"Jak oglądasz "Wiadomości" to myślisz: chłopki się od Jaruzela nauczyli?" A Czabański uparcie dowodzi wyższości Rachonia nad Kraśką

- Każda sytuacja, w której dziennikarstwo zmienia się w propagandę, jest wulgarna - mówił w TOK FM Krzysztof Czabański. Ale szef Rady Mediów Narodowych wcale nie miał na myśli np. TVP pod wodzą Jacka Kurskiego. Telewizji publicznej nie ma prawie nic do zarzucenia. - Pan Rachoń wprowadził głosy tych, którzy byli wykluczeni. To jest dla mnie wartość - wychwalał.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

Przekonaniem Czabańskiego o wysokim poziomie TVP nie zachwiała nawet publiczna krytyka ze strony wicepremiera Piotra Glińskiego.

- On zgłosił opinie krytyczne o jednej z audycji, jak każdy obywatel. Ma do tego prawo. Dlaczego miałbym go przepraszać? - odpowiedział pytaniem na zapytanie Jacka Żakowskiego, czy będzie przepraszał Glińskiego za ataki pod adresem żony.

Wicepremier i minister kultury, przypomnijmy dwukrotnie skrytykował "Wiadomości" za ataki pod adresem organizacji pozarządowych. Jego żona od lat pracuje w III sektorze.

Znowu o czekoladowym orle

- Oglądasz "Wiadomości" i myślisz: jaki piękny stan wojenny, naprawdę chłopaki się od Jaruzela nauczyli, perfekcyjni są. Tobie nie przypomina się stan wojenny, wulgarność tej propagandy? - nie odpuszczał Jacek Żakowski.

- Jesteś tak złośliwy... Ale bez przesady. Każda sytuacja, w której dziennikarstwo zmienia się w propagandę jest z istoty swojej wulgarna - odpowiedział Czabański. I stwierdził, że czasem ma wrażenie, że "niektóre fragmenty programów nie spełniają standardów".

I to najostrzejsza ocena, na jaką zdobył się szef Rady Mediów Narodowych. Znacznie ostrzej zaatakował, to co działo się nim PiS wygrał wybory.

- Stan mediów publicznych był tak katastrofalny, że trzeba za wszelką cenę podejmować wysiłki, żeby je ratować i zmienić. Twoi koledzy z różnych miejsc brali udział w jakiś przedziwnych paradach symbiozy z władzą. Jakieś czekoladowe orły, różowe baloniki. To było dziennikarstwo? Zgroza!

Wyjątkowy Rachoń

Po takiej deklaracji nie ma co oczekiwać, by Krzysztofowi Czabańskiemu brakowało w telewizji publicznej kogokolwiek, kto pracował w minionych latach.

- Nie widzisz różnicy pięciu klas między takimi osobami jak Piotr Kraśko i panem Michałem Rachoniem? - dopytywał Jacek Żakowski.

- Widzę różnicę. Na korzyść pana Rachonia. Widzę korzyść wynikającą z tego, że się pan Rachoń pojawił na wizji: wprowadził do telewizji publicznej głosy tych, którzy byli wykluczeni. A Kraśko? Mogę docenić jego umiejętności, ale był jednym z chóru. Niczego nie dodawał - stwierdził Czabański.

Michał Rachoń trafił do TVP z Telewizji Republika. Jeszcze w 2012 roku był rzecznikiem PiS w Sopocie.Więcej o:

Dostęp Premium TOK FM

Serwis informacyjny

Komentarze (47)
"Jak oglądasz "Wiadomości" to myślisz: chłopki się od Jaruzela nauczyli?" A Czabański uparcie dowodzi wyższości Rachonia nad Kraśką
Zaloguj się
 • jezierskiadam

  Oceniono 17 razy 7

  Nie skomentuję.
  Wiadomości nie oglądam ...
  ... i nie mam zamiaru zacząć oglądać.

 • polak_nieprawdziwy

  Oceniono 7 razy 5

  Za czasów Jaruzelskiego, TVP miała wysoką oglądalność, nie tylko dlatego, że była jedyna.
  Jaruzelski wziął na rzecznika człowieka krnąbrnego wobec władzy, mającego od młodzieńczych lat problemy z wolnością swojego słowa.
  Ten propozycje przyjął, bowiem bardziej hołdował państwowości niż rozwydrzeniu mas, czego solidaruchy zrozumieć nie mogą.
  Nie wiem, czy Kaczora stać by było na taki gest, by wziąć na rzecznika człowieka pokroju Urbana....
  Gdyby Kaczor uczył się faktycznie od Jaruzela, byłby inteligentniejszy od zwolenników PO.
  A może jest?
  W końcu to on siedzi przy korycie w demokratycznej Polsce....

 • ojciec.scholastyk

  Oceniono 16 razy 4

  Krzywy ryj Rachonia z pewnością jest nową "wartością"....jak wszystkie "wartości" związane z "dobrą" zmianą. Ta sama półka "wartości", co Lichocka, Sakiewicz, Lisiecki etc....ręce opadają.

 • adres_na_swinstwa

  Oceniono 9 razy 3

  A co to chlew sowiecko-pisowski zaspał dziś? Pochlali w nocy i komputerków jeszcze nie powlaczali? Putin z Kaczyńskim będą źli na was.

 • 39marpik

  Oceniono 17 razy 3

  Rachoń tak się ma do Kraśki jak prezes Kaczyński do marszałka Piłsudskiego.

 • candid13

  Oceniono 2 razy 2

  Kto to jest Rachon ?

 • getz54

  Oceniono 6 razy 2

  Czabański jest potwornie wystraszony, on pamięta czasy stalinowskie i metody jakie stosowała UB wobec wrogów klasowych. Kurski, Komisarz Ludowy z TVP, juz mu pokazał kopniakiem jego miejsce w szeregu. Czabański po nieudanym puczu zjechał juz do zajezdni. Stanął tam obok Selina, Kuzmiuka, Cymańskiego. Teraz naśladują swoich kolegów z Korei Północnej, ci najlepiej przyswoili sobie metody podlizywania się i wychwalalnia władzy Kima dla uratowania zycia i resztek przywilejów. Szczuropolacy z Nowogrodzkiej gardzą takimi spadami.

 • antygamon

  Oceniono 2 razy 0

  Kiedy doczekam chwili, że prawdziwi dziennikarze powiedzą wszelkiej maści mendom pokroju Rachonia, Lisa, Olejnik, Kraśko, Lichocka powiedzą: won, nie macie prawa tytułować się dziennikarzami.

 • krynolinka

  Oceniono 6 razy 0

  Wrednicza 17 ?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX