Zalewska przeprasza 11-letnią Alicję: "Będę chciała się z nią spotkać"

Szefowa MEN przeprasza 11-latkę "za urzędniczą odpowiedź". Dziewczynka napisała list do min. Anny Zalewskiej, zaniepokojona reformą przygotowaną przez minister. Na odpowiedź czekała długo. A jak list dostała, niewiele można było zrozumieć z urzędniczej nowomowy.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

- Bardzo ją przepraszam, jeśli nie mogła zrozumieć urzędniczego języka. Bo rzeczywiście i dorośli mają z tym kłopot. Mam nadzieję, na zrekompensowanie jej tej przykrości - mówiła min. Anna Zalewska w Szczecinie. Zapowiedziała, że podczas wizyty w Katowicach będzie się chciała spotkać z 11-letnią Alicją.

Alicja z Katowic napisała do szefowej MEN, bo nie podoba jej się reforma przygotowana przez MEN. "Dlaczego nie mogę pójść do gimnazjum plastycznego? Podobno gimnazjaliści to patologia. To są moi koledzy z podwórka i są fajni! Dlaczego pani powoduje, że jest nam smutno i nie mamy chęci do nauki?"- pytała rozżalona uczennica szóstej klasy jednej z katowickich szkół podstawowych.

List wysłała w listopadzie. W grudniu dostała odpowiedź, podpisaną przez naczelnik Wydziału Departamentu Podręczników, Programów i Innowacji - Emilię Różycką.Dziewczynka zamiast odpowiedzi na swoje pytania dostała suchy napisany urzędniczym językiem list, a którego mogła dowiedzieć się m.in., że projekt ustawy dotyczący reformy trafił do Sejmu, "w związku z tym, szczegółowe rozwiązania zawarte ww. projektach nabiorą mocy prawnej dopiero po ich uchwaleniu".

Więcej o:

Dostęp Premium TOK FM

Serwis informacyjny

Komentarze (77)
Zalewska przeprasza 11-letnią Alicję: "Będę chciała się z nią spotkać"
Zaloguj się
 • adamofsky

  Oceniono 21 razy 19

  Najpierw wzięli dziewczynkę za debilkę a teraz ta idiotka jeszcze straszy biedne dziecko "że się z nią spotka".

 • betka36

  Oceniono 14 razy 14

  To jest kretynka na miarę naszych mozliwości.

 • getz54

  Oceniono 16 razy 14

  Najlepiej jak to UFO z wypukłym czołem da spokój tej uczennicy. Spotkanie z tym zombie moze byc dla tego dziecka bardzo traumatyczne. Nie mogę pojąc, jak taki brzydki, karłowaty kawaler z Nowogrodzkiej, nie potrafiący odebrac połączenia z telefonu komórkowego, obsługiwac pilota tv, decyduje o wprowadzaniu róznych zmian i reform w tym kraju. Ktoś, tak jak Jarosław zawsze dziewica pochodzący z mocno dysfunkcyjnej rodziny ma decydowac o wychowywaniu dzieci ? Jak ktoś tak zakompleksiony, nieudacznik nie znający świata ani języków obcych ma kształtowac naszą politykę zagraniczną ? Jak ktoś, kto co miesiąc przybłąka się ze swoim taboretem na Krakowskie Przedmieście zeby obrazac z niego ludzi, ziac nienawiścią, moze odpowiadac za prokuraturę i sądy ? Jak osoba skierowana prawomocnym wyrokiem na badania psychiatryczne moze zasiadac w Sejmie unijnego kraju, będącego do tego w NATO ? Te pytania mozna mnozyc bez końca, ale dopóki nie znajdziemy na nie odpowiedzi, ten wariat przy pomocy innych podobnych mu wariatów, doprowadzi ten kraj do ruiny, więzi międzyludzkie do poziomu jaskiniowców z ery paeolitu i wprowadzi ponownie kościelne niewolnictwo w tym kraju. Za takich ludzi bowiem jak Zalewska, Macierewicz, Ziobro, Morawiecki, Szyszko, Waszczykowski, Duda, bierze całkowitą odpowiedzialnośc ten Quasimodo zawsze dziewica z Nowogrodzkiej.

 • petruss_77

  Oceniono 12 razy 12

  Niech Szydlo i Kaczyński staną przed kamerami telewizyjnymi, skłonią się w pas przed Narodem i powiedzą jaki jest stan faktyczny finansów Polski i kiedy strzelimy bankruta. Niech nie mydlą i frustrują opinię publiczną obniżaniem emerytur, reformami szkolnictwa i służby zdrowia, wycinaniem lasów i aferą z TK.

 • desperato

  Oceniono 18 razy 12

  wystarczy rzut oka na tą panią, zresztą jak na Antoniego M. ...
  ... i już wszystko wiadomo ;) Ten ob*d w oczach "nie może kłamać" ;)

 • spluwa-orginal

  Oceniono 11 razy 11

  Kiedys jezdzilismy z Walbrzycha na qrwy do Swiebodzic , a teraz qrwy jezdza po Polsce .
  Co sie narobilo .

 • ami_lii

  Oceniono 15 razy 11

  Spotka się z nią tak jak z nauczycielami? Znaczy umówi się ale ostatecznie nie przyjdzie? W sumie może to i lepiej dla tego biednego dziecka.

 • tygrys102

  Oceniono 10 razy 10

  ministerstwo edukacji...klasyka arogancji i głupoty

 • battie

  Oceniono 8 razy 8

  Chce wszystko wyjaśnić na spotkaniu? A co napisac listu nie umie? Po polsku a nie po "urzędniczemu"?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX