Wielowieyska przypomina wiceministrowi pracy nazywanie ludzi "głupkami i cynikami". "No to było półtora roku temu..."

- Moim zdaniem zakaz dorabiania dla emerytów jest sprzeczny ze zdrowym rozsądkiem. Bo powinniśmy zachęcać ludzi do tego, żeby pracowali, a nie zniechęcać - mówił Bartosz Marczuk w TOK FM. Wiceminister pracy nie przesądził, czy w przepisach dotyczących obniżenia wieku emerytalnego znajdą się przepisy zakazujące pracy emerytom.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

Dla wiceministra Marczuka, rządowe plany dotyczące emerytur nie są ulubionym tematem. Bo rząd popiera pomysł obniżenia wieku emerytalnego.

A Bartosz Marczuk jeszcze niedawno prezentował się jako przeciwnik takich rozwiązań.

- Nie mogę sobie odmówić zacytowania pana: "Wszystkich, którzy uważają, że wydłużania wieku emerytalnego jest złe, uważam za głupków albo za cyników". Muszę powiedzieć, że jest pan bardzo surowy w ocenie premier Szydło i prezydenta Dudy. Zastanawiam się, gdzie jest granica kompromisów z własnymi poglądami - mówiła Dominika Wielowieyska.

- To pytanie do głębokiego środka mojej głowy, ale pozwoli pani, że nie odpowiem. Zdaje sobie pani doskonale sprawę, że to wpis na blogu sprzed około 1,5 roku. I dobrze pani wie, że jak się jest politykiem to można znacznie mniej, niż jak się jest publicystą - odpowiedział wiceminister rodziny, pracy i polityki społecznej.

Bartosz Marczuk podkreślił, że w ministerstwie zajmuje się polityką demograficzną a nie emeryturami. I jego głównym zadaniem był program 500 plus, który okazał się sukcesem.Więcej o:

Dostęp Premium TOK FM

Komentarze (76)
Wielowieyska przypomina wiceministrowi pracy nazywanie ludzi "głupkami i cynikami". "No to było półtora roku temu..."
Zaloguj się
 • szpung

  Oceniono 59 razy 31

  Panstwo nie tyle zniecheca do pracy co zacheca pracodawcow, aby wreszcie nawiazujac do drugiej czesci peerelowskiego porzekadla przestali udawac ze placa. Rodziny kalkuluja i zawse jest gdzies punkt przeciecia przed ktorym tyranie na smieciowi za 1500 zwyczjnie nie ma ekonomicznego sensu. Jesli chodzi o ZUS to ekipy okraglaka nie przypadkiem sialy dezinformacje o katastrofie, ze wspomne polska nadumieralnosc mezczyzn 40/50, sadze iz rzad ktory nie traktuje obietnic wyborczych jak zwyklego fortelu obnizy wiek emerytalny, moze nie w tej skali ale jednak na zlosc antypopulistom czyli tym ktorzy nienawidza ludzi obnizy o rok wymiar kary.

 • foreks

  Oceniono 96 razy 22

  Diminiasia znowu zabawiala sie w madrego dziennikarza! Ile Dominisia wnioslas do debaty o PL? Ile masz dzieci? Bo pan minister ma wielodzietna rodzine i od lat postuluje o prawa dla nich. A Dominisia? Co zrobilas dla takich rodzin?

 • eco82

  Oceniono 72 razy 16

  pani wielowieyska nie powinna nic nikomu wypominać. z wykształcenia teatrolog w GW dostała pracę, bo ojciec kręcił z Unią Wolności na poczatku '90. początki misiewiczów w "wolnej" Polsce.

 • invest_pl

  Oceniono 53 razy 13

  dzisiaj Wielowieyska krytykowała polskich nacjonalistów że obiecywali wiszenie na drzewach nacjonalistom żydowskim. Bo ci drudzy to niby dobrzy...

 • jeunesse1

  Oceniono 85 razy 11

  Skoro tak Wielowieyska lubi wspominać, to może napisze jak dostała paszport na wyjazd do Francji, po osobistej interwencji sekretarza PZPR...

 • lukki69

  Oceniono 2 razy 2

  ..gdzie jest granica kompromisu z własnymi pogladami?.....właśnie....

 • leszczjr

  Oceniono 60 razy 0

  Czyli nie dość ,że będę żył za 1/3 tego co teraz zarabiam, nie dość, że nie wpuszczą imigrantów aby mogli pracować na moją emeryturę (vide starzenie się społeczeństwa), nie dość, że będą mi kazali płacić podatek od emerytury, nie dość, że mi zabiorą resztę kasy z OFE, to jeszcze sobie nie dorobię? Sk... syny.

 • piotr.mb

  Oceniono 7 razy -1

  Pan Marczuk nie zaprzeczył. Pewnie zgodnie ze swoimi poglądami uważa osoby najbardziej w tym umoczone, czyli prezydenta, premiera i prezesa za głupców i/lub cyników. Jest tez osobą rozsądną - nie przyznaje się do tego. Brawo!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX