FM, najgorsze co mogłoby się teraz wydarzyć, to uśpienie czujności sympatyków Demokratów, których dobre dla Clinton sondaże mogłyby skłonić do zrezygnowania z głosowania.

- Kandydatka Demokratów cały czas zabiega o głosy i prosi swoich sympatyków, by poszli głosować. Tak było też podczas wiecu, w którym uczestniczyłam. Zaraz po zakończeniu debaty Clinton pojechała do amfiteatru, gdzie czekało kilka tysięcy Latynosów. Prosiła swoich wyborców by głosowali i namawiali do tego swoich bliskich.Więcej o:

Dostęp Premium TOK FM

Komentarze (35)
Trump nie wie, czy uzna wyniki wyborów. "Wszyscy są zbulwersowani, on podważył podstawy amerykańskiej demokracji"
Zaloguj się
 • Oceniono 18 razy 14

  Trump jasno powiedział, że rezerwuje sobie prawo do ZASKARŻENIA PRZED SĄDEM wyników wyborów.
  Co tu nie demokratycznego ?

  Są dowody na to, że Demokraci planowali ustawić wybory.
  "Rigging the Election" część I i II :
  youtube.com/channel/UCEE8w-v6Gg4j3ze3oX-urEw/videos

  A tu jest lista dziennikarzy na usługach partii Demokratycznej "surrogates", oczywiście fragmentaryczna:
  wikileaks.org/podesta-emails/emailid/21454

 • 66kropek

  Oceniono 25 razy 7

  "Wszyscy są zbulwersowani' tzn. wszyscy znajomi Doroty Warakomskiej w USA: dwóch sąsiadów, dozorca i pani ze sklepu całodobowego gdzie Warakomska kupuje fajki i gazetę. NYT. Na podstawie tych rozmów oraz analizy prasowej NYT i paru portali w necie powstaje korespondencja zagraniczna TOKFM. Potem wypowiedzi Warakomskiej cytowane są w wiadomościach TOKFM jako informacyjny news.

 • aaron.goldstein

  Oceniono 22 razy 4

  Ocean hipokryzji. W Polsce duża cześć tzw. towarzystwa, w tym cześć kolektywu GazWybu i słynny red. Lis (nie tylko oni) od roku nie uznają wyników wyborów parlamentarnych w Polsce. I jakoś żyjemy.
  Nie wiem po co ta obłuda

 • tom_58

  Oceniono 7 razy 3

  Szczerze mówiąc, nie wiem kto będzie lepszym prezydentem. Clinton, pewnie jak Obama, czyli dla Polski kiepska. Natomiast Trump to wielki znak zapytania.
  W oczy rzuca się natomiast co innego. Chodzi mi o grę kampanijną, która taka jak u rok temu. Taka sama propaganda, taka sama ocena szans kandydatów, taka sama gra sondażami i debatami.
  Kto wie, może skończy się dobrą zmianą.

 • femma12

  Oceniono 10 razy 2

  Jesli przegra, Trump założy KOD. Co w tym złego?

 • rastablaster

  Oceniono 14 razy 2

  Demokrację amerykańską? Oligarchia amerykańska zdycha, a Trump jest symptomem jej śmiertelnej choroby. Pozostaje pytanie w jaki sposób zdechnie. Niestety zanosi się na to, że zdechnie z przytupem i przy okazji zapali cały świat.

 • zdzisek1949

  0

  W Polsce sfałszowane wybory samorządowe w myśl poprawności
  politycznej zostały uznane za ważne. Kant to kant, oszustwo to oszustwo,
  fałsz to fałsz, łże "GW" to łże "GW", łże Tok FM to łże Tok FM.

 • bihepi

  Oceniono 10 razy 0

  "..Trump nie wie, czy uzna wyniki wyborów...."
  ************************
  Za parę dni "pomarańczowy człowiek" powie ~ tak:
  " Każdy Prawdziwy Amerykanin", szczęśliwie wyposażony przez boga i NRA w broń palną, powinien samodzielnie i własnoręcznie zamanifestować swoją postawę wobec Federalnej Komisji Wyborczej!
  Rodacy!
  Czas, żeby USA wreszcie odzyskały suwerenność i godność! Czas powstać z kolan!
  TYLKO MY jesteśmy prawdziwymi Amerykanami!
  Nasi przeciwnicy stoją tam, gdzie kiedyś stali Indianie."

 • tegepe

  Oceniono 16 razy 0

  Trump jako żywo przypomina mi Kaczora. Ten też podważał wyniki niektórych wyborów. Skąd się biorą takie patologiczne przypadki w naszych czasach???

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX