"Ziobro będzie postawiony na jednej półce z Lepperem, który wymuszał wpłaty na partię"

- Już to przerabialiśmy, w przypadku Ruchu Palikota emeryci wpłacali po kilkadziesiąt tysięcy złotych. Teraz wysokie sumy na konto SP przelewały nastolatki. W przypadku Palikota prokuratura nie poradziła sobie z wyjaśnieniem sprawy - przypomniała w TOK FM Eliza Olczyk. Wg dziennikarki "Wprost", sprawą darowizn wpłacanych przez rodziny i współpracowników działaczy SP powinni zająć się śledczy.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

Według socjologa dr Roberta Sobiecha, sprawa wpłat jest szczególnie interesująca w kontekście takiej partii jak Solidarna Polska. Szefem ugrupowania jest były i obecny minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro. Jego zastępcą jest inny członek SP - Patryk Jaki.

- To powielanie, w ekstremalnej formie, miękkiej korupcji politycznej. W przypadku tej partii i tego lidera, który mówi, że będzie proponował odnowę moralną w ministerstwie, to przynajmniej dla części wyborców niezdecydowanych może to być poważny sygnał: coś jest nie tak - mówił w "Poranku Radia TOK FM".

Jak ocenił dr Sobiech, afera opisana przez "Newsweek" może doprowadzić do tego, że Zbigniew Ziobro zostanie "postawiony na jednej półce z Andrzejem Lepperem, który wymuszał wpłaty na działaczach".

Spisek

Poważne wątpliwości, czy wątpliwości dotyczące Solidarnej Polski szybko zostaną wyjaśnione, ma Jan Wróbel. Bo zdaniem gospodarza "Poranka Radia TOK FM" cała sprawa zostanie sprowadzona do "zręcznie zmontowanej intrygi". Przez wrogów z "byłego układu".

Także Dominika Wielowieyska ma wątpliwości. Bo przecież zwierzchnikiem prokuratorów, którzy mogliby wyjaśnić sprawę opisaną przez "Newsweek", jest Zbigniew Ziobro.

Więcej o:

Dostęp Premium TOK FM

Komentarze (93)
"Ziobro będzie postawiony na jednej półce z Lepperem, który wymuszał wpłaty na partię"
Zaloguj się
 • komentarzdramatyczny

  Oceniono 43 razy 13

  "W przypadku Palikota prokuratura nie poradziła sobie z wyjaśnieniem sprawy - przypomniała w TOK FM Eliza Olczyk"

  W tym przypadku będzie tak samo. Żeby udowodnić im oszustwo musieliby przekroczyć konkretne kwoty a musieli by być kompletnymi idiotami żeby do tego dopuścić. Wątpią, żeby Ziobro reprezentował taką amatorkę jaką reprezentuje chociażby Petru.

 • roziu_to_moj_nick

  Oceniono 17 razy 9

  Lepper wymuszał wpłaty, aby prawdopodobnie zapobiec ucieczce posłów mamionych złodziejską kasą przez inne partie - oceniać to można źle lub dobrze.

  Lepper przynajmniej mówił prawdę! Afery się sprawdziły, zboże się sprawdziło, więzienia i Talibowie się sprawdzili! Tylko za to wszyscy politycy i dziennikarze, którzy wtedy kłamali i zniszczyli Leppera, powinni trafić za kraty. Dupokracja w Polsce ma się b.dobrze.

 • jkal

  Oceniono 11 razy 5

  a kiedy proces seryjnego saMObójcy Leppera i publikacja jego dzienniczka?

 • 20portal

  Oceniono 10 razy 0

  Zero zawsze jest zero....
  A Kaczorek znów mu zaufał.
  No, no, a to dlaczego?

 • bj32

  Oceniono 8 razy 0

  Żeby się aby prokuratura nie zajęła.
  Tak, jak się zajmie tym, ze Prokurator generalny niewłaściwie przeznacza 500+ swojego syna na inne dziecko :D

 • a.k.traper

  Oceniono 6 razy 0

  Proszę nie postponować nieboszczyka, był chłopem, wydawało mu się, że cwanym a wykończyło go zwykłe ku...stwo.
  Wspólny to widze jedynie sznur.

 • Aki Bukfejs

  Oceniono 10 razy 0

  Szaaaa, niewolno o tym mówić.... bo przyjdą o 6.00... szaaaaa....

 • nastka250

  Oceniono 12 razy 0

  To jest własnie cały polski rząd. Kamstwa, podwójna moralność i przestrzeganie prawa Kalego. Jak długo jeszcze będziemy sie wstydzić ,że jesteśmy Polakami?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX